• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kamerkę mam kupić ?
Jak G1W Ci wystarcza, a nie masz wygórowanych wymagań. To rzeczywiście warto poczekać na Viofo G1WS. Kamera z kondensatorami i dobre podzespoły. Na pewno stosunek cena/jakość będzie  korzystny.
A z resztą co to są wygórowane wymagania ? Każdy ma inne.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz
Od strony specyfikacji kamery g1ws (ntk96650+imx323@f.1.6) na kondensatorach mozna tu stwierdzic, ze to juz sa wygorowane wymagania, bo specyfikacja tej G1WS jest calkiem mocna...

Podobna specyfikacje ma DOD za 1000zl....a nawet gorsza (bateria).
Jedynie mozna miec zastrzezenia do jakosci obudowy poprzednika "G1W" bez "S" (troche "klekotajacy") ale niekoniecznie nowa "S" musi byc identyczna...Viofo jak do tej pory robi kamery b. przyzwoicie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz

DOD LS475W (Starvis) wraz z aktywnym trybem Starvis!

Tak jak przypuszczalismy wczesniej,
nowy DOD LS475W ma tryb starvis aktywny i zarazem widac dlaczego jest on nieaktywny w innych kamerach (typu A119S)...
podobnie jak w kamerze Warrior G1S szczegolowosc obrazu mocno jest utracona na rzecz zwiekszenia czulosci, ktora w takich warunkach (ruch, szybkie zmiany swiatla) nie przynosci zadnych korzysci a utrata szczegolowosci az boli, nie wiem czy ten tryb da sie wylaczyc w menu kamery, jak mozna "starvis" wylaczyc to nic nowego co do jakosci na tle A119S ta kamera nie wniesie...widze jedynie spore mozliwosci w trybie parkingowym (i chyba tylko).

Swietnie widac jak tryb Starvis sie wylacza w tym momencie:
https://youtu.be/4ftOiv52Ve8?t=28s

wczesniejsze testy trybu Starvis w kamerze Warrior G1S:

widze spore podobienstwa z tym fioletem co moglem zaobserwowac u mnie w G1W kiedy podmienilem objektyw na F1.6

[Obrazek: vlcsnafif.png]

[Obrazek: vlcsnahdh.png]

oraz rozmycia objektow w ruchu:

[Obrazek: fagcg.jpg]

i te smugi naswietlonych pixeli, ( po ktorych starvisa idzie rozpoznac Wink )

[Obrazek: dsdgrg.jpg]

to samo na DOD:

[Obrazek: cx.jpg]

nie widze w tym trybie pracy szczegolnych korzysci podczas zwyklej jazdy, co innego na parkingu :/
a wy co o tym myslicie?
Porazka?

a mialo byc tak pieknie ....

zdecydowanie ta kamera tez trafi na testy i zobaczymy co potrafi.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Właśnie miało być... miałem chęć kupić A119s ale jeszcze się wstrzymam jakiś czas. Co do nowego DODa to oglądając nagranie rzeczywiście utrata szczegółów jest bardzo duża, moim zdaniem bardzo dobrze może się sprawdzić na zaciemnionych parkingach...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
Ciekawi mnie, ze nowy sensor Sony IMX291 majacy pod kazdym wzgledem lepsze parametry od poprzednika IMX322, oraz tak na szeroka skale reklamowany i pospiesznie wprowadzany do najwyzszych modeli kamer, wypada tak slabo w swoim max trybie pracy w stosunku do poprzednika IMX322 - ktory w kazdym trybie pracy "cieszyl oko"...nie tylko mowa tu o nowych DODach 2017, ale przeciez Viofo sam oficjalnie powiedzial ze A119S to nastepna po A119 kamera nagrywajaca lepiej zarowno w dzien jak i szczegolnie w nocy...
IROAD A9 taka reklame "strzelil" z IMX291 ze mozna odniesc wrazenie ze nic do 2020 roku nikt nie wymisli...ale Starvisa nie dali i w ogole o trybie nocnym zapomnieli:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid114770

Wiec niby na pochwale zasluguje w ogole fakt, ze DOD daje pelen pakiet "zalet" plynacych z nowej matrycy i nie decyduje sie "okrajac" kamer z funkcji jakie daje nowa technologia (w przeciwienstwie do konkurencji) Brawo DOD! Ale mam wrazenie, ze moze to byc "strzal w stope" (o ile daje sie to dezaktywowac), niezaprzeczalnie lepiej cos "miec" niz w ogole nie miec... tylko na ile i kiedy to sie sprawdzi? Bo na tej Autostradzie nic po za zarysami bialych tablic rej. nic nie idzie rozczytac...w przeciwienstwie do zwyklego trybu pracy (bez starvis) widac tutaj jak starvis sie wylacza i kamera przechodzi i normalny tryb pracy:

https://youtu.be/4ftOiv52Ve8?t=28s
[zobaczcie jak przerywane pasy przestaja zostawiac slady i jak calosc zyskuje na wyrazistosci]

Twierdze ze tylko kiedy bedzie mozliwosc recznej (lub automatycznie w trybie parkingowym) aktywacji Starvis'a wtedy kamera bedzie miala cos nowego co moze ja odroznic od konkurencji i tym samym zasugerowac konkurencji aby wprowadzic po przez aktualizacje FW. podobny tryb pracy np do Viofo A119S?

A tak w ogole mysle, ze czas najwyzszy aby w kamerach powoli pojawial sie tryb 2K z seria matryc "starlight/starvis"...

Odpowiedz
Cześć, jestem nowy na forum ponieważ przygnały mnie tutaj problemy z kamerami MIO Smile

Chciał bym zmienić kamery MIO MiVue 338 na jakieś inne modele, ponieważ we wszystkich 4 sztukach mam identyczny problem. Jeśli akumulator wbudowany w kamerę się rozładuje to zeruje się zegar systemowy. Akumulator nie musi być stary, czy zużyty. Zostały wsadzone nowe akumulatory. Wystarczy zostawić samochód na przykład na tydzień na postoju (samochód firmowy), lub na weekend zimą (moje osobiste auto). Jeśli się jeździ codziennie oraz garażuje samochody jak moi rodzice to bateria raczej się nie rozładuje. Nie mam z tym jakiegoś problemu ponieważ działanie kamery na postoju czy jakieś czuwanie parkingowe mnie nie interesuje.
Problemem jest to, że kamera po wyzerowaniu zegara nie potrafi nadpisywać filmów które już są na karcie. Przejawia się to tym, że kamera niby pokazuje, że nagrywa, ale na karcie są tylko ostatnie filmy z rzeczywistą datą. Tych nowych filmów z niewłaściwą datą po zerowaniu zegara nie zapisuje. Sytuacja ma miejsce za każdym razem kiedy samochód stoi kilka dni i bateria w kamerze pada.

Powiem szczerze, że byłem nawet zadowolony jakością MIO, w sumie chyba nic więcej mi nie potrzeba, aczkolwiek problem z zatrzymaniem nagrywania praktycznie dyskwalifikuje te kamery z użytku. Szukam jakiejś kamery która nie głupieje przy długim braku zasilania. Rozwiązania w postaci power banków czy zasilania z akumulatora mnie nie zadowalają bo to półśrodki i nie wystarczą na podtrzymanie kamer MIO które mam na okres do dwóch tygodni.

Dodatkowe funkcje nie są jakoś bardzo ważne. Niech po prostu nagrywa i będzie pewnym sprzętem o którym będę mógł zapomnieć.Opcjonalnie nagrywanie do tyłu było by atutem ale nie jest to konieczność Smile

Odpowiedz
@jakjajaknieja, witamy na forum,

obecnie szczyt chwaly przypada na kamery A119/A119S i te kamery z cala pewnoscia pozytywnie Cie zaskocza jako posiadacza takiego "dinozaura" jak MIO 388 Smile

Kamery A119 sa zbudowane "z glowa" i zaprzeczaja konstrukcyjnie wszystkiemu co ma MIO:
- A119 maja dedykowana baterie podtrzymujaca zegar RTC i po kilku nawet tygodniach kamera nie zapomni daty, rozwijajac temat: nie jestem w stanie stwierdzic na oko jaka to jest bateria RTC w A119 mysle ze nie wiecej niz 5mAh, w teorii powinna trzymc date ponad pol roku - starczy?
kalkulator baterii RTC :
https://www.maximintegrated.com/en/desig...attery.cfm

ponadto:
- A119 ma rozdzielczosc 2K i procesor Novateka to pod wzgledem jakosci nagran 4-letnia nowsza epoka.
- A119S ma matryce FULLHD (tak jak MIO) ale z 60FPS, jest 4x bardziej wydajna pod kazdym wzgledem (zobaczysz ostrzej w ruchu, lepsze kolory, lepiej pod slonce, mniejsze szumy, a w nocy w porownaniu z 338 jest ogromna przewaga dla A119S)

sprzetowo A119 oraz A119S to pod kazdym wzgledem lepsze kamery ktore powinny spelnic Twoje oczekiwana.

czy cos tracisz?
Tak, jest kilka negatywnych zmian:
- tracisz wykrywanie fotoradarow bo A119/S nie wspiera tego systemu (baz danych o radarach).
- nie mozna obracac kamer 360 stopni i np nagrac policjanta w konie samochodu.
- A119/s nie wspiera nagrywania z buforowaniem (przed pojawieniem sie ruchu).

czy sa jeszcze jakies zalety po za lepsza jakoscia nagran A119/S?
Tak:
- A119/S sa instalowane blisko szyby co wplywa korzystnie na jakosc nagran, szczegolnie w nocy
- A119/S maja kondensatory i nie ma potrzeby wymiany baterii (nigdy).
- A119/S maja swietny procesor (bardzo uznany w kamerach samochodowych) NTK96660, swietnie redukuje szymy, oraz wzorowo przetwarza obraz.
-A119/S maja duzo lepsza optyke, co np. oznacza ze latem nie traci ostrosci i jest jasna (szybciej naswietla klatki szczegolnie w matrycy IMX291 w A119S ktora jest 4x bardziej czula niz AR0330 w MIO).
-A119/S ma juz wspomniana baterie podtrzymujaca zegar RTC, co oznacza ze nawet przy glebokim wyladowaniu kondensatorow date bedzie pamietac.

nie testowalem A119 wylaczonej tak dlugo ale napewno tydzen trzyma, w teorii pol roku powinna...
czy komus z forum A119 zapomniala juz date?

Odpowiedz
Ten wideorejestrator wygląda bardzo obiecująco Smile

Odpowiedz
jest naprawde dobry, zbudowany "z glowa" w cenie ktora konkurencji "spac nie daje",
rozwiazania tej kamery spotkac mozna w innych drogich i uznanych konstrukcjach:
- dobre odseparowane elementy na plycie glownej
- kondensatory
- dobra optyka
- b.dobry CPU NTK96660
- A119S ma najnowsza matryce jaka dopiero wchodzi do stosowan w kamerach samochodowych (Sony Starvis IMX291) ktora w konkurencyjnej kamerze np DOD LS475W kosztuje prawie 1500zl, albo IROAD A9 tez okolo 1500zl
- wspomniana bateria RTC to juz standard w kamerach nawet "premium" (Np. Vico OPIA2).

Kamery A119 oraz A119S maja bardzo duzo dobrych opinii na wielu swiatowych forach.
obecnie trwaja "zawziete porownania" tych kamer (A119 oraa A119s) bo A119 ma 2K a A119S ma nowoczesna matryce ktora z kolei lepiej radzi sobie w nocy - dlatego trudno zdecydowac ktora lepsza (sprzetowo A119S lepsza i nowsza).

Tutaj mozesz zobaczyc jak A119 oraz S wypada w porownaniach:

z tego co widze to nawet nowsza seria MIO 518/538/538Deluxe nie maja RCT baterii:

[Obrazek: mio518111.jpg]

[Obrazek: 5qwq.jpg]

zawsze zastanawialo mnie dlaczego Mio sa takie drogie pomimo, ze ich wykonanie tak "przecietne" (tanio) a specyfikacja ich "slaba"?
nie wiem jak inne modele mio, po za specyfikacja CPU + matryca nie wnikalem bardziej...napewno najnowsze Mio 698 maja (beda mialy) tez Starvis IMX291 jak A119S, oby tylko nie z procesorem AIT (rany jak moza tak sie uczepic jednego!).

Odpowiedz
@pizdys, moim zdaniem A119S to niepotrzebny ruch ze strony VIOFO (i chyba kilku innych producentów też). nie nastawiałem się na A119S bo intuicja mi podpowiadała, że coś może być na rzeczy i w tym wypadku lepiej wybrać sprawdzone rozwiązanie. czas leci i pojawiają się nowe kwiatki. IMHO to nigdy nie miało prawa zadziałać dobrze tj. kombinacja sensora do CCTV w trybie starvis i jazda. na parkingu, w ciemnej stodole, z której kradną krowy lub samochody -- super sprawa. dynamiczne sceny -- porażka. całe szczęście, że poza tym starvisowym fakapem matryca sony ogólnie nie pogrąża się w nagraniach z wyłączonym starvisem i jej nabywcy mogą cieszyć się sensowną jakością obrazu bez tego ficzera. starvis? jeszcze nie teraz, jeszcze nie w tej postaci do scen dynamicznych. cieszy fakt, że kombinują w tę stronę, kiedyś coś wykombinują sensownego.

Odpowiedz
@geos, doskonale Cie rozumiem i jest na obecna chwile w tym sporo prawdy.

Sprawy sie skomplikowaly, bo:
w Japonii po trzesieniu ziemi w Kwietniu 2016 produkcja sensorow zostala wstrzymana z tego wzgledu ze linia produkcyjna ulegla powaznemu uszkodzeniu:

[clean room SONY]
[Obrazek: sonykujhj.jpg]

z roznych zrodel mozna wyczytac informacje, ze:
produkcja sensorow ruszyla ale IMX322 sa juz niedostepne (i niewiadomo kiedy i czy w ogole beda)
SONY napewno wznowilo produkcje "zamiennika" IMX323 (bez obudowy) http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid111194
co i tak wymaga przeprojektowana obecnych plyt glownych majacych IMX322 pod ten sensor IMX323, wiec dla producentow kuszaca jest opcja instalacji w ogole nowszego IMX291 (i tym samym wprowadzic nowy model kamery) bo i tak cos trzeba podmienic z niedostepnego juz IMX322, czesc producentow chciala i poszla w strone IMX291 (bo matyrca specyfikacje ma lepsza od IMX322 a SONY sugerowalo taki "upgrade") czesc zastosowala IMX323 (bo nie mieli wyboru a cena jest lepsza).

Niewiadomo co robic dalej z IMX291, wiekszosc w ogole starvisa nie wlacza bo jak widac po DOD LS475W i Warrior G1S XM jest "slabo".
czekamy na rozwój wydarzeń...bo albo bedzie jak w LS475W albo bez Starvisa jak w A119S (i chyba S wypada lepiej).
Byc moze na "nocnych parkingach" lub w "stodole" Starvis sie sprawdzi, zobaczymy co przyniesie przyszlosc...DOD tez nie pozwoli aby ich nowszy produkt byl gorszy, pomimo, ze obecie tak to wyglada Wink

[STARVIS tu sie wylaczyl]
https://youtu.be/4ftOiv52Ve8?t=30s

-

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości