Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kamerkę mam kupić ?
(03-02-2018, 18:20:59)wwd napisał(a): Ojej... Chyba Wam zdjęcie zrobię o co mi chodzi.... Oczywiście że na górze.... na środku u góry - jeśli chodzi o ścisłość.
Próbowałem po bokach, na zagłówku (zasłania wycieraczka) i właśnie na środku u góry - jak wskazuje strzałka na zdjęciu. Mi to przeszkadza.
Oj, chyba nie wiesz że kamerka powinna być zamontowana w miarę możliwości najbliżej szyby...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
Wiem, ale wtedy nie jest już dyskretna, z tyłu też nie ma co liczyć na dobrą widoczność. W hatchbacku szyba ciągle jest brudna.
 
Odpowiedz
(03-02-2018, 19:19:56)wwd napisał(a): Wiem, ale wtedy nie jest już dyskretna, z tyłu też nie ma co liczyć na dobrą widoczność. W hatchbacku szyba ciągle jest brudna.
Nie ma wycieraczki? Mnie bardziej chodzi o to żebym miał dowód w razie "W" jak dyskrecję. Chociaż u mnie nie widać bo szyba przyciemniona na maxa
...[WINKING FACE]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
Masz rację, ja myślałem raczej umieścić ją a stałe, ściągać ciągle i zakładać dwie kamery to denerwujące. Zresztą jak znajdę chwilkę to jeszcze pokombinuję.
 
Odpowiedz
https://i.imgur.com/qgQtbH5.jpg
Tak to wygląda, szkoda że nie ma jakiegoś bocznego montażu, wtedy kamerka byłaby wyżej i nie zasłaniałaby tyle.
 
Odpowiedz
Widzę, że 1 znany nam sprzedawca ma promocję na A119.
A129 Plus-G   i G1WH
 
Odpowiedz
(04-02-2018, 16:19:14)wwd napisał(a): https://i.imgur.com/qgQtbH5.jpg
Tak to wygląda, szkoda że nie ma jakiegoś bocznego montażu, wtedy kamerka byłaby wyżej i nie zasłaniałaby tyle.
Im dalej od szyby tym gorzej. Dużo bardziej widoczne będzie ogrzewanie tylnej szyby...[Obrazek: 1ec0d41ee11efe5c65a3f2a9c0f03b98.jpg]
U mnie zamontowana w tym miejscu i nic nie przeszkadza (może pierwszych kilka dni trochę mnie raziła jej obecność [WINKING FACE])

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
Masz większą szybę Smile
Co z paskami ogrzewania? Nie będzie problemu gdyby trzeba było odlepić uchwyt? Trzeba może nakleić na nie cienki pasek izolacji?
 
Odpowiedz
(04-02-2018, 22:41:16)wwd napisał(a): Masz większą szybę Smile
Co z paskami ogrzewania? Nie będzie problemu gdyby trzeba było odlepić uchwyt? Trzeba może nakleić na nie cienki pasek izolacji?
Nie wiem co (gdyby trzeba było odkleić) ale nie odklejam a kamerka nagrywa 24h na dobę. [WINKING FACE]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
Witajcie,
Poczytałem trochę i skłaniam się do zakupu VIOFO A119 lub Xiaomi YI DASHCAM 1080p. Teraz pytanka:
- uważacie to za dobry wybór na 1 kamerkę?
- jeżdżę dużo tryb mieszany(50/50 dzień/noc), dużo autostradami
- macie jakieś aktualne promocje - może być z zagranicy?

Z góry dzięki za odpowiedzi
 
Odpowiedz
@MaRoR, obydwie sa mocne, ale:

zalety A119:
+ ma kondensaotry
+ ma realne 2K i ostrosc obrazu ktora w dzien daje jej przewage
+ w wielu sytuacjach w nocy (na normalnie oswietlonej drodze kamera tez wypadnie lepiej)
+ blisko szyby (lepsza jakosc kiedy pada i szyba jest porysowna)
+ na oprogramowaniu z HDR nic jej nie dorowna w kwestii zlapania tablic w ruchu w nocy

wady A119:
- na tle Yi nie ma WiFi




Zalety Yi:

+ ma WiFi
+ czulsza matryca wiec w skrajnie ciemnych warunkach zobaczy wiecej
+ matryca ma HDR i tez moglaby tak spektakularnie lapac objekty w ruchu, ale niestety oprogramowanie nie wspiera tego trybu (choc mogloby)
+ bardzo tania kamera i tez niezawodna
+ mozna obracac 360 i nagrac np policjanta w bocznej szybie samochodu, lub ustawic kamere tak aby na parkingu zabezpieczyla strone bardziej narazona na "problemy"...


wady Yi:
- ma baterie
- dalej od szyby


Yi ma najwiekszy kat widzenia, ale w/g mnie nie jest to zaleta, choc te kilka cm wiecej od zderzaka moze komus uratuje $$$,
faktem jest to, ze mniejszy kat to wiecej przypadajacych pixeli na ten sam obszar obrazu... mysle ze 100-120 to takie "optimum" w polaczeniu z "praktimum".

co do jakosci nagran to mysle ze wyczerpujaco te nagrania wyjasniaja potencjal tych kamer:

https://www.youtube.com/watch?v=AJLR2ND3Gc8




https://www.youtube.com/watch?v=_NkNipPDdgw


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości