AutoWrzuta.pl

Pełna wersja: Kamera nagrywająca na dysk zewnętrzy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam !!!

Zastanawiam się czy są jakieś modyfikacje i ogólnie czy jest taka możliwość aby nasze kamerki nagrywały materiał np. na dysk zewnętrzny.

Chodzi mi o to np. aby podczas gdy nie jest ona używana w samochodzie mogłaby być użyta jako monitoring w domu, sklepie itp. po przez podpięcie do niej najlepiej dysku zewnętrznego aby dużo materiału zmieściła i nie mieszały się potem filmy z auta przy szukaniu czegoś.

Wiem, że są do tego profi zestawy monitoringowe, ale skoro już mamy kamerkę to możnaby ją wykorzystać do innych celów gdy jest nie używana w aucie :hehe:
Nie ma takiej mozliwosc oprocz typowych kamer CCTV do samochodu (w wiekszosci przesyl jest analogowy co sprowadza sie do nagran slabej jakosci).

Jedno co mozesz zrobic to zaopatrzyc sie w kamere ktora jest w stanie obslugiwac karty 512GB (duze SD) i cieszyc sie nagraniami do 5 dni wstecz (w calkiem przyzwoitej jaksoci, kamery ktora sa w stanie dzialac z 512GB to np Street Guardian SGZC12SG:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=3888">viewtopic.php?f=28&t=3888</a><!-- l -->

okoniowaty

Możesz kombinować i nagrywać poprzez jakiś komputer, i na dysk komputera zapisywać, lub na dysk zewnętrzny podłączony do komputera.
Można podłączyć wideorejestrator pod zewnętrzne urządzenia nagrywające poprzez analogowe wyjście video np. cinch . Ja tak podłączyłem Prestigio HD1 do nagrywarki LG 387 HDD. Oczywiście mogłem używać videorejestratora jako kamery monitoringu , ale obraz przesyłany po cinch był w rozdzielczości 640x480 i 15 klatkach

Aby nagrywać z HDMI potrzebny będzie video grabber i komputer.

Przykładowe nagrania
Odtwarzanie nagranego materiału z karty SD, nagrywanie live jest niewiele lepsze
[youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=ywUqInKxxC4
[/youtube]

Menu, wygląda trochę lepiej. :hehe:
[youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=xvzka6Ox1e4
[/youtube]
, to akurat ciekawe, i rzczywiscie mozliwe (AV-Out)
co do HDMI tez na sile dalo by sie to zrobic. :okman: pomimo ze kamery przez HDMI nie nagrywaja to sam przesylany obraz byl by dobrym zrodlem dla innego (zewnetrzenego) urzadzenia jak np "nagrywarki TV".
Mnie zastanawia jedna sprawa. Czy nie da się zrobić adaptera wpinanego w port microsd, do którego podłączy się pendriva. szukałem wielokrotnie czegoś takiego i nie znalazłem. Kiedyś muszę spróbować sam coś takiego polutować Smile
A czy każdej wielkości pamięć, zostanie przeczytana ?
hsurim napisał(a):A czy każdej wielkości pamięć, zostanie przeczytana ?

Tylko taką co deklarował producent kamery.
Angel Angel
Jet jeszcze opcja nagrywania telefonem z bezpośrednim przesyłem danych do chmury , ale w grę wchodzą koszta chmury