Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
(30-12-2016, 02:25:30)pizdys napisał(a): Ale "recznie" zobacz czy takie minimalne oddalenie kamery poprawi ten problem.

Dobry pomysł. Albo przyklej jakiś klocek podobnych rozmiarów na taśmę dwustronną i się przejedź. Z ciekawości spytam. Jaki masz samochód ?
A jak by Ci "klocek" pomógł. To mam jeden moduł GPS do sprzedania.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
rych33 - tak zrobię. Auto to Mitsubishi Lancer X - ma dość mocno pochyloną szybę. Jak się próby powiodą to się zgłoszę do Ciebie.
A chciałem tylko zamontować rejestrator i zapomnieć o nim...

PS. Ciekawe jak "to" wygląda w sportowych wozach?
 
Odpowiedz
(30-12-2016, 01:35:16)Ronin napisał(a):
(30-12-2016, 00:59:41)rych33 napisał(a): Miasto po ciemku.



"niestety" mam wrażenie, że A119 bez S lepiej łapie tablice rejestracyjne w ruchu - fajne porównanie Smile
Ryszardzie podpowiedz mi proszę jak zrobić takie zestawienie dwóch filmów jeden pod drugim ? bo nagrałem materiał z A119S i G1WH i też chętnie się podzielę Wink

EV jest zle skalibrowany do warunkow oswietleniowych, ale ogolnie widac ze za dnia jak i w nocy czas naswietlenia jest mniejszy:

[Obrazek: hhhfj.jpg]

za dnia widac juz wieksza poprawe:

[Obrazek: cs2jodo.jpg]

wyglada, ze nawet reczna korekta na poziom EV-1 byc moze nawet EV-2 zrowna ogolna jasnosc tych 2 kamer ale przy EV-2 niemal 4x zmniejszy czas naswietlania w stosunku do A119(OV4689) co juz w ogole da mozliwosc zlapania duzo wiecej...
[sprawdze to jak tylko bede mial A119S.]

jak sie nie myle to teoria mowi, ze dla obiektywu f1.6 (A119S) czas naswietlenia powinien byc o 1/3 mniejszy niz w stosunku do F1.8 (A119), zakladajac ze obydwie kamery maja ten sam sensor, 
ale, ze tutaj mamy sensor o niemal 4x wiekszej czulosci, to na oko daje ponad 4x wieksza poprawe, no ale czy to rzeczywiscie objektyw f1.6? oraz czy w ogole matryca dziala jak powinna (szczegolnie w nocy)? Odnosze wrazenie ze Viofo wzielo poprawki EV jedynie na "matematyczna wartosc przyslony" ale czulosc pominieto i nie wprowadzono jeszcze zmian.... 

DOD doskonale wie o tych parametrach i korzysciach jakie one przynosza, 
a juz z ich reklam wiemy ze tez ich kamery maja Starvis z objektywem f1.6:
https://youtu.be/-jkcSv4W5cc?t=24s
[Obrazek: strj.jpg]

Viofo tez o tym wie, ale kalibracja tabeli EV dla nagran video, to nie latwa sprawa dla nikogo (to jest koszmar),
mam wrazenie ze Viofo dane zostadzilo "recznie" aby w ogole kamere byla dostepna i aby moza bylo ja kupic (bo swiateczna presja oraz "cisnienie" ze strony potencjalnych zainteresowanych bylo ogromne, sam mialem rozwolnienie , ktorego nie ukrywalem Blush  )

Vico Marcus 4 / Opia2 to najlepszy przyklad kamer w ktorych "jasnosc" po przez zmiany EV (w aktualizacjach FW) dokonywane sa az po dzis dzien, albo DOD LS460W oraz LS470W (takie same kamery ale rozne objektywy) nizej przyklad:
DOD LS470W z objektywem prawdziwym f1.6
DOD LS460W z objektywem nie lepszym niz f1.8 z pomiarow (ale reklamowanym jako f1.6)


[Obrazek: dodevj.jpg]

co do Vicovation to tak sie sklada Vico to jeden z tych producentow ktory na temat Objektywow ma akurat najwieksze doswiadczenie ze wszystkich znanych mi producentow kamer na rynku (ich objektywy maja najbardziej realne wartosci a jakosc samych objektywow jest obenie 100% pewna), absolutnie zadnych zastrzezen jak do tej pory co do Vicovation w sprawie objektywow oraz podawanych wartosci "na opakowaniu".

Mysle tylko czy skoro konkurencja typu: Vicovation nie ma nadal f1.6 to czy Viofo rzeczywiscie znalazlo "zrodlo/producenta" prawdziwych f1.6, - bo jasnosc (zakladajac ze EV na przyladowych nagraniach jest domyslny) sprawia ze zaczynam w to watpic, z reszta byly jakies zagwozdki informacyjne na temat przyslony kiedy kamera A119S wchodzila...a wiedzieli ze DOD tez planuje wprowadzic starvis z F1.6, ....kto ile w tym "marketingowej prawdy"...

Nie zmienia ogolnie faktu, ze IMX291 jest lepszy od OV4689 pod wzgledem czulosci na swiatlo zakladajac nawet, ze obydwie te kamery (A119/A119S) maja identyczne jasne objektywy, to nadal stawia A119S mimo wszystko jako absolutny TOP w tej cenie...
....a moje rozwolnienie nie ustepuje Big Grin

no ale jest forum, i dzieki posiadaczom A119S (podziekowania dla @rych33,@evad) wspolnie wiemy i widzimy wiecej na ten temat,
a jakich poprawek nalezy sie spodziewac w nast FW. ..to powoli widzimy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(30-12-2016, 15:40:51)pizdys napisał(a): wyglada, ze nawet reczna korekta na poziom EV-1 byc moze nawet EV-2 zrowna ogolna jasnosc tych 2 kamer ale przy EV-2 niemal 4x zmniejszy czas naswietlania w stosunku do A119(OV4689) co juz w ogole da mozliwosc zlapania duzo wiecej...
[sprawdze to jak tylko bede mial A119S.]

Tak. Na dziennym filmiku A119S prawie na każdym mijanym aucie lepiej widać tablice. Teraz jak radzisz. Trzeba się pobawić ujemnym EV. O ile w niektórych kamerach ujemny EV dawał mizerne wyniki. Bo po prostu za mocno ściemniał obraz. To w tej kamerze rezultaty mogą być takie jak powinny. I liczę że w nocy będzie lepiej z czytaniem tablic.
Następne zadanie domowe do odrobienia Smile 

Przy okazji informacja o filtrze CPL. 
A119S ma na obudowie obiektywu takie rowki. Na dole i na górze. W te rowki zatrzaskują się takie wypustki, które znajdują się wewnątrz obudowy filtra. I wszystko się trzyma na swoim miejscu.
W A119 tych rowków nie ma. I tylko można jakoś wcisnąć filtr. Ale to nie trzyma się za bardzo kupy Smile 
Dzisiaj właśnie rzeźbiłem te rowki w swojej A119. Ale nie wiadomo co na to reklamacja w razie gwarancji.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
Odnośnie "rowków" na filtr to moja A119 je ma, więc może masz jakąś wcześniejszą wersję...
 
Odpowiedz
Tongue 
(30-12-2016, 17:54:06)goranick napisał(a): Odnośnie "rowków" na filtr to moja A119 je ma, więc może masz jakąś wcześniejszą wersję...

Prawdę mówiąc nie wiedziałem o tym. Ale to dobrze bo jest to trochę kłopot. No cóż. Tak to jest jak się kupuję u "sprawdzonego" sprzedawcy z Chin[Obrazek: tongue.png]
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
Tak to jest jak się kupuje kamerę z pierwszej partii Tongue .

Ps. A119S też kupiłem z pierwszej partii Big Grin .

Dzięki za filmiki Smile. Utwierdziły mnie w przekonaniu, że raczej A119S jest lepszym wyborem (choć A119 nie jest wcale gorszym! Jest prawie równie dobrym wyborem, na tył bardziej ekonomiczna wersja jak najbardziej, bo nie wiele się traci). Na nagraniach dziennych widać to, o czym pisał pizdys - dużo łatwiej rozczytać tablice rejestracyjne w ruchu. Dobrze to widać np. w 30s nagrania, gdy przejeżdża się obok zaparkowanych samochodów, czy w 1:30 gdy inne samochody przejeżdżają przed maską. Co do nagrań nocnych, to na razie oprócz "jakiejś" widoczności w totalnej ciemności, to dużej różnicy nie ma. Chociaż mi bardziej się podoba ta "zimna" biel A119S niż "ciepła" A119. Ciekawostka w 30s nagrania nocnego, zwróćcie uwagę na podświetlany banner Raiffeisenu - A119S coś widzi Wink .

Informacyjnie post Viofo z DCT:

Viofo napisał(a):For hardware, the A119S is definitely an upgrade.
For sensor, the IMX291 is the one of the best sony sensor for low light condition in the market. Other sensor factory like Aptina or OV, there is no sensor can compete with IMX291 at current. Aptina will release AR0239 2MP sensor in 2017, but as they talked, this one may close to the IMX291.
For lens, it is F1.6 7G lens from Taiwan, actually even they declared F1.5 on spec sheet.

2017 is coming, I haven't seen any new amazing technology for dash cam.

We are still working to improve IQ for A119s.

 
Odpowiedz
Napewno jest jeszcze duzo do zrobienia w kamerach z IMX291,
co tylko oznaczac moze lepsza jakosc nagrywania...
[osobiscie szukam rezultatow pomiedzy Warrior G1S a Viofo A119S]

co do AR0239 to problem jest ten sam co z sensorem AR0230 czyli HDR z DLO + Novatek...
Aptina DLO: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid108623
Aptina DR-PIX: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid108103

niestety w xiaomi Yi DVR nadal nie dziala HDR+ DLO (choc ogolnie zle nie jest).

a z Ambarella A12 dziala tylko HDR ale to czysta strata pieniedzy pakowac CPU obskugujacy 2K do matrycy FullHD,
po za tym redukcja szumow w A12/A7LA mi jakos nie pasuje i ogolna jakosc srednio tam wypada.

...zobaczymy w 2017, no tez nowa seria novateka ma byc dostepna (z H.265).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Mój filtr CPL też nie był ustawiony... Dziś założyłem i bez widocznych efektów. Ustawiłem sobie wg tego filmiku i zobaczę jutro, czy zadziała ;-) .

 
Odpowiedz
Czy orientujecie się jaki kabel podłączyć do wyjścia AV?
 
Odpowiedz
(31-12-2016, 20:04:48)slayer napisał(a): Mój filtr CPL też nie był ustawiony... Dziś założyłem i bez widocznych efektów. Ustawiłem sobie wg tego filmiku i zobaczę jutro, czy zadziała ;-) .

Nie zadziała. Przynajmniej u mnie nie zadziałał w przypadku dwóch kamer i dwóch filtrów. Jak postawisz flaszkie po Nowym Roku. To Ci powiem jak to ustawić [Obrazek: tongue.png]
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.

(31-12-2016, 20:06:46)goranick napisał(a): Czy orientujecie się jaki kabel podłączyć do wyjścia AV?

Był temat na Dashcamtalk. I tam było dokładnie napisane jaki. Łącznie ze zdjęciami wtyczki. Musisz poszukać.
Bo dzisiaj nie mam czasu szukać.
Tymczasem. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

O. Znalazłem przez przypadek : https://dashcamtalk.com/forum/threads/vi...ble.22330/
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 10 gości