AutoWrzuta.pl
Jaki następca kamery RX300 ? - Wersja do druku

+- AutoWrzuta.pl (http://www.autowrzuta.pl)
+-- Dział: Car-DVR (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=73)
+--- Dział: Kamery (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Jaki następca kamery RX300 ? (/showthread.php?tid=6459)



Jaki następca kamery RX300 ? - skaktus - 25-03-2015

Witam.

Od pół roku używam RX300, zakupionej w PL. Kamera ok, jednak jestem nieco rozczarowany jakością filmów w nocy. Szukam jakiegoś następcy, który będzie oferował:

-lepszą jakość nagrań
-mile widziany tryb FHD 60 klatek oraz tryby typu 2560 30 klatek
-lepszy tryb nocny
-koniecznie uchwyt w który wpinamy przewód zasilający a sama kamera na wbudowane gniazdo zasilające łączące się "automatycznie" z kamerą w momencie mocowania kamery

Mile widziane:
-GPS wbudowany tak aby nie trzeba było podpinać dodatkowych kabli itd - czyli rodzaj zepolonego uchwytu do którego podłączamy zasilanie i GPS a kamerę wpinami i odrazu mamy podłączone zasilanie i GPS. Sam GPS (antena) może być na kablu itd.

Cena w jakiej chciałbym się zmieścić to około 500 zł. W grę wchodzą zakupy w Chinach itd.

Możecie coś polecić ?


Re: Jaki następca kamery RX300 ? - Jerzy62 - 25-03-2015

skaktus napisał(a):Witam.

Od pół roku używam RX300, zakupionej w PL. Kamera ok, jednak jestem nieco rozczarowany jakością filmów w nocy. Szukam jakiegoś następcy, który będzie oferował:

-lepszą jakość nagrań
-mile widziany tryb FHD 60 klatek oraz tryby typu 2560 30 klatek
-lepszy tryb nocny
-koniecznie uchwyt w który wpinamy przewód zasilający a sama kamera na wbudowane gniazdo zasilające łączące się "automatycznie" z kamerą w momencie mocowania kamery

Mile widziane:
-GPS wbudowany tak aby nie trzeba było podpinać dodatkowych kabli itd - czyli rodzaj zepolonego uchwytu do którego podłączamy zasilanie i GPS a kamerę wpinami i odrazu mamy podłączone zasilanie i GPS. Sam GPS (antena) może być na kablu itd.

Cena w jakiej chciałbym się zmieścić to około 500 zł. W grę wchodzą zakupy w Chinach itd.

Możecie coś polecić ?
tu masz taką jak opisałeś :ojej2:http://www.aliexpress.com/item/Best-Amb ... 91131.html


Re: Jaki następca kamery RX300 ? - pizdys - 25-03-2015

Rx300 to novatek 96650 + ar0330 czyli jakosc powinna byc na dosyc wysokim poziomie...

Czy mozesz wrzucic przykladowe nagranie z nocy?
Nagraj tylko kilka sek max 10sek (przyciskiem REC) po prostu nacisnij rec > nagraj 10sek > zatrzymaj nagrywanie > wrzuc na youtube i zobaczymy co sie dzieje w nocy - na co ma wplyw przednia szyba...bo cos mi sie wydaje ze na jaksc bardziej wplywa szyba niz kamera.


Poki co mocnego nastepcy ktory by znaczaco lepiej nagrywal niz novatek z ar0330 nie ma...
Niewiele lepiej wypadaja kamery z IMX322 + zoran Coach 12
Novatek 96650 z IMX322 (czyli cos jak DOD LS360W/LS460W), ostatnio kamera o nazwie "street Guarduan SG9665GC" robi sie popularna...
Novatek 96655 z IMX322 powoli pojawiaja sie jakies prototypy....

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TfJkgutTs-U[/youtube]

Omawiane tu na forum kamery typu Marcus 2/4/g90-xx uzywaja
Ambarella A7 z OV4689 z HDR ktory choc dobrze sie sprawdza to sa sytuacje ze lepiej aby HDR byl wylaczony (rozdwojony obraz w ruchu), sa kamery ktore maja mozliwosc ustawiania czasu kiedy HDR ma byc wlaczony a kiedy nie <- np DODMT D99 (street-storm CVR- A7810) wiecej tu:

viewtopic.php?f=28&t=3634


Re: Jaki następca kamery RX300 ? - skaktus - 15-04-2015

Słuchajcie, odkopuję.

Z kamerą mam kolejny problem - rozmazany obraz w prawej części. Kamera kupiona w vat19, od dłuższego czasu firma nie odpowiada na maile, nie odbiera telefonu itd. Wiecie coś o tej firmie ? Macie jakiś kontakt z nimi itd ?


Re: Jaki następca kamery RX300 ? - ciuchcia - 15-04-2015

Bardzo ich lubimy Smile

viewtopic.php?f=42&t=3651

Na forum jest przedstawiciel firmy, możesz sprobówać się z nim bezpośrednio kontaktować.


Re: Jaki następca kamery RX300 ? - franz - 15-04-2015

LOL, Masakra jakas, myslalem ze VAT19 po tylu uwagach na forum siegna po rozum do glowy,
widac zalezy im bardzo na takich a nie innych opiniach :/

najdziwniejsze jest to, ze pozniej tlumacza sie, strasza, sprawy zakladaja, piwa rozlewaja...


Re: Jaki następca kamery RX300 ? - skaktus - 15-04-2015

Nie mam pojęcia co robić. Będę próbował dalej złapać kontakt, być może za którymś razem chwyci i ktoś wielmożnie odbierze. Tak czy siak odradzam vat19


Re: Jaki następca kamery RX300 ? - s3kawek - 15-04-2015

skaktus napisał(a):Nie mam pojęcia co robić. Będę próbował dalej złapać kontakt, być może za którymś razem chwyci i ktoś wielmożnie odbierze. Tak czy siak odradzam vat19

Napisz o co chodzi to może coś doradzimy. Chodzi o reklamacje czy kupiłeś i nie dostałeś?

franz napisał(a):LOL, Masakra jakas, myslalem ze VAT19 po tylu uwagach na forum siegna po rozum do glowy,

Większość polskich handlarzy to "janusze biznesu" co o relacjach z klientami nie mają kompletnego pojęcia i wychodzą z założenia że jak się nie podoba to wyp...ć. W końcu miarka się przebiera, opinie robią swoje, biznes podupada i janusze zaczynają jęczeć. Znam historię takiego buca który miał sklep stacjonarny jeszcze w czasach, kiedy o handlu w internetach nikt nie słyszał. Nie szanował klientów, był arogancki i wyniosły bo miał monopol w mieście. Nie minęły dwa lata jak powstała konkurencja a gościu stracił klientów i musiał zamknąć biznes który kiedyś przynosił spore zyski.

W Polsce w ogóle nie ma bardzo miłego zwyczaju pytania klientów o wrażenia. Nie spotkałem się (poza jednym przypadkiem), żeby sprzedawca wysłał mi po jakimś czasie pytanie o to czy jestem zadowolony z zakupu. Przecież to robi doskonałe wrażenie i przywiązuje klienta do sprzedawcy.
Ten jeden raz miał miejsce jak kilka dni po odebraniu motocykla z serwisu, zadzwonił kierownik serwisu z pytaniem czy wszytko ok i czy jestem zadowolony. Byłem w takim szoku że początkowo myślałem że dzwoni po to żeby mnie na coś naciągnąć, ale nie, pogadaliśmy miło i tyle.


Re: Jaki następca kamery RX300 ? - skaktus - 16-04-2015

Dziś dostałem informację (odpowiedź) od serwisu - serwis prosi o podesłanie filmu. Odpowiedź została udzielona przez serwis według przesłanych kopii dnia 25 marca, problem polega na tym, że nic nie dostałem. Teraz kiedy napisałem opinię na forum, odpowiedź została udzielona ponownie - podejrzewam że na podstawie powiązania maila z forum itd.

Tak czy siak, sprawa jest rozwojowa, podeślę film i będę czekał na decyzję firmy co i jak.

Film o długości 57 sek można zobaczyć pod tym linkiem:

1drv.ms/1JMHsJ7 ( przed dajcie oczywiście http : // )

Waga 154 MB.
Karta pamięci klasy 10, jakość FHD.

Rozmazania widać po prawej stronie kadru, szczególnie od 4 sekundy filmu, kiedy auto zbliża się do skrzyżowania - spójrzcie wtedy na drzewa po prawej i na auta. W około 13 sek auto zatrzymuje się na krzyżówce, dajcie pauzę i zobaczcie jak wygląda skrzyżowanie po prawej - pasy, drzewa w tle oraz koparka w tle w stosunku do tego co jest po lewej.

Co wy na to ?


Re: Jaki następca kamery RX300 ? - pizdys - 18-04-2015

wszelkie rozmazania na rogach (nie mylic z nieostrym obrazem) to efekt krzywo zamontowanego obiektywu, dokladniej jedna z jego stron nie lezy rowno nad matryca, ewentualnie szklo w obiektywie jest presuniete, ale to chyba malo prawdopodobne o ile w ogole mozliwe.......

w wiekszosci kamer obiektyw jest przykrecony 2 srubkami.