Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: czy jestes zadowolony z tej kamery?
Tak
Nie
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackvue DR750S-2CH [Hisilicon HI3559* + Starvis IMX291]
#89
Wczoraj przydała mi sie w samochodzie kamera, tzn. nie mi ale zarejestrowała na parkingu stłuczkę 2 innych pojazdów.
Teraz myślę ze czas wejść na wyższy poziom i mieć 2kanałową z Cloud.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#90
"apetyt rosnie w miare jedzenia" z czasem dojdziesz do wniosku ze warto miec 2 kamery z przodu oraz 2 z tylu (tak na wypadek jak ktoras "zawiedzie")
i TAK.... to normalne, witamy na forum Autowrzuta Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#91
Nie będę się wygłupiał i oblepiał szyb kilkoma kamerami...bez przesady... Tongue
Nie ma co witać. Siedzę tu z Wami 3lata!
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#92
Po nieco dłuższym niż zwykle czasie oczekiwania udało mi się otrzymać do testów egzemplarz DR750S-2CH, którego optyka jest zestrojona w sposób pozwalający na publikację długo oczekiwanych tutaj testów. Poprzednio posiadane przeze mnie egzemplarze (w tym jeden przedprodukcyjny) miały z tym problem, więc dla pewności wolałem poczekać na jeszcze jedną sztukę i tym razem jest wsio OK. 

Temat jest świeży, a dziś wyjeżdżam na weekend, więc na szybko udostępniam surowe klipy video nagrane wczoraj i dzisiaj do pobrania poniżej. Po weekendzie planuję w samochodzie zamontować także DOD RC500S lub LS500W oraz Mio 792 Pro (wszystkie ze starvisem), a potem zmontować porównanie 3w1, jednak z pewnością wszyscy z niecierpliwością oczekują na porównanie @pizdys'a :)

http://static.wr24.pl/samples/blackvue/d...-60fps.mp4
http://static.wr24.pl/samples/blackvue/d...n-rear.mp4
http://static.wr24.pl/samples/blackvue/d...-60fps.mp4
http://static.wr24.pl/samples/blackvue/d...g-rear.mp4
http://static.wr24.pl/samples/blackvue/d...-60fps.mp4
http://static.wr24.pl/samples/blackvue/d...y-rear.mp4
http://static.wr24.pl/samples/blackvue/d...-30fps.mp4
http://static.wr24.pl/samples/blackvue/d...-60fps.mp4
http://static.wr24.pl/samples/blackvue/d...t-rear.mp4

Dwie uwagi:
- w nagraniach nocnych tryb "enhanced night mode" był WYŁĄCZONY
- tylną szybę mam przyciemnioną (stopień 30%) i dość mocno już zużytą, stąd skośne refleksy np. z latarni ulicznych

Na moje oko jest całkiem nieźle, ale to jest moja prywatna opinia, bo z racji wykonywanego "zawodu" mogę nie być do końca obiektywny, poza tym nie ukrywam, że kamery BlackVue należą do moich ulubionych. Zresztą wystawiam te klipy po to, żeby każdy ocenił sam. Na pewno w stosunku do poprzedniego modelu DR650S jest absolutna przepaść, szczególnie z kamery tylnej. W porównaniu do DOD czy Mio - tutaj na szybko przeglądając swoje archiwa widzę, że o jednoznacznego faworyta będzie trudno, no ale porównanie bezpośrednie przyjdzie pora. Warto też pamiętać, że jest to kamera z softem v1.000 i myślę, że można oczekiwać nowych wersji fw optymalizujących jakość obrazu - szczególnie, że kombinacja dwukanałowa FullHD 60+30fps to nowość na rynku, także dla samych developerów BlackVue.

Reasumując, ja już mam swojego prywatnego faworyta, więc z zasłużonym DR650-2CH w samochodzie się żegnam i zamieniam go na DR750-2CH, który będzie moją "defaultową" kamerą. Bardzo dobra jakość obrazu (imho), dyskretny kształt, tryb parking z buforem, kondensator, cloud itp. itd. Kamera praktycznie kompletna. Na dodatek historycznie w WR24 kamery BlackVue najrzadziej wracają na reklamacje - jeśli już, to zwykle problemy sprowadzają się do karty pamięci czy zasilacza itp.

Ale to wszystko mówię prywatnie, a każdy swoje wnioski wyciągnie sam. ;)
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#93
Chciałbym jako pierwszy podziękować za włożoną w przygotowanie testów pracę. Pomimo wykonywanego zawodu zasłużenie się one należą, gdyż nie wszyscy sprzedawcy tak rzetelnie opracowują materiały do sprzedaży produktów. Wiem, że wkład pracy jest nie mały, ze swojej strony bardzo go doceniam.
 
Odpowiedz
#94
(22-09-2017, 13:56:22)driverek napisał(a): Chciałbym jako pierwszy podziękować za włożoną w przygotowanie testów pracę. Pomimo wykonywanego zawodu zasłużenie się one należą, gdyż nie wszyscy sprzedawcy tak rzetelnie opracowują materiały do sprzedaży produktów. Wiem, że wkład pracy jest nie mały, ze swojej strony bardzo go doceniam.

Dziękuję serdecznie. :)

Jak oceniasz nagrania z DR750S?
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#95
No cóż, rewelacji nie ma Smile Oglądam własnie surowe filmy z Viofo 119A (z tego co widzę we właściwościach nagrań bitrate jest 2 razy wyższy niż w DR750) i filmy za dnia są naprawdę lepsze, nocy się jeszcze nie przyglądałem. Nie zmam historii tej kamery, nie wiem po ilu firmware doprowadzili obraz do takiego stanu, ale chłopcy z BlackVue muszą jeszcze podłubać przy optymalizacji. Uważam, że 60 klatek to fajna sprawa, ładnie to wygląda, ale bitrate coś mały, za duży kontrast, wiele rzeczy prześwietlonych, tablice średnio czytelne i generalnie sam film nie wygląda na fullhd aż sprawdziłem we właściwościach plików czy to nie przypadkiem 720p. Jak samochód stoi obraz jest fajny, widać, że kwadratów mniej na obrazie, ale jak ruszy obraz traci mocno na jakości. Tylna kamera robi na mnie przyznam większe wrażenie niż przednia, w nocy mało widać trochę, ale to może być jak pisałeś wina przyciemnionej szyby, 30% to całkiem sporo i przy zdjęciach nocnych może faktycznie robić różnicę. Interesują mnie mocno tryby parkingowe, zwłaszcza, że już kilka razy uszkodzono mi auto na parkingu pod domem. Ogólnie jako całość kamera nadal wygląda bardzo obiecująco i wciąż jest moim faworytem. Muszą z niej więcej wycisnąć, dostroić kontrast, podnieść bitrate (w 30 klatkach jest ok. 10, natomiast w 60 klatkach ok 12). Na parkingu taki bitrate starczy, ale w ruchu naprawdę przydałoby się więcej, kamerę sprzętowo stać na to. Szkoda, że nie można samodzielnie wybrać bitrate, to byłoby fajne rozwiązanie. Ktoś ma większą kartę daje lepszą jakość, ktoś ma mniejszą daje gorszą jakość albo mniej nagrywa. Zresztą jak się kupuje kamerę za 1800 zł to karta 128 GB aż tak nie boli chyba. 256 GB to inna sprawa, cena moim zdaniem trochę zaporowa. Pytanie jeszcze czy ta kamera obsłuży prawidłowo 256 GB i więcej. Kamerę kupuje się zwykle na dłuższy czas, myślę, że dla Kowalskiego taki zakup to tak co najmniej na 2-3 lata a w tym czasie ceny kart polecą na łeb, nie jedna karta się zużyje w sposób naturalny przy tylu zapisach, więc za jakiś czas 256 czy 512 byłoby miły dodatkiem do kamery.
 
Odpowiedz
#96
W kwestii m.in. bitrate oraz jego wpływu na inne funkcjonalności w kamerze naprawdę bardzo serdecznie polecam lekturę tego wątku na dashcamtalk: https://dashcamtalk.com/forum/threads/bl...2ch.30414/

Wypowiada się tam niejaki Jeremie z BlackVue, który bardzo sensownie tłumaczy czemu kamera ma taki a nie inny bitrate i jaki to ma wpływ np. na wydajność WiFi. Ale z drugiej strony między wierszami zostawia też sugestie, że możliwe są optymalizacje w zakresie jakości obrazu w przyszłych wersjach firmware. Naprawdę polecam (jeśli ktoś zna angielski).
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#97
dzieki @evad za nagrania,

niechce Cie juz meczyc ale ja bym zmiejszyl jasnosc lub jak nie ma to EV i zobaczyl efekt (nawet na maksymalnie najmniejszy) bo wydaje mi sie kamera niepotrzebie tak mocno rozjasnia (programowo) lub przesadnie przeswietla obraz.

mam wrazenie ze trwa jakis wyscig producentow na to ktora kamera nagra w nocy "jasniejszy obraz"...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#98
(22-09-2017, 19:23:07)pizdys napisał(a): dzieki @evad za nagrania,

niechce Cie juz meczyc ale ja bym zmiejszyl jasnosc lub jak nie ma to EV i zobaczyl efekt (nawet na maksymalnie najmniejszy) bo wydaje mi sie kamera niepotrzebie tak mocno rozjasnia (programowo) lub przesadnie przeswietla obraz.

mam wrazenie ze trwa jakis wyscig producentow na to ktora kamera nagra w nocy "jasniejszy obraz"...
Spoko, to wcale nie "męczenie" :-) jasność jest/była ustawiona na domyślną wartość, tzn. 2 w 5-stopniowej skali.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#99
Info na temat objektywu z Blackvue DR750S (kamera przednia, nie wiem czy tylna, ale raczej to ten sam):
dane sa pewne na 99.9% dla kamer z partii pierwszej (obecnie w sprzedazy)...w sumie to na 100% Wink
nie mam danych co do planowanych "upgrade", ale raczej (jak wszedzie) beda zmiany, ale to juz kwestia 4-6mcy (jak nie wiecej)...

Lens revision: 29M315200FT-2MP-BIF
Sensor size:1/2.9" 2M - 4Mpx [dla matryc do okolo ~ 4.96mm x 3.72 mm]
Aperture:F/2.0
EFL (Focal Length) : 3.1mm
View Angle: 135도(przekatna) / 109.6 (poziom) / 57.7 (pion)
Iris: Fixed
Focus: Manual (staly)
Screw Board Type: Ø14.0 x 17.0
Lens Construction:1zewnetrzny (oslonowy) + 5매(5 Grup warstw)+Filter
IR-Correction: X (brak)

nie jest to matryca Starlight / Starvis (ze ciemna, i brak odpowiedniej warstwy IR),

w zalaczniku inne ciekawe dane (CPU potwierdzony to Hisilicon HI3559, Dzieki @Rosomak!):

[dane zostaly tez zaktualizowane na 1str. tematu]


Załączone pliki Miniatury
   
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 81 gości