AutoWrzuta.pl

Pełna wersja: Polskie drogi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
No niestety z tym rowerem to mnie też kiedyś się wydarzyło coś podobnego, na szczęście nie było poważnego wypadku. Więc sprawa rozeszła się po kościach.
Eragon napisał(a):Nie widać DDR a tym bardziej PDR, wjechała na swoim "żółtym" czyli późno, kierowca miał zielone S-1 to się mógł spodziewać na PDP kogoś.. tak z grubsza wygląda na remis.. :yahoo:

Zarąbista konkluzja, już sobie to wyobrażam, dochodzi do jakiegoś wypadku drogowego, przyjeżdża wezwana drogówka, wysłuchuje uczestników i świadków, po czym ogłasza: Mamy remis! :nie:

Wracając do tego konkretnego zdarzenia.
Nie wiem, może Kol by rozwinął swój opis "Kolizja z rowerzystką". Ja obejrzałem ten film kilkakrotnie, ewidentnie osobą potrąconą przez samochód jest postać w różowym stroju (zapewne kobieta ale nigdy nie wiadomo). Natomiast nigdzie nie widać roweru poszkodowanej.
Może więc mamy tu do czynienia z potrąceniem pieszej ???

A tymczasem w PoRD stoi jak wół:

Art. 26. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.


Tak więc, jak dla mnie ewidentna wina kierowcy*
:anyproblem:

*Nawet jeśli ta Pani faktycznie jechała na rowerze, to i tak w tym przypadku wg mnie w/w artykuł ma zastosowanie
polskie drogi 52
miłych wrażeń :wink:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DuUJIRXa4ls[/youtube]
PESO napisał(a):nigdzie nie widać roweru poszkodowanej.
W 0:16 leży na PDP, na prawo od granatowego sedana.. :helou:
PESO napisał(a):Może więc mamy tu do czynienia z potrąceniem pieszej ???
Nie, nie mamy.. :anyproblem:
PESO napisał(a):jeśli ta Pani faktycznie jechała na rowerze
Jechała i ją w tym przypadku też obowiązuja przepisy PoRD..
Eragon napisał(a):wygląda na remis.
PESO napisał(a):Zarąbista konkluzja, już sobie to wyobrażam, dochodzi do jakiegoś wypadku drogowego, przyjeżdża wezwana drogówka, wysłuchuje uczestników i świadków, po czym ogłasza: Mamy remis!
Hmmm, wszystko przed tobą - nie słyszałeś o "obopólnej winie" ?? Jeśli policja nie umie, nie chce, nie ma podstaw* wskazać jednoznacznie winnego, to daje obu po 200 i odjeżdża.. To nazwałem "remisem".. Jeśli jeszcze coś nie jest jasne - pytaj..
Szkoda tylko, że bez przerwy mnie się o coś czepiasz.. Jakiś powód jest ??

*) - wybierz co chcesz..
Eragon napisał(a):Nie widać DDR a tym bardziej PDR,(...)

Widać PDR na końcu filmiku. Są oddzielne sygnalizatory dla rowerzystów i pieszych, najpierw jest PDR później PdP.
Wydaje mi się jednak, że rowerzystka jechała po przejściu dla pieszych. Gdyby jechała po PDR, wina kierowcy ewidentna, w tej sytuacji mam jednak wątpliwości...
Eragon napisał(a):
PESO napisał(a):nigdzie nie widać roweru poszkodowanej.
W 0:16 leży na PDP, na prawo od granatowego sedana.. :helou:

Hmmmm a z w 0:13 z tego właśnie roweru zeskakuje mężczyzna w białym t-shirt'cie, zostawia go i biegnie pomóc potrąconej osobie.

Na screenshotach to może słabo widać ale jak się ogląda film to widać nawet jak ten mężczyzna przejeżdża wcześniej przez przejście dla pieszych.

Zerknij z łaski swojej ponownie na film.

[Obrazek: zce8mt.png]

[Obrazek: lisb0f.png]
Dodaje jeszcze screen gdzie auto które chwilę później potrąciło kobietę jest już na połowie przejścia dla pieszych a widać, że piesi (rowerzyści?) mają jeszcze zielone. Strzałeczka z prawej strony wskazuje na rowerzystę w białym t-shircie (widać światełko jego reflektora).


[Obrazek: 5z06lg.png]

, nie czepiam się Ciebie, ot taki pech, że inaczej oceniamy te same sytuacje i być może odmiennie interpretujemy przepisy.
Staram się też skupiać na sytuacjach, faktach i przepisach a nie pisać ad personam.

Jeśli poczułeś się czymś osobiście dotknięty to przepraszam.
:helou:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Z6dcJ4Hv0tk[/youtube]

dziwić się, że są wypadki, kiedy ludzie w ogóle nie uważają i nie patrzą co się w okół nich dzieje..
PESO napisał(a):nie czepiam się
Bo zje...ać by trzeba ernesta, bo zmylil mnie chyba tytuł - nie mam zbytnio czasu jak ty na analizowanie po klatce, leży rower ?? Leży, leży baba ? Leży.. Bez obrazy, powinienes chyba być biegłym sądowym..
Musze skończyć z szybkimi komentami..
Doszło do potrącenia rowerzystki. Jak się dobrze przyjrzycie w 8 sekundzie są widoczne dwa światełka rowerowe. Jedno pomiędzy pierwszymi dwoma sygnalizatorami zielonymi, tuż po prawej stronie lewego sygnalizatora. Drugie pomiędzy drugim a trzecim sygnalizatorem zielonym. To że dojdzie do kolizji to widziałem z daleka, jak Fabia zaczynała ruszać, ale samo zakończenie mnie zaskoczyło. Moja wersja wydarzeń. Rowerami jechała para, chłopak w białej i dziewczyna w różowej koszulce. Pierwszy jechał chłopak, przejechał szybko na zielonym i po przejściu dla pieszych. Chwilę za nim szybko jechała dziewczyna, ale po drodze dla rowerów. Po przejeździe chłopaka Fabia ruszyła (kierowała kobieta) i wjechała na drogę dla rowerów, a w związku z tym rozpędzona dziewczyna odbiła w swoją lewą stronę, wjeżdżając na pasy i wprost pod przód auta. Jakby nie odbiła to by przywaliła w bok auta. Cała sytuacja wydarzyła się na migającym zielonym.

Nie wiem jakie było Policyjne zakończenie tej sprawy, ale kolizja była ok. 20:40 a ok. 22:40 dzwonił do mnie policjant będący na miejscu kolizji razem z uczestnikami. Trochę się naczekali.

W ramach ukazania lezącego roweru dalszy ciąg filmiku. Zatrzymałem się, aby upewnić się czy dziewczyna nie potrzebuje pomocy, czy pomoc jest jej udzielana Smile Z doświadczenia wiem, że nawet jak jest dużo ludzi, często nikt nie umie udzielić pomocy lub nie chce tego robić, albo nie ma czym.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GbpVNG-gJgY&feature=youtu.be[/youtube]

Sam często śmigam po Wawie rowerkiem. Ogólnie kierowcy aut nie mają szacunku dla rowerzystów, nie respektują uprawnień jakie przysługują rowerzystom. Dróg dla rowerów jest więcej, ale i "spieszących się" aut też jest więcej. Mam wrażenie, że kilkanaście lat temu było bezpieczniej poruszać się rowerem po drodze z autami, niż teraz po drogach rowerowych i skrzyżowaniach z drogami dla aut. Gdyby nie to, że się szczególnie pilnuję, bo łatwo o obrażenia u rowerzysty, to tylko w ciągu tego roku jako rowerzysta miałbym kilkanaście kolizji z autami na skrzyżowaniach z drogami dla rowerów. Podstawowe problemy kierowców aut to skręt w prawo na zielonej strzałce lub wyjazd w prawo z drogi podporządkowanej. W przeważającej liczbie przypadków kierowcy aut zamiast patrzeć w prawo, na to czy po drodze dla rowerów, na która wjeżdżają, nie jedzie rowerzysta, patrzą w lewo, czy nie jedzie żadne auto, któremu muszą ustąpić. W szczególności z kosmosu jest uprawnienie rowerzystów do wyprzedzania po prawej stronie wolno jadących aut. Nigdy, ale to nigdy, jako rowerzysta nie spotkałem się z sytuacją, że wyprzedzane po prawej stronie auto skręcające w prawo ustąpiłby mi pierwszeństwa, jak go wyprzedzałem po prawej i jechałem na wprost.
ernestowski napisał(a):Doszło do potrącenia rowerzystki.

Kolego, dzięki za obszerne wyjaśnienia, serdeczna prośba, fajnie jak byś umieszczając filmy dał w przyszłości podobny komentarz,

Cytat:, Bez obrazy, powinienes chyba być biegłym sądowym..

A czemu miałbym się obrazić, to raczej komplement.

Generalnie, opis Kol @ernestowskiego chyba zamyka temat, no chyba, że są inne opinie w tej kwestii

Pozdrawiam
:helou:
Dla mnie OK..
#53Wtem... Nowe Polskie DrogiPolskie Drogi #55
Polskie Drogi #56
#57
#58
#59sześćdziesiąt..,a może  twoje zachowanie na drodze jest  w tym dokumencie    Huh


świeżutkie 61


Świeże były 3 dni temu Wink
chodzi o numerologie , ale miło że obejrzałeś to się liczy  Big Grin
Chyba jedyna z tych wszystkich istniejących serii, którą oglądam.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24