Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka kamera przód-tył do ok 500zł?
#1
Cześć,

Obecnie popsułem swoją G1WH z której byłem bardzo zadowolony w związku z czym zmuszony jestem kupić coś nowego.
Pomyślałem ,że może warto było by kupić kamerę nie tylko taką co filmuje co przed nami ale i co za nami się dzieje.
Czy znacie jakiś model który miałby dobrą jakość i byłby w rozsądnej cenie?
Możecie coś polecić?
A może filmowanie co za nami to zwykła fanaberia?
Co sądzicie?
 
Odpowiedz
#2
Filmowanie tyłu rowniez sie przydaje np. w sytuacji kiedy zmieniles pas bo były ku temu warunki a nagle po chwili ktoś wjeżdża ci w tył auta. Na kamerze widac wtedy czy byl w odpowiedniej odleglosci od ciebie czy np. patrzył w dól powiedzmy na telefon a nie przed siebie i przez to w ostatniej chwili cie zobaczył itp. Za 500zł nie kupisz zadnego porzadnego duala. Ja bym na twoim miejscu kupil sobie Viofo A119 na przod a A119S na tył z racji tego ze lepiej nagrywa w słabszym oswietleniu. Jezeli zamowisz na banggood to wyjdzie cie wlasnie okolo 500zł. Sa to obecnie jedne z tanszych topowo nagrywajacych kamer na rynku.
 
Odpowiedz
#3
Ja uważam że lepsze dwie oddzielne kamery niż jedna dual. A jak już mamy budżet 500 zł to w ogóle nie ma o czym mówić. Masz dwie niezależne kamery, w razie awarii jednej, masz materiał z drugiej. Jak Ci padnie karta przy dual to nie masz nagrania ani z tyłu ani z przodu.
Sugeruję np Viofo A119 v2 na przód za 4 stówy i coś słabszego na tył. Mniej więcej zmieścisz się w budżecie.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#4
400zł to chyba z PL dystrybucji. Bo od chinczyka mozna wyrwac za okolo 250zł. Jezeli chodzi o dual vs dwie oddzielne to absolutnie sie z toba zgadzam
 
Odpowiedz
#5
Dokładnie jak koledzy napisali: A119 + A119S i masz doskonałą jakość i z przodu i z tyłu. Te podwójne to różnie z tym bywa, żeby to ręce i nogi miało to raczej w budżet około 1300 PLN trzeba celować :/
 
Odpowiedz
#6
a ja moge tylko dodac, ze A119 oraz A119S to swietne kamery, w cenie obecnie nie do pokonania przez konkurencje...
tutaj mozesz zobaczyc obydwie w akcji: https://www.youtube.com/watch?v=AJLR2ND3Gc8
a tutaj jak sobie poradzila A119S z najdrozszymi kamerami typu wlasnie DUAL (za ponad 1600zl kazda): https://www.youtube.com/watch?v=AuZT3AxGqGI
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#7
(08-12-2017, 22:58:18)s3kawek napisał(a): Ja uważam że lepsze dwie oddzielne kamery niż jedna dual. A jak już mamy budżet 500 zł to w ogóle nie ma o czym mówić. Masz dwie niezależne kamery, w razie awarii jednej, masz materiał z drugiej. Jak Ci padnie karta przy dual to nie masz nagrania ani z tyłu ani z przodu.
Sugeruję np Viofo A119 v2 na przód za 4 stówy i coś słabszego na tył. Mniej więcej zmieścisz się w budżecie.

Zgadzam się z Tobą, że dwie oddzielne kamery, to lepsze rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku awarii jednej z nich.
Jest jedno "ale", nie zawsze udaje się, aby były idealnie zsynchronizowane zegary w obydwóch kamerkach (różnice kilku sekund lub więcej), co czasami może być problematyczne, np. gdy ktoś wjedzie nam w tył, a my dobijemy wtedy do pojazdu przed nami.
Ja muszę uaktualniać czas tylnej kamery programem co tydzień, różnice wtedy są 1-2 sekundowe pod koniec tego okresu, przednia uaktualnia sobie czas przez GPS.
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
#8
No to w ostatnim zdaniu masz odpowiedź: trzeba mieć dwie z GPS najzwyczajniej w świecie, wtedy synchronizacja jest 1:1.

Przy obecnej minimalnej różnicy a119/a119s w cenie z czy bez GPS to żaden problem.
 
Odpowiedz
#9
(09-12-2017, 12:38:54)michal napisał(a): Zgadzam się z Tobą, że dwie oddzielne kamery, to lepsze rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku awarii jednej z nich.
Jest jedno "ale", nie zawsze udaje się, aby były idealnie zsynchronizowane zegary w obydwóch kamerkach (różnice kilku sekund lub więcej), co czasami może być problematyczne, np. gdy ktoś wjedzie nam w tył, a my dobijemy wtedy do pojazdu przed nami.
Ja muszę uaktualniać czas tylnej kamery programem co tydzień, różnice wtedy są 1-2 sekundowe pod koniec tego okresu, przednia uaktualnia sobie czas przez GPS.

Wg mnie nie ma to znaczenia tym bardziej że żaden rzeczoznawca nie oprze ekspertyzy o zegar w kamerze.
Przecież dostając w dupę i w wyniku tego uderzając w auto z przodu, łatwo zaobserwować oba momenty i ich sekwencję.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#10
(09-12-2017, 13:12:03)wojtekS napisał(a): No to w ostatnim zdaniu masz odpowiedź: trzeba mieć dwie z GPS najzwyczajniej w świecie, wtedy synchronizacja jest 1:1.

Przy obecnej minimalnej różnicy a119/a119s w cenie z czy bez GPS to żaden problem.

Przy nadwoziu typu Kombi tylna kamera może mieć z sygnałem GPS, jeżeli chce się mieć ją dyskretnie zabudowaną.
Może być tak jak pisze @s3kawek, że różnice czasu w obydwóch kamerach nie będą miały istotnego wpływu w razie interpretacji danego zdarzenia, ale ja na wszelki wypadek będę uaktualniał sobie od czasu do czasu zegar tylnej kamerki (nie muszę jej demontować z auta i trwa to dosłownie 2-3 minuty  wykorzystując do tego tablet, gdzie mam zainstalowane oprogramowanie do konfiguracji kamerki).
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
#11
Dwie odzielne kamerki to najlepsze rozwiązanie Smile  Aktualnie moim zdaniem najbardziej opłaca się Xblitz Trust, jest do kupienia w bardzo rozsądnych pieniążkach a jakość nagrań jest super. Bardzo fajnie działą filtr polaryzacyjny, eliminuje odbicia światła na szybach i bardzo dobrze widać nawet kto siedzi za kierownica sasiednich pojazdów
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości