Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne zachowanie na drodze
#23
(27-01-2017, 17:25:36)Eragon napisał(a):
(26-01-2017, 14:08:38)bodino napisał(a): zym skorupka za młodu
Toż uczymy , żeby wpuszczać autobusy, pomagać włączyc sie do ruchu, jazdy na suwak...
Prawie zawsze staram się wpuszczać oczywiście jeśli takim gestem nie stworzę zagrożenia za moim autem, ale chcąc zrobić wszystkim uprzejmość musiałbym wyjeżdżać z domu 30 minut wcześniej Wszystko w granicach rozsądku, jak wpuszczać to OK ale nie cierpię jak ktoś po chamsku wymusza ...[ANGRY FACE]

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
 
Odpowiedz
#24
(27-01-2017, 17:42:13)bodino napisał(a): w granicach rozsądku
Dokładnie.. Przepisy przepisami, kultura kulturą.. Mysleć trzeba zawsze..
 
Odpowiedz
#25
Mój film nie znajdzie się w serii "polskie drogi", bo zareagowałem, a nie czytałem sms-a ...



Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#26
(02-02-2017, 20:26:28)Szofer napisał(a): Mój film nie znajdzie się w serii "polskie drogi", bo zareagowałem, a nie czytałem sms-a ...

ale jak to?  Smile  o co chodzi z tym sms'em? Smile

edit: aaaa, już wiem Smile sorry, mam dzisiaj umysł zamroczony Tongue hmm.. wiesz, nie bronię go, bo powinien się upewnić, czy pas jest wolny, ale to trochę wina pracodawców, którzy wyciskają maksimum z pracowników jak najmniejszym kosztem. koleś pewnie musi się zmieścić w określonym czasie, żeby wszystko rozwieźć, i taki mamy efekt.. że łamie przepisy.
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
#27
Cofka na rondzie.



VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
#28
(02-02-2017, 23:08:02)beyondthesun napisał(a): ale to trochę wina pracodawców, którzy wyciskają maksimum z pracowników jak najmniejszym kosztem. koleś pewnie musi się zmieścić w określonym czasie, żeby wszystko rozwieźć, i taki mamy efekt.. że łamie przepisy.

Chciałem zasygnalizować, że w DHL-u dużo kurierów, to 1-osobwe firmy. Czyli de facto wielu z nich jest pracodawcami sami dla siebie ... Ja, wczoraj na pokonanie 180 km potrzebowałem 2"40 min ... czyli całe 30 min. za dużo ... po drodze nikomu ciśnienia nie podnosiłem, nikogo nie zmuszałem do hamowania i nie dałem zarobić dwóm policjantom z suszarkami ...
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#29
(03-02-2017, 01:03:58)Szofer napisał(a):
(02-02-2017, 23:08:02)beyondthesun napisał(a): ale to trochę wina pracodawców, którzy wyciskają maksimum z pracowników jak najmniejszym kosztem. koleś pewnie musi się zmieścić w określonym czasie, żeby wszystko rozwieźć, i taki mamy efekt.. że łamie przepisy.

Chciałem zasygnalizować, że w DHL-u dużo kurierów, to 1-osobwe firmy. Czyli de facto wielu z nich jest pracodawcami sami dla siebie ... Ja, wczoraj na pokonanie 180 km potrzebowałem 2"40 min ... czyli całe 30 min. za dużo ... po drodze nikomu ciśnienia nie podnosiłem, nikogo nie zmuszałem do hamowania i nie dałem zarobić dwóm policjantom z suszarkami ...

jasne, ja tutaj nikogo nie bronię, i nie wiem, jak to wygląda od strony zatrudnienia w firmach kurierskich, ale Ci tzw. 'pracodawcy' - te jednoosobowe firmy - są zatrudniani przez DHL'a, co de facto oznacza, że są jego pracownikami jednocześnie (nie mogą odwalać sobie wolnej amerykanki) Tongue  też się z czegoś muszą utrzymywać i mają jakieś tam zobowiązania na każdy dzień. ale jednocześnie nadmieniam, że nie uprawnia ich to do łamania przepisów. powinien spojrzeć, nie zrobił tego. podejrzewam, że chciał szybko wjechać, żeby nie paraliżować ruchu, może był zaskoczony, że ktoś go wpuścił i spontanicznie wjechał. ale zrobił to źle Big Grin  może spieszył się, żeby komuś kamerkę dostarczyć szybciej Big Grin  teraz jest na nie duży popyt Big Grin

myślę, że mogłeś podnieść ciśnienie kierowcom, którzy chcieli jechać szybciej Big Grin ja to cały czas mam takie chore sytuacje jak wjeżdżam już prawie do Strykowa, że kierowca samochodu ciężarowego puszcza mi długie, bo jadę tylko 5 km szybciej niż przepisy nakazują.. kiedyś się tak wkurzyłem, że zahamowałem, to zaczął trąbić.. nic go nie usprawiedliwia, ale później tak sobie pomyślałem, że może spieszył się, żeby być możliwie jak najwcześniej w domu rodzinnym (a z powodu jakiegoś wydarzenia ma opóźnienia).. albo pracodawca dał mu ultimatum jakieś.. a wiem jak pracodawca może podnieść ciśnienie, bo czegoś się nie wykonało na czas.. a czasem wykonanie czegoś, z niezależnych od nas przyczyn, jest po prostu niemożliwe..

mimo wszystko, wiem, wszyscy powinniśmy myśleć o bezpieczeństwie na drodze - bo pracę, lepszą czy gorszą, zawsze się znajdzie.. a życie jest tylko jedno..

i tym akcentem kończę na dziś z 'autowrzutą' i kładę się grzecznie do łóżeczka Big Grin  dobrej nocy! Cool
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
#30
(06-02-2017, 02:37:46)beyondthesun napisał(a): mimo wszystko, wiem, wszyscy  powinniśmy myśleć o bezpieczeństwie na drodze - bo pracę, lepszą czy gorszą, zawsze się znajdzie.. a życie jest tylko jedno..

Słuszna uwaga ... rynek pracy w ostatnich latach sporo się zmienił i faktycznie utrata pracy już nie musi oznaczać tragedii. W tym miejscu warto też zauważyć, że np. ci "przemęczeni i wykorzystywani" kierowcy TIR-ów to nie ludzie zatrudnieni na  minimalnej pensji, a ludzie o bardzo przyzwoitych zarobkach. To samo dotyczy też kurierów, nie wszyscy oni klepią biedę ... wreszcie, nie każdy napotkany policjant to człowiek z 2000/miesiąc. Jedynymi chyba biedakami, jacy ostali się ma rynku pracy są strażnicy miejscy ... im faktycznie się nie przelewa.
Reasumując: jak ktoś nie chce szanować innych na drodze i nie tylko, to zawsze znajdzie w swojej głowie wymówkę, by złamać prawo, bo i tak inni się do niego dostosują ...
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#31
Po co czekać...

 
Odpowiedz
#32
Też dzisiaj podobnego wirtuoza kierownicy spotkałem na mieście.



VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
#33
Naprawdę dziwne zachowanie.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości