AutoWrzuta.pl
Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - Wersja do druku

+- AutoWrzuta.pl (http://www.autowrzuta.pl)
+-- Dział: Car-DVR (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=73)
+--- Dział: Kamery (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 (/showthread.php?tid=14036)

Strony: 1 2


Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - adam.e - 20-04-2017

Witam,

Biorę pod uwagę te dwie kamery. Do momentu odkrycia tego forum chciałem kupić P500. Naczytałem się tu o nowej A119S i teraz sam nie wiem.

P500:
zalety: dobra matryca i procesor, lepszy kąt widzenia, tryb parkingowy,
wady: akumulator, nie mam czarnych kropek na szybie koło lusterka, więc będzie grzało na nią słońce, nie koniecznie potrzebuje jonizatora,

A119S:
zalety: nowa matryca, lepszy procesor, kondensator, gps, jaśniejszy obiektyw,
wady: dyskusyjna jakość nagrania, nie wiem kiedy pojawi się firmware, który wyciągnie wszystko co możliwe z matrycy i procesora,

Obejrzałem surowe filmy z wideorejestratory24, obydwie kamery nagrywają podobnie.
Doradźcie którą kupić Huh


RE: Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - pizdys - 20-04-2017

@adam.e, witamy na forum,
generalnie nie ma co sie zastanawiac, bo Xblitz P500 ma gorsza matryce, objektyw, CPU a to wszystko na baterii ktora pierwsza tu zawiedzie...

A119S bije tego Xblitza w kazdych warunkach:
- w ruchu (wiecej zlapie i wyrazniej)
- w nocy
- w dzien
- na sloncu
- pod wzgledem cykli ladowania (bo ma kondensator)
- pod wzgledem instalacji (blizej szyby)
- karty pamieci nawet 256GB dzialaja
- FW jest bardziej rozbudowane bo CPU daje wieksze mozliwosci
- w dodatku cenowo?

...z reszta caly ten Xblitz Professional P500 to przeciez brandowana (z innym logo) kamera "Matego A1/Nello NX A1" ktora byla juz tutaj opisana: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6622&pid=253013#pid253013

nizej "Nello A1"
[Obrazek: Nello1.png]

a tutaj Xblitz Professional P500:
[Obrazek: wideorejes.jpg]

nie wiem czy chociaz 1 kamera Xblitz jest w 100% zrobiona na zlecenie Xblitz, wiekszosc to tylko znaczki na znanych kameraz niekiedy za 2x wieksza cene, osobiscie nie jestem fanem takich "marketingowych" - nic nie wnoszacych trickow, bo gdyby chociaz jakas sprzetowo zmiana byla...jak np kondensatory za 2$/szt....ale nie...kompletnie nic zmian po za Polskim jezykiem nie ma... co do PL jezyka to juz nie raz nawet i ta modyfikacja powodowala bledy w dzialaniu kamer Xblitz i pojawialy sie tu na forum (szczegolnie Xblitz Platinium aka G1W) problemy...

wracajac do Xblitz P500 to na tle A119S nie widze tu kompetnie zadnego mocnego punktu... kamer z IMX322 bylo sporo i to czesto za mniejsza cene.


RE: Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - Alienkk - 27-04-2017

pizdys ty pracujesz w konkurencji ? bo zawsze piszesz to samo o brandowaniu przez xblitz znanych kamer - o to chyba dobrze świdczy, że wybierają chinskich liderów a nie tanie chinczyki?! według mnie to bardzo dobra kamera a maiłem juzkilka i sma używam P500 obecnie jak dla mnie to genialna kamera. W dodatku kto teraz zleca w chinach swoją produkcje kamery? czy ty wiesz ile kosztuje badanie itd. nawet Mio korzysta z gotowych rozwiazań. najelpiej sie nie wypowiadaj jak sie znie znasz bo tylko sypiesz po tej firmie bo widziałem już kilka twoich komentarzy. Według mnie tysiace zadowolonych klientów wie co robi jesli wybrało tą marke. Są rozpoznawalni mocni w Polsce i ja im mocno kibicuje bo to Polska firma a nie jakiś niemiecki czy zachodni koncern !.
Jesli juz piszesz o wideorejestratorach24 to oni zrobili bardzo dobra recenzje kamery Xblitz P500 a oni sie znają !! i dlatego też i ja wybrałem tą kamere

https://www.youtube.com/watch?v=QOvE2tu56Jc


RE: Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - mfcx - 27-04-2017

@Alienkk bardzo dziwnie wygląda, że na wszystkie posty jakie posiadasz są tylko zachwalające Xblitz, a negujące/krytykujące inne kamery chociaż jakościowo co do ceny znacznie prześcigają Xblitz pod każdym względem... Pytanie retoryczne, dlaczego? :D Masz jakieś inne argumenty w porównaniu do innych kamer w tej samej cenie co Xblitz oprócz "nie znasz się"?:)


RE: Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - Alienkk - 27-04-2017

no własnie znajdz jeden post w którym neguje inne kamery ? ja neguje kupowanie chińczyków a xblitz używam od kilku lat róznych kamer zmieniam od czas u do czasu i nie rozumiem po co kupować z chin. Rozumiem, że bywaja lepsze kamery ale ja mowie o tych samych parametrach. P100 i anytek A3 pisalisccie, żę to to samo no to po co chin kupować bez gwarancji bo taniej ? lepiej Chiny wpierać ? zamiast kupować w PL ?


RE: Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - mfcx - 27-04-2017

Właściwie... to nie ma jednego, który by tego nie robił


RE: Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - pizdys - 27-04-2017

@Alienkk, pytales o opinie to taka opinie dalem, nie zawsze opinia jest zgodna z oczekiwaniami Big Grin ale staram sie to robic delikatnie a zeby nikt nie doznal szoku - staram sie przy tym podawac przyklady...ale skoro nie chesz abym sie juz wypowiadal o P600 - wporzadku, zamilkne na jej temat.

Jak wiesz nie zawsze neguje Xblitza - tak bylo w przypadku Xblitz Platinium aka G1W o czym napewno doskonale wiesz bo sledziles temat o Xblitz platinium aka G1W od samego poczatku (wiem o tym doskonale).

Xblitz Platinium to swietna kamera (bo to barndowany HIT G1W), jedynie problemy ze spolszczeniem byly tu problemem ale zalecana na forum aktualizacja do Tantugo T200 rozwiazywala problem i zadowolonych wlascicieli nie brakowalo. Chwila slawy na kamery G1W oraz Xblitz PLatinium przypadla dawno temu na ladne pare lat - kamera bila na glowe konkurencje typu MIO na dlugie lata...tego nie krylem.


RE: Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - Alienkk - 27-04-2017

o i taka wypowiedz jest bardzo obiektywna Smile. jesli g1wh był strzałem w dziesiatke To który twoim zdaniem model powinni powtórzyć ? co teraz jest takie dobre z no name??


RE: Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - Dig Dug - 27-04-2017

@Alienkk - Przecież cokolwiek byśmy nie kupili, to wspieramy chińczyków. A to, że dany sprzęt jest składany ogólnie w EU, to wcale dobrze o nim nie świadczy. Weź pod uwagę, że firmy kupują komponenty za ułamek ceny od chińczyków i po złożeniu dany produkt kosztuje wielokrotnie razy tyle co te komponenty. A po drugie, te same komponenty złożone dalej przez chińczyków kosztują 2 razy mniej, tylko na jednej jest nazwa firmy i napisane Made in EU, a na drugim sprzęcie Made in China, a czasem i ten pierwszy też China. Jak Cie stać na firmowe sprzęty to kupuj za 1000 zł kamerki, ja wole wydać na to samo lub prawie to samo połowę mniej. Fakt, że chińczyki psują się 1/100, a te z EU 1/500, ale nawet Chińczyki dają gwarancje + dochodzi niższa cena, a i nawet firmy światowe wypną się na gwarancje i nic im nie zrobisz.
A jeśli chodzi o patriotyzm to każdy ma to w dupie i wszyscy kupują co tańsze, albo ładniejsze. Niestety, ale trzeba się poddać globalizacji i kupować co nam pasuje. Ja nie będę kupował specjalnie drożej polskie jeśli mam tę samą jakość z chin, bo taki pracownik robiący te rzeczy nie kupi towaru produkowanego przez firmę, w której ja pracuję tylko tańszy jaki mu pasuję. Więc patriotyzm to teraz puste słowa niestety, zwłaszcza jak polskie firmy są tylko z nazwy polskie, a właściciel to Niemiec lub Japończyk (polskie browary).


RE: Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - Dixon - 29-04-2017

Widzę, że jest wątek o Xblitz P500. A jak Panowie sprawdza się ten uchwyt magnetyczny? Czy nie wypina się/wyskakuje kamerka zbyt łatwo z niego?


RE: Viofo A119S GPS czy Xblitz Professional P500 - Alienkk - 04-05-2017

trzyma sie bez zarzutów. Jedna firma robiła test na youtube i wypad łbardzo dobrze