• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Ktora najlepsza?
Vicovation OPIA2
VIOFO A119
VIOFO A119S
XiaoYi Car Dvr
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 vs A119S vs XiaoYi vs OPIA2 (test TOP kamer w kazdych warunkach)
a ja siedzę cicho i czekam na kolejne wersje Tongue uważam, że matryce typu starvis mogą mieć świetlaną przyszłość. jednak, podobnie jak @fredro84, na dzień dzisiejszy nie widzę przełożenia jakość/cena dla A119S. kamerki wypadały raz lepiej, raz  gorzej, czuję duży niedosyt... 

niższa rozdzielczość nowszego modelu nie jest też tym, czego oczekuję w 2017 r. od kamerki z rewolucyjną matrycą. jakby nie patrzeć, zwiększenie rozdzielczości odgrywało dużą rolę w historii rejestratorów i trend ten ma bardzo pozytywny wpływ na jakość nagrań. jeśli mogę użyć analogi to przypomina mi to sytuację gdy intel lub amd wypuszcza procesor o obniżonym taktowaniu ale z dodatkową pulą instrukcji multimedialnych. ok, fajnie, ale ja wolę wyższe taktowanie. jednak amatorów nowych instrukcji też nie zabraknie...

jest też coś na rzeczy w optyce A119S, przynajmniej w granicznym zakresie kątów. przeszkadza mi to rozmycie, to jakby pół kroku wstecz w stosunku do A119. no i w sumie zastosowany został chyba najsłabszy z pionierskich starvisów. wiadomo -- cena, ale mam nadzieję, że z czasem podobną technologię zastosują inni producenci matryc, ceny spadną, jakość wzrośnie a technologia starvis będzie wyznaczać normy.

tak więc zapadam w "sen rejestratorowy" i czekam na kolejne modele prezentujące jakość nagrań, przy której nie będę miał wątpliwości Smile myślę, że 2018 to będzie odpowiedni moment na kolejny przegląd rynku Smile właściciele dowolnej z testowanych kamer powinni być zadowoleni. różnorodność zdań świadczy tylko o tym, że te rejestratory są bardzo podobne jakościowo. obyśmy jak najrzadziej musieli sięgać po tę dokumentację filmową, czego wszystkim życzę!

Odpowiedz
(17-01-2017, 21:51:14)rych33 napisał(a):
(17-01-2017, 21:39:13)beyondthesun napisał(a): (muszę ładnie wyczyścić szybę ). pobawię się nią w domu

Miłej zabawy Smile
Przy okazji sprawdź czy działa Wykrywanie ruchu. Bo u mnie chyba nie działa ani w A119 ani A119S.
Jakby inni szczęśliwi posiadacze Smile mogli sprawdzić. Byłbym wdzięczny.

tak, u mnie wykrywanie ruchu działa Smile  wygląda to tak:

1. przed kamerą obraz statyczny = kamera ma wyłączony wyświetlacz i miga pulsujące czerwone podświetlenie przycisku <||REC.

2. gdy przed kamerą pojawia się jakaś dynamika (nagle wlatuje jakiś obiekt/zmiana światła w otoczeniu - np. zgaszone nagle światło) - wyświetlacz się wybudza (włącza) i w górnej jego części pokazuje się ikonka nagrywania (czerwone kółko) - w tym samym czasie podświetlenie przycisku <||REC zmienia się z pulsującego na ciągłe.

3. nagrywa tak 60 sekund (pod warunkiem, że w międzyczasie nie pojawi się drugi obiekt przed obiektywem - wtedy czas nagrywania się wydłuża).

4. w międzyczasie podczas nagrywania (po ok. 10 sekundach od zarejestrowania przez kamerę ruchu) wyświetlacz się wygasza - ale przycisk <||REC nadal ma ciągłe podświetlenie. trwa to do 60 sekundy - po czym przycisk <||REC zaczyna znowu migać. (wtedy nie nagrywa).

do tej pory myślałem, że nagrywany obraz złapie 10 sekundowy fragment przed pojawieniem się obiektu przed kamerą, jednak nagrywanie zaczyna się dokładnie 1 sekundę po zarejestrowaniu wydarzenia.

EDIT: aha, wersja mojego firmware'u to V2.0_20161031.

EDIT2: po co jest ten pendrive dołączony do pudełka? nie zaglądałem do niego jeszcze Tongue pewnie manuale tam są plus jakieś oprogramowanie? Wink

EDIT3: aha, @rych33, przeprowadź taki test: 1. włącz wykrywanie ruchu w kamerze. 2. połóż ją i niech sobie tak leży z 2-3 minuty (ale upewnij się, że nic nie miga - u mnie migały kontrolki od router'a i rzucały swój cień na ścianę). 3. sprawdź, czy po tym czasie wyświetlacz się wygasił a podświetlenie przycisku <||REC pulsuje (wtedy nie nagrywa). jeśli tak, to zgaś światło np. i zapal je, albo po prostu umieść przed obiektywem rękę Tongue). działa?
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"

Odpowiedz
(18-01-2017, 01:16:15)geos napisał(a): ak więc zapadam w "sen rejestratorowy" i czekam na kolejne modele prezentujące jakość nagrań, przy której nie będę miał wątpliwości

Obawiam się, że możesz się nie wybudzić z tej "rejestratorowej śpiączki" ;-) . To tak jakby czekać na idealny smartfon. A jak już się doczekasz na zbliżony do ideału model, czy spełniający Twoje wymagania w prawie 100%, to po pół roku wyjdzie nowy, jeszcze lepszy. Tylko że telefon można mieć lub nie, a kamerę samochodową lepiej po prostu mieć, oglądając np. filmiki wyłudzaczy ubezpieczeń. No chyba, że masz "jakąkolwiek", to możesz sobie czekać aż się nie spierniczy. Jeśli nie, to trzeba wybierać najlepsze co jest obecnie dostępne na rynku, a jest to na pewno jedna z tych kamer.

geos napisał(a):jest też coś na rzeczy w optyce A119S
Moim zdaniem to kwestia indywidualna egzemplarza, osadzenia obiektywu. W A119 też zdarzało się, że były rozmycia po bokach. Viofo decydując się na zmianę obiektywu w A119S raczej nie zmieniłaby go na gorsze, tym bardziej że zamawiając większe ilości obiektywu do obu modeli obniżyłaby po prostu koszty produkcji.
[Obrazek: 24goojb.jpg]

Odpowiedz
(18-01-2017, 02:31:56)beyondthesun napisał(a): EDIT: aha, wersja mojego firmware'u to V2.0_20161031.

EDIT2: po co jest ten pendrive dołączony do pudełka? nie zaglądałem do niego jeszcze  pewnie manuale tam są plus jakieś oprogramowanie?

EDIT3: aha, @rych33, przeprowadź taki test: 1. włącz wykrywanie ruchu w kamerze. 2. połóż ją i niech sobie tak leży z 2-3 minuty (ale upewnij się, że nic nie miga - u mnie migały kontrolki od router'a i rzucały swój cień na ścianę). 3. sprawdź, czy po tym czasie wyświetlacz się wygasił a podświetlenie przycisku <||REC pulsuje (wtedy nie nagrywa). jeśli tak, to zgaś światło np. i zapal je, albo po prostu umieść przed obiektywem rękę ). działa?

Dzięki za info. Sprawdziłem jak opisywałeś. I działa. Za krótko czekałem. Ale trochę to dziwne, że dopiero po czterech minutach. To chyba po to żeby jak staniesz na światłach kamera nie wchodziła w tryb ruchu. Może trochę długi ten czas. Ale lepiej jak w niektórych kamerach gdzie kamera w tym trybie na światłach zatrzymywała nagrywanie. I wznawiała jak ruszyłeś.
Na tym penie nic nie ma. On jest dodawany żeby ominąć głupawe przepisy celne. Ale to Ci dokładniej może wyjaśnić sprzedawca.
Sprawdź przy okazji działanie G-sensora.

A. Jeszcze trzeba sprawdzić to wykrywanie ruchu w praktyce na parkingu.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz
Ten "pendrive" to czytnik kart pamięci.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory, kamery sportowe, monitoring IP
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
Panowie a skad kupić viofo a119? zazwyczaj ciagne wszystko z aliexpressu. z telefonami no problem. czy lepiej z foxoffer [bral ktoś z tego sklepu? bezpieczna sprawa? gwarancja do wywalczenia? ]

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
@xtremesystems, kupowałem w gearbest.com. działał u mnie kod rabatowy CAR18OFF. nie dostałem cła ani vatu, wartość na przesyłce 20$, poprosiłem o wpisanie kodu Customs HS Code/Commodity Code: 8525803000. minusem jest to, że w sumie brak gwaranicji (poza DOA).

w Polsce z tego co wiem to kolega @evad zaprzyjaźniony z tym forum ma w ofercie tę kamerę. obowiązują przewidziane prawem "świadczenia" pozakupowe co jest dużym plusem w przypadku kłopotów.

(18-01-2017, 08:29:55)slayer napisał(a): Obawiam się, że możesz się nie wybudzić z tej "rejestratorowej śpiączki" ;-)

nie, no rejestrator mam... wahałem się między A119 i A119S. co do ostrości na brzegach to @pizdys zauważył podobnie. być może jest to kwestia pierwszych egzemplarzy, nie przeczę. ale to też mnie utwierdza w przekonaniu, że warto poczekać na kolejną wersję A119S, która nie jest robiona pod presją czasu. a prawdopodobnie okres świąteczny nie sprzyjał dostatecznej kontroli jakości. bardzo bym chciał mieć kamerkę ze starvisem, ale jeszcze nie taką Wink

Odpowiedz
czy po wpisaniu kodu rabatowego musiales sie drugi raz logowac? kiedy kupowałeś?

ja po wpisaniu kodu zostalem wylogowany i przeniesiony do strony logowania. po zalogowaniu przenioslo mnie do koszyka cena niestety nadal bez upustu

moze juz kod nie dziala

Odpowiedz
@xtremesystems, szczegółów z logowaniem nie pamiętam... kupowałem jakoś tuż przed świętami. CAR18OFF chyba nie działa, sprawdziłem teraz i dostaję komunikat: This coupon has reached its usage number limit. działa jednak Degr, cena spada z 99.90 do 77.99. w wątku dedykowanym A119 ktoś podał kilka kuponów, zerknij tam: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid253996

Odpowiedz
wpisalem inny kod z tego tematu co zapodales ( drugi) i przyjął. wyszlo 74.99

Odpowiedz
(18-01-2017, 09:47:13)rych33 napisał(a): Sprawdź przy okazji działanie G-sensora.

A. Jeszcze trzeba sprawdzić to wykrywanie ruchu w praktyce na parkingu.

sprawdzę Smile testy przeprowadzę dopiero w weekend, dzisiaj myję szybę i umieszczę na niej rejestrator - zastanawiam się, czy umieścić go zaraz przy podsufitce - na samej górze szyby (tak kamery sprawdzał @pizdys), czy może jednak trochę niżej, za lusterkiem wstecznym. na pewno macie doświadczenia w tej kwestii, jak myślicie?

(18-01-2017, 09:51:35)evad napisał(a): Ten "pendrive" to czytnik kart pamięci.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

i sprzedawca wyjaśnił Big Grin dzięki, faktycznie, przyjrzałem się lepiej i u góry ma slot ma kartę micro sd Smile
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 3 gości