AutoWrzuta.pl

Pełna wersja: G90C - wymiana akumulatora na kondensator.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Czy ktoś z Was robił już taką przeróbkę tj. wymiana akumulatora na kondensator ? Prócz samej wymiany, trzeba coś jeszcze przerabiać ?
Nie wymienisz, a nawet jesli to kamera zbyt dlugo sie wylacza, i obecnej wielkosci kondensatory nie utrzymaja kamery do momentu wylaczenia.

Kamery z kondensatorami blyskawicznie sie wylaczaja, LCD natychmiast sie wylacza po odcieciu zasilania, oszczedza to energie...

Natomiast w kamerach z bateriami trwa to zbyt dlugo (sprawdzalem).

Musialbys oprocz kondensatora podmienic Firmware na taki ktory szybciej wylacza kamere.
... no chyba, żeby podłączyć jeszcze większe kondensatory na zewnątrz Smile
(08-12-2019, 21:56:06)hsurim napisał(a): [ -> ]... no chyba, żeby podłączyć jeszcze większe kondensatory na zewnątrz Smile

mały off
Po Twojej odpowiedzi przypomniała mi się lekcja fizyki na której fizyczka pyta czy ebonit to izolator czy przewodnik?
Wszyscy jak jeden przewodnik. Fizyczka zdziwiona, pyta jeszcze raz. Znowu ta sam odpowiedź. W końcu wyskakuje jeden z nas i mówi, że jak przyłożymy 30kV na każdy cm długiści laski ebonitowej to zacznie przewodzić. Mina fizyczki bezcenna Smile
(08-12-2019, 19:15:01)pizdys napisał(a): [ -> ]Nie wymienisz, a nawet jesli to kamera zbyt dlugo sie wylacza, i obecnej wielkosci kondensatory nie utrzymaja kamery do momentu wylaczenia.

Kamery z kondensatorami blyskawicznie sie wylaczaja, LCD natychmiast sie wylacza po odcieciu zasilania, oszczedza to energie...

Natomiast w kamerach z bateriami trwa to zbyt dlugo (sprawdzalem).

A jakby odłączyć wyświetlacz? Albo testowo nawet piszczyk i diodę?
Ekran nie jest potrzebny do niczego innego niż wycelowanie. W razie kuku i tak wyjmuje się kartę.

Czy to wystarczy żeby kamerka prawidłowo zamknęła nagranie?

Chciałbym uratować moje Mio MiVue 538 Deluxe. Mimo kilku wad (za duży uchwyt, mikrofon łapiący klekoczące guziki, skrzeczący głośniczek, GPS przeciążający soft - mulące się menu itp.), to ma parę zalet - przyzwoity obraz, prędkość GPS na nagraniu i niezastąpiona baza radarów. No i dzwona też przeżył.

Niestety, drugi raz padła bateria. Zamiennik wytrzymał znacznie krócej niż fabryczna. Fabryczna padła całkiem i uszkadzało mi ostatnie nagranie.
Zamiennik nie padł jeszcze całkiem - po kilku dniach postoju, potrafi mi zawiesić kamerę przy odpalaniu auta, jeśli nie dam od razu rozruchu, tylko najpierw zapłon i pozwolę jej się włączyć - wywala pikselozę na ekran.

Niby po odłączeniu zasilacza, od razu wyłącza się GPS (on chyba najmocniej grzeje w kamerze i doi prąd), ale czy to wystarczy żeby kondensator w miejsce akumulatora dał radę?
Nie sadze aby bez ekranu wylaczyla sie poprawnie bo ekran pobiera okolo 5mA, a to znikoma wartosc.