Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy rutynowe kontrole stanu trzeźwości kierowców powinny się odbywać?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badanie trzeźwości kierowców przez Policję (dyskusja)
#1
Question 
Do założenia wątku sprowokowało mnie m. in. nagranie udostępnione jakiś czas temu przez Piotra Najzera, który kategorycznie sprzeciwił się i odmówił poddaniu się badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.. Jakie Wy macie podejście do tego tematu? Czy zgadzacie się z tym, że - jak to określił Piotr.. - "jest to próba upodlenia człowieka przez wielce czcigodną władzę"? Czy może wręcz przeciwnie - uważacie, że takie prewencyjne badania powinny się odbywać częściej po to, żeby wyłapać tych kierowców, którzy stanowią potencjalne zagrożenie na naszych drogach (w innych słowach to ujmując: niosą ze sobą śmierć).

Link poniżej:






Zapraszam do rzeczowej dyskusji Smile

edit: do tematu dodałem także ankietę - anonimową.
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
#2
Z tą kontrolą trzeźwości to jakaś histeria, szczególnie w sytuacji, gdy ja nie pamiętam, kiedy byłem takiej kontroli poddawany. Stawiam, że ostatni raz w 2008, gdy wysiadłem z auta i się zachwiałem, bo właśnie powróciłem z Lipska ... i policjant już miał nadzieję w oku, a później miał niewyraźna minę, bo alkomat dwa razy pod rząd się zawiesił, by ostatecznie wyświetlić wynik 0.00.
Mnie mogą kontrolować nawet codziennie, co zapewne prędko nie nastąpi :-) Takiego badania nie traktuję jako naruszenia moich jakichkolwiek dóbr.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#3
Ja byłem na przestrzeni ostatnich lat kilkukrotnie kontrolowany w takich akcjach prewencyjnych a dodatkowo ileś razy przejeżdżałem przez nie bez kontroli. Zasadniczo nie mam nic przeciwko takiej prewencji.

Natomiast jak rozumiem jest wątpliwość prawna, czy policja ma umocowanie formalne aby takie akcje przeprowadzać. O ile się nie mylę, to w obecnych przepisach stoi, że policja może sprawdzać trzeźwość kierowcy gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że kierowca jest pod wpływem czy po spożyciu. Tak więc aby uciąć wątpliwości trzeba by zmodyfikować zapisy prawa, tak to widzę.
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
#4
Szofer, hhhehehe pierwszy raz widzę że zgadzasz się z policją..Smile też jestem za kontrolami trzeźwości
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#5
(14-12-2016, 21:48:19)mcmac napisał(a): Szofer, hhhehehe pierwszy raz widzę że zgadzasz się z policją..Smile też jestem za kontrolami trzeźwości

Hm... żeby jeszcze policja ze mną się zgadzała. Początek lat 90-tych ub. wieku. Dałem ciała i nie wyciągnąłem pijakowi kluczyków ze stacyjki.

Po kwadransie pojawiam się na oddalonym o 18 km komisariacie policji i powiadam: chciałem zgłosić pijanego kierowcę. Policjant na to: skąd Pan wie, że był pijany ? Szlag mnie trafił, odwróciłem się i wyszedłem ...
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#6
dla mnie sprawa jest prosta. więcej kontroli 'trzeźwości' = mniej pijanych kierowców na ulicach. nie da się niestety wszystkich wyłapać, ale lepsze to niż nic! z punktu prawnego - niestety pan Najzer ma rację. natomiast samo jego zachowanie uważam za skandaliczne, bo - na Miłość Boską! - nikt mu nie chce odbierać żadnych jego praw! Policja robi to po to, żeby było bezpieczniej na drogach. założę się, że gdyby pijany kierowca potrącił kogoś z jego rodziny - to pierwszy by krzyczał, gdzie była wtedy Policja. ale Policji nie było przecież, bo Szanowny Pan Najzer za każdym razem spotykając Policjantów utrudnia im wykonywanie swoich obowiązków służbowych i daje innym kierowcom pomysł na to, jak obejść kontrolę trzeźwości..

(14-12-2016, 21:58:39)Szofer napisał(a):
(14-12-2016, 21:48:19)mcmac napisał(a): Szofer, hhhehehe pierwszy raz widzę że zgadzasz się z policją..Smile też jestem za kontrolami trzeźwości

Hm... żeby jeszcze policja ze mną się zgadzała. Początek lat 90-tych ub. wieku. Dałem ciała i nie wyciągnąłem pijakowi kluczyków ze stacyjki.

Po kwadransie pojawiam się na oddalonym o 18 km komisariacie policji i powiadam: chciałem zgłosić pijanego kierowcę. Policjant na to: skąd Pan wie, że był pijany ? Szlag mnie trafił, odwróciłem się i wyszedłem ...

myślę, że w obecnych czasach uwrażliwienie Policji czy nawet Milicji (Big Grin) na pijanych kierowców jest znacznie większe Smile
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
#7
(14-12-2016, 22:48:16)beyondthesun napisał(a): myślę, że w obecnych czasach uwrażliwienie Policji czy nawet Milicji (Big Grin) na pijanych kierowców jest znacznie większe Smile

Powiedzmy, że w 98% przypadków, jest tak, jak piszesz. Problem pojawia się wtedy, gdy podejrzanym o stan nietrzeźwości jest ... policjant. Wtedy na drodze do wykonania kontroli, zaczynają piętrzyć się trudności.
Piszę o smutnej prawdzie, która kogoś może zaboleć.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#8
(15-12-2016, 01:23:50)Szofer napisał(a):
(14-12-2016, 22:48:16)beyondthesun napisał(a): myślę, że w obecnych czasach uwrażliwienie Policji czy nawet Milicji (Big Grin) na pijanych kierowców jest znacznie większe Smile

Powiedzmy, że w 98% przypadków, jest tak, jak piszesz. Problem pojawia się wtedy, gdy podejrzanym o stan nietrzeźwości jest ... policjant. Wtedy na drodze do wykonania kontroli, zaczynają piętrzyć się trudności.
Piszę o smutnej prawdzie, która kogoś może zaboleć.

http://www.ostrow24.tv/news/68369-skanda...ijany.html

http://www.ostrow24.tv/news/51206-sfalsz...ortaz.html

jasne, takie sytuacje się niestety zdarzają.. i wierzę w to, że czasem Policja będzie kryła pijanego Policjanta.

ale jest też światełko w tunelu:

http://radioszczecin.pl/1,333584,pijany-...-koledzy-z
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
#9
Pijany kierowca powinien być traktowany jak potencjalny morderca, więcej kontroli trzeźwości a w przypadku jazdy na podwójnym gazie bardzo dotkliwe kary.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
#10
(15-12-2016, 08:20:03)bodino napisał(a): Pijany kierowca powinien być traktowany jak potencjalny morderca, więcej kontroli trzeźwości a w przypadku jazdy na podwójnym gazie bardzo dotkliwe kary.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Eh ... dotkliwe kary - nie tędy droga, bo to prosta droga do korupcji. Wolę nieuchronność kary.

(15-12-2016, 01:38:47)beyondthesun napisał(a): jasne, takie sytuacje się niestety zdarzają.. i wierzę w to, że czasem Policja będzie kryła pijanego Policjanta.

To nie tak. Takie sytuacje nie mogą się zdarzać. Zdarzają się, bo łapa, łapę myje, czyli trwa symbioza: policja - prokurator - sąd.

Nieoficjalnie wiem, że bandziorowi włos z głowy nie spadł ... Tak, tak ... to ja zeznałem, to ja artykuł napisałem ...

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view...ed-policja
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#11
(15-12-2016, 09:36:47)Szofer napisał(a):
(15-12-2016, 08:20:03)bodino napisał(a): Pijany kierowca powinien być traktowany jak potencjalny morderca, więcej kontroli trzeźwości a w przypadku jazdy na podwójnym gazie bardzo dotkliwe kary.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Eh ... dotkliwe kary - nie tędy droga, bo to prosta droga do korupcji. Wolę nieuchronność kary.

(15-12-2016, 01:38:47)beyondthesun napisał(a): jasne, takie sytuacje się niestety zdarzają.. i wierzę w to, że czasem Policja będzie kryła pijanego Policjanta.

To nie tak. Takie sytuacje nie mogą się zdarzać. Zdarzają się, bo łapa, łapę myje, czyli trwa symbioza: policja - prokurator - sąd.

Nieoficjalnie wiem, że bandziorowi włos z głowy nie spadł ... Tak, tak ... to ja zeznałem, to ja artykuł napisałem ...

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view...ed-policja

piszesz o tym artykule ze strony ostrow24, czy o tym ze strony radiowroclaw.com? z tego co widzę, to temu komendantowi (Jacek P.) z Chojnowa postawiono zarzuty. a jeśli chodzi o artykuł z ostrowa24, to.. wygląda na to, że sprawa się się 'rozeszła'? w sensie, że jest cisza.. nikt nic nie mówi..

a odnośnie komendanta z Chojnowa: zastanawiają mnie tylko słowa: "Jeśli z ustaleń będzie wynikało, że funkcjonariusz pił alkohol zanim wsiadł do samochodu, to podejmiemy wszelkie działania zmierzające do wydalenia go ze służby". jak to podejmą wszelkie działania? jakie wszelkie? ;o ten przymiotnik jest tu niepotrzebny i sugeruje, że będzie ciężko to wyegzekwować.. nie postawią mu zarzutów kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu? żadnej wzmianki o tym nie ma..

a odnośnie kar za jazdę po alkoholu: więzienie wystarczy.. i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości