Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: ktora kamera nagrywa najlepiej we wszystkich warunkach?
NextBase 512GW Ultra (IMX326)
Viofo A119 (OV4689)
VicoVation MF3 (OV4689)
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nexbase 512GW - Nowa konstrukcja NT96663 + Sony Starvis IMX326
#17
imho M3 ma lepszą rozpiętość tonalną niż pozostałe. widać do gdy tablice są mocno doświetlone przez słońce. M3 rejestruje poprawnie, kadry pozostałych są prześwietlone. również na ujęciach nocnych z elementami w krańcach tonalnych (np. cienma ściana + jasno oświetlone wnętrze sklepu) na filmie M3 widać więcej i lepiej co jest w sklepie Smile doświetlenie tablic wywala wszystkie kamery ale są kadry gdy na M3 znowu widać najwięcej.

w nocy, przy wyłączonych światłach również widać, że M3 ma "naturalną" rozpiętość tonalną bo.. widać gorzej niż na A119 Smile podbicie rozpiętości w A119 (tak przypuszczam) sprawdza się w nocy bo widać lepiej.

podczas zmierzchu/nocy ta nowa kamera lekko klęka. widzę jakby ziarno, drgający obraz jak podczas mirażu na pustyni. nie wiem czy to matryca czy optyka. patrząc na kolejne nocne ujęcia przypuszczam, że matryca. obraz jest po prostu zniekształcony w nocy jakby ktoś zastosował filtr blur w photoshopie.

ogólnie obraz z A119 odbieram jako wyraźniejszy niż z tej nowej. dobrym tłem do testu ostrości są dla mnie cegły budynku sklepu "cooperative food".

w kompletnej ciemności nextbase wypada naprawdę blado. tonalnie jak M3, ale ostrość dużo gorsza. najlepiej A119.

A119, M3, nextbase - tak to widzę.
 
Odpowiedz
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Nexbase 512GW - Nowa konstrukcja NT96663 + Sony Starvis IMX326 - przez geos - 02-08-2017, 22:36:44

Skocz do:


Browsing: 1 gości