AutoWrzuta.pl

Pełna wersja: Viofio A119S - jak ustawić automatyczne gaszenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie

 Kupiłem parę tygodni temu rejestrator samochodowy marki Viofio A119S. Teraz miałem kilka chwil wolnego co pozwoliło mi na podłączenie kamery przez zasilacz do akumulatora. Niestety jest to zasilacz, który nie sprawdza poziomu naładowania akumulatora, po prostu podaje zasilania nawet wtedy gdy aku jest słaby.

 Wyczytałem, że ten model ma funkcję automatycznego wyłączania się kamery (nie chodzi mi o ekran) tylko całą kamerkę. Problem mam taki, że nie mogę nigdzie tej funkcji znaleźć.

 Ustawiłem samo wyłączenie się ekranu, ale niestety to sprawiło, że samochód po weekendzie nie zagadał, a akumulator jest już pod prostownikiem. Kamerkę ustawiłem w takim miejscu, by jak najmniej zasłaniała pole widzenia, ale przez to trudność jej włączenia i wyłączenia jest większa.

 Czy możecie podpowiedzieć, jak ustawić funkcję by wyłączała kamerkę jeśli np. GPS wskazuje 0 km/h. Nie potrzebuje trybu parkingowego, zależy mi tylko by rejestrowała samą jazdę.
Niestety kamera Viofo A119/S nie maja wbudowanego Timera, ani kontrolera zasilania (stanu naladowania akumulatora)
pozostaje Ci jedynie:
- kupic kontroler zasilania (12V -> 5V), z zabezpieczeniem przed wyladowaniem (najlepiej 12V) przeczytaj tamat ktory jest nizej....
- podlaczyc ladowarke pod gniazdo zapalniczni (tam powinien pojawiac sie prad tylko jak jedziesz)
- rozkrecic ladowarke (aby miec zasilacz 12V - 5V) i podlaczyc ja pod jakis bezpiecznik (np podgrzewane fotele, lub jakies akcesorium ktore daje 12V keidy jedziesz, czasem w samochodach sa "puste" zlacza pod bezpiecznik z czyms co w samochodzie jest "niestandardowe" np funkcja TV, HUD (Head Up Display), ACC (Active Cruse Control), albo podgrzewane tylne fotele - sprawdz to, wpinasz tam np taki adaptor, i gotowe:
[Obrazek: s-l300.jpg]
- kupic power bank ktory bedzie sie ladowac jak jedziesz i zasilac kamere kidy auto jest zaparkowane,

przeczytaj ten temat, tu jest wyjasnione jak dziala tryb parkingowy oraz jakie sa metody zasiania kamer na parkindu wraz ze wszystkimi zaletami oraz wadami,
naprawde zobacz, bo jest tam duzo bardzo waznych informacji w tym tez na temat wyladowywania akumulatora samochodowego:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14329
Chyba najszybszym rozwiązaniem będzie odnalezienie plus po stacyjce, chociaż widziałem że są zasilacze, które odcinają dopływ zasilania w momencie gdy napięcie spadnie poniżej zadanej wartości.

Kurcze zmyliło mnie, bo w funkcjach kamery jest napisane automatyczne wyłączanie i włączanie

https://www.solve24.pl/viofo-a119s-v2-ka...-2179.html

Funkcja automatycznego włączania i wyłączania TAK