Witaj! Logowanie Rejestracja


Regulamin

Regulamin serwisuPostanowienie ogólne:

§1 Korzystanie z forum jest bezpłatne.

§2 Forum AutoWrzuta.pl służy do prowadzenia dyskusji, wymiany opinii i poglądów oraz wzajemnej pomocy z zakresu danego działu tematycznego Forum.

§2a Należy zachować kulturę wypowiedzi, niedopuszczalne jest piętnowanie, pouczanie, obrażanie innych użytkowników. Jeśli ktokolwiek ma zastrzeżenia do czyjejś wypowiedzi należy skorzystać z funkcji „zgłoś” post.

§2b Każda kłótnia, docinki, prowokacje między użytkownikami będą kończyły się ostrzeżeniami do zablokowania konta włącznie. Prywatne spory należy załatwiać na privie.

§2c W razie jakichkolwiek problemów, skarg, pretensji nie należy pisać o tym postów na forum. Napisz do któregokolwiek administratora lub moderatora – postaramy się problem rozwiązać.

§3 Użyte pojęcia w tym regulaminie oznaczają odpowiednio.

Administrator- osoba zarządzająca forum i czuwająca nad jego właściwym funkcjonowaniem, posiadająca również funkcję moderatora każdego działu forum (dotyczy również Administratora Głównego).

Moderator-osoba strzegąca porządku w powierzonym mu dziale forum. Moderator może w określonych przypadkach zmieniać, usuwać lub blokować posty/tematy użytkowników.

Cookies- niewielkie pliki tworzone przez przeglądarkę użytkownika ułatwiające i wspomagające pracę programu.

Avatar- niewielki obrazek określający użytkownika forum (z zastrzeżeniem postanowień szczególnych dotyczących avatarów; patrz niżej).

Adres IP- liczbowy ciąg identyfikujący komputer w sieci.

Post- informacja, pytanie, odpowiedź, głos w dyskusji lub jakikolwiek inny materiał zamieszczony na forum przez Użytkownika.

Rejestracja:

§4 Rejestracja na forum AutoWrzuta.pl jest dobrowolna (jednoznacznie oznacza akceptację niniejszego regulaminu).

§5 W czasie rejestracji niezbędne jest podanie konkretnych informacji: nazwa użytkownika, aktualny adres e-mail (by aktywować konto należy kliknąć w link, który przyjdzie na pocztę e-mail), hasło.

§6 Każdy może być właścicielem jednego konta. W przypadku ujawnienia faktu, że ktoś posiada więcej niż jedno konto, użytkownik zostanie natychmiastowo usunięty z listy użytkowników, co jest równoznaczne z usunięciem wszystkich jego kont, a również postów. Użytkownik może nie zostać usunięty, jeżeli zrobił drugie konto, gdyż zapomniał lub nie chce korzystać z pierwszego konta, Administrator nie poda nowego hasła, ale jeżeli jest taki użytkownik który nie chce korzystać z pierwszego konta proszony jest o kontakt z Administracją.

§7 Na forum rejestrujemy się Nickiem (nazwą użytkownika), który powszechnie nie jest uważany za obraźliwy lub wulgarny. W przeciwnym wypadku taka osoba może zostać usunięta z listy użytkowników.

§8 Administratorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia rejestracji konta, które nie zostało aktywowane przez 60 dni od daty rejestracji.

Tematy/posty: §9 Zakładać tematy i publikować posty na Forum może każdy zarejestrowany Użytkownik. Cytując czyjąś wypowiedź tnij zwłaszcza długie cytaty oraz usuwaj linki do filmów aby ich niepotrzebnie nie powielać.

§10 Zabrania się pisania postów czerwonym bądź niebieskim kolorem lub jednym z ich odcieni, tym kolorem jak i jego odcieniami mogą pisać TYLKO administratorzy i moderatorzy. Zabrania się również pisania postów tylko Caps Lockiem, po zauważeniu takiego posta zostanie on automatycznie usunięty. Użytkpownicy, którzy nagminnie piszą Capsem mogą otrzymać ostrzeżenie, a po 3 ostrzeżeniach mogą zostać usunięci z listy użytkowników.

§10a Punkt 10a nie ma zastosowania gdy użytkownik pisze na czerwono lub jednym z jego odcieni do konkretnego administratora i/lub administratorów, tym samym gdy użytkownik pisze do konkretnego moderatora i/lub moderatorów może, lecz nie musi pisać kolorem niebieskim, lub jednym z jego odcieni. Na czerwono lub niebiesko powinien być napisany tylko nick administratora lub moderatora, sama treść powinna być innego koloru niż czerwony i niebieski lub ich odcienie. Również nazwy tematów powinny być adekwatne z tym co jest w treśni nowo rozpoczynanego tematu.

§11 Przez założeniem kolejnego tematu należy sprawdzić, czy taki lub podobny temat nie istnieje (używając opcji „Szukaj”). Dublowane tematy będą kasowane. Nie należy odświeżać starych wątków tylko po to by dodać nic nie wnoszącą do tematu wypowiedź. Nie należy również udzielać odpowiedzi, które nie wnoszą nic do dyskusji, są powieleniem lub wyrażeniem poparcia dla poprzednich wypowiedzi.

§12 Administratorzy oraz Moderatorzy Forum nie ponoszą odpowiedzialności za prezentowane przez innych użytkowników treści. Jednocześnie zobowiązani się do ich nadzorowania.

§13 Zabronione jest umieszczanie na Forum treści zawierających jakiekolwiek treści i/lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem RP, a w szczególności treści obraźliwe, obsceniczne, oszczercze, nienawistne, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia, zawierające groźby, godzące czyjąś własność jak i używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne.

§13a Zabronione jest dodawanie do treści linków do jakichkolwiek stron lub for, wyjątkiem są linki, które mogą być źródłem wiedzy, by rozwiązać dane problemy, linki nad którymi toczy się dyskusja, oraz linki reklamowe, o tych ostatnich należy wcześniej powiadomić Administratorów (PW przed napisaniem postu/tematu - należy w niej podać gdzie się chce wstawić link reklamowy(dział, temat itp.), oraz co jest tematem reklamy))

§13b Tematy które są tylko i wyłącznie robione dla treści reklamowych będą usuwane, wyjątkiem są tematy na które zgodzili się administratorzy.

§13c Dodawanie linków i adresów email jest udostępnione użytkownikom, krótrzy napisali na forum minimum 15 postów. Jednocześnie dla użytkowników, którzy nie mają wymaganej ilości postów jest możliwość dodawania linków do filmów z serwisów LiveLeak i YouTube, ich początek powinien być www.liveleak.com i https://www.youtube.com.

§13d Zabronione jest dodawanie linków do plików na wirtualnych dyskach(chmurach) takich jak: ADrive, Amazon, Box, CX, Dropbox, Dysk GG, Google Drive, HiDrive, iCloud, iDrive, MEGA, Minus, Mozy, SkyDrive, SugarSync i innych tego typu stron.

§13e Zabronione jest cytowanie filmów.

§14 Złamanie §13, a w szczególności „postów zawierających groźby” łączy się bezpośrednio z natychmiastowym i trwałym usunięciem z listy użytkowników, wraz z powiadomieniem organów ścigania o zaistniałym przestępstwie.

§15 By wspomóc działania o których mowa w §14 rejestrowane są wszystkie adresy IP autorów.

§16 Administratorzy i Moderatorzy Forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku, w każdej chwili jeśli tylko uznają to za stosowne.

§16a Dział "Bazar" jest automatycznie czyszczony z tematów na które odpowiedzi zostały napisane 180 dni wcześniej.

§17 Wszystkie informacje, które wpisują użytkownicy są przechowywane w Bazie danych. Żadne informacje nie są podawane bez zgody autora osobom trzecim z zastrzeżeniem §14.

§18 Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za włamania hackerskie, które prowadzą do pozyskania danych o użytkownikach i ich postach.

§19 Zabronione jest spamowanie Forum postami które nie są tematem pomocy, jak również nie są związane z tematem rozmowy odpowiedniego działu tematycznego forum.

§20 Zabronione jest pisanie posta pod postem, limit czasowy edycji posta jest wyłączony.

§20a Artykuł §20 nie ma zastosowania to znaczy, może napisać post pod postem w sytuacji, gdy od napisania poprzedniego postu minęło minimum 12 godzin, a użytkownik chce odświeżyć temat.

Nazwa użytkownika:

§21 Nazwy użytkownika powinny być w miarę krótkie i nie powinny zawierać znaków niestandardowych.

§22 Nazwy użytkownika nie mogą mieć formy adresów stron WWW, wyjątkiem są użytkownicy, którzy po rejestracji konta skontaktują się z Administracją i opiszą co to za adres i czym się strona zajmuje, wtedy administracja zastanowi się czy użytkownik może mieć taki nick czy nie, oczywiście użytkownik który rejestruje się w serwisie z nazwą użytkownika w formie adresu WWW musi być właścicielem strony.

§23 Nazwy użytkownika nie mogą zawierać nazw firm. Wyjątkiem są konta firmowe, które dostały zgodę na rejestrację pod nazwą firmy.

§23a Po wykryciu faktu, w którym użytkownik założył konto, w którym nazwa użytkownika to nazwa firmy administracja serwisu AutoWrzuta.pl zastrzega sobie do permanentnego zablokowania konta i adresu email i/lub adresu IP i/lub nazwy użytownika bez wcześniejszego powiadamienia uzytownika o wykrytym fakcie.

§24 Paragrafy §13 i §14 mają zastosowanie w Nazwach użytkowników.

Podpisy(sygnatury):

§25 Paragrafy §13 i §14 mają zastosowanie w Podpisach.

§26 Zakazane jest umieszczanie w podpisach treści i linków reklamowych.

§26a W przypadku, gdy użytkownik chce zamieścić w podpisie treści lub linki reklamowe musi skontaktować się z Administratorem dla uzyskania zgody. W tym celu należy skontaktować się z nim za pośrednictwem systemu Prywatnych Wiadomości (PW).

§26b Zakazane jest umieszczanie w podpisie plików graficznych zawierających kody QR, które posiadają zaszyfrowane linki do stron internetowych.

§26c W przypadku nie zastosowania się do §25, §26 oraz ponowne wstawienie pliku graficznego po wcześniejszej interwencji Administratora, przytoczonego w §24b będzie się wiązało z otrzymaniem ostrzeżenia, tymczasowym zablokowaniem konta, a w ostateczności usunięciem z listy użytkowników.

§26d W przypadku złamania §26 Administratorzy zastrzegają sobie prawo do permanentnego zablokowania konta i adresu email bez wcześniejszej interwencji Administratora oraz tymczasowej blokday konta użytkownika.

Avatary:

§27 Paragraf §13 i §14 mają zastosowanie w Avatarach.

§28 Maksymalne wymiary Awatara to 110x110 pikseli

§29 Maksymalny rozmiar pliku z Awatarem to 125000 bajtów

§30 Dopuszczalne rozszerzenia plików z Awatarem to *.jpg, *.gif oraz *.png

§31 Zakazane jest umieszczanie w avatarze plików graficznych zawierających kody QR, które posiadają zaszyfrowane linki do stron internetowych.

§31a Zakazane jest umieszczanie w avatarze adresów stron. Umieszczenie adresu strony w avatarze może zostać zaakceptowane, jeżeli uzytkownik zwróci się z prośbą do administracji o pozwolenie umieszczenia adresu w avatarze.

§32 W przypadku niezastosowania się do §31 i §31a administratorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany avatara użytkownika na zastępczy mówiący o tym, że avatar jest niezgodny z regulaminem.

§33 W przypadku gdy po interwencji Administratora mówiącej w §31 użytkownik ponownie zmieni avatar na niezgodny z punktem §14, §31 i §31a użytkownik dostanie ostrzeżenie, może zostać mu tymczasowo zablokowane konto, również może zostać nałożony ban bez odwołania czasowego na danego użytkownika.

Postanowienia końcowe:

§34 Serwis AutoWrzuta.pl wykorzystuje pliki Cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Pliki Cookies nie zawierają żadnych informacji, które podawał użytkownik, lecz służą one jedynie do ułatwiania korzystania z Forum. Adres e-mail, który jest podawany podczas rejestracji służy tylko i wyłącznie do potwierdzenia informacji podanych przez użytkownika oraz hasła.

§35 Znajomość niniejszego regulaminu jest konieczna aby móc się zarejestrować, oraz korzystać ze wszystkich dostępnych dla użytkowników części Forum.

§36 Każdy użytkownik, który zarejestrował konto w serwisie AutoWrzuta.pl oświadcza, że zna niniejszy regulamin oraz zgadza się na otzymywanie wiadomości e-mail od administratorów, dotyczących serwisu AutoWrzuta.pl i jego partnerów.

§37 Dopóki nie zostanie dodana możliwość usunięcia konta do profilu użytkownika, a któryś użytkownik postanowi usunąć swoje konto należy powiadomić ADMINISTRATORA( Janu, trajano, Pizdys) poprzez PW lub w inny sposób (Kontakt), o chęci usunięcia swojego konta.

§37a Administrator ma prawo do usunęcia konta użytkownika w przypadku, kiedy użytkownik zarejetrował konto, lecz nigdy się nie zalogował, oraz w przypadku nielogowania się na dane konto przez minimum 365dni.

§38 Administratorzy serwisu AutoWrzuta.pl mają prawo do zmiany treści regulaminu bez konieczności podania tego do wiadomości.

§39 Działy prawne firm chcąc się skontaktować z administracją są proszone o wysłanie wiadomości email na adres admin@autowrzuta.pl,
zaś firmy, które są zainteresowanie współpracą lub mają sugestie dotyczące serwisu AutoWrzuta.pl proszone są o wysłanie wiadomości na email autowrzuta@autowrzuta.plPamiętajcie! Co nie jest zabronione, jest dozwolone.
Powyższy regulamin jest własnością serwisu AutoWrzuta.pl
Forum AutoWrzuta.pl istnieje od 2011 roku.