AutoWrzuta.pl

Pełna wersja: Montaż zasilania kamerek w samochodzie z gwarancją (Skoda)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.
Mam zamówiony nowy samochód - Skoda Kodiaq. Jak pytałem użytkowników, napięcie z gniazdek 12v ponoć nie zanika po wyłączeniu zapłonu. Pytałem w salonie i ponoć nie ma możliwości, aby zrobili mi gniazdka po stacyjce bez utraty gwarancji na samochód. 
Czy może macie jakieś rozwiązanie, aby zrobić to bez widocznej ingerencji w elektrykę samochodu?
Mój pomysł jest taki, żeby w bezpiecznik na którym pojawia się +12v po stacyjce wpiąć bypass i z niego wziąć zasilanie, a masę gdzieś spod jakiejś śrubki pod deską rozdzielczą. Później to rozgałęzić na dwie kamery i Yanosika.
Macie jakiś inny pomysł?
Może ma ktoś z Was nową Skodę i znalazł rozwiązanie? Big Grin
Pozdrawiam!
Nie do konca rozumiem, czy chodzi o to aby kamera wlaczala sie tylko jak samochod odpalony?

Jak tak to sa w samochodzie bezpieczniki na ktorych pojawia sie 12v po zaplonie jak np. Podgrzewane fotele

Nawet jak nie masz podgrzewanych foteli i bedzie puste miejsce w skrzynce na taki bezpiecznik, to wstaw nowy 3A i gotowe...
Tak, jak silnik pracuje. Chyba, że są jakieś inne rozwiązania, o których nie wiem i kamerki mogą być na stałe zasilane? Nie rozładują akumulatora przez dłuższy czas? Montował będę Xiaomi Yi Dash i Mio 538, ewentualnie dwie Xiaomi Yi (na przód i tył).
(18-04-2018, 01:29:57)michalmiko napisał(a): [ -> ]Tak, jak silnik pracuje. Chyba, że są jakieś inne rozwiązania, o których nie wiem i kamerki mogą być na stałe zasilane? Nie rozładują akumulatora przez dłuższy czas? Montował będę Xiaomi Yi Dash i Mio 538, ewentualnie dwie Xiaomi Yi (na przód i tył).
Akumulator długo nie wytrzyma jak kamerki będą podłączone na stałe. Dobrym wyjściem jest zakup power banku który rozwiąże problem rozładowania akumulatora.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
zobacz jak ja u siebie w Skodzie robiłem zasilanie do VicoPowerPlus: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...6#pid88996
zastosowałem by-pass'y. Można zdemontować i ASO w razie "W" g...no będzie wiedzieć.
(18-04-2018, 13:03:44)Rosomak napisał(a): [ -> ] zobacz jak ja u siebie w Skodzie robiłem zasilanie do VicoPowerPlus: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...6#pid88996
zastosowałem by-pass'y. Można zdemontować i ASO w razie "W" g...no będzie wiedzieć.

Nie słyszałem o takim czymś jak Vico Power Plus, ale przeczytałem trochę i byłoby to bardzo dobre rozwiązanie Smile
Czy jest może coś podobnego co obsłuży dwie kamery?
Czyli jednak zostaje pomysł z bypassami Smile