Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj
@bamil, trzeba to robic aby uniknac sytuacji w ktorej na karcie moze sie znalezc uszkodzony plik, taki uszkodzony plik moze zawieszac kamere starcie lub podczas pracy, skad taki plik moze sie wziac?
- np nagle odciecie zasilania jeszcze przed pelnym naladowaniem kondensatorow, taka sytuacja moze miec miejsce kiedy przekrecamy kluczyk w stacyjce (kamera sie wlacza), odpalamy auto (spadek zasilania) kamera nagle sie wylacza a plik zostaje uszkodzony.

regularny format jest zalecany tym czesciej im w gorszej kondycji jest akumulator samochodowy (bo przy zaplonie bardziej spada zasilanie). Srednio zaleca sie format co 2-3 mce,

Co 6mcy warto sprawdzic karte pamieci (TLC) na PC w celu sprawdzenia kondycji karty, jak masz karte MLC to 1 raz na 1-2lata,
a jak masz karte SLC to w teorii w ogole nie muszisz sprawdzac, bo predzej "kometa" trafi w samochod niz karta SLC padnie...
na obecna chwile trudno ocenic trwalosc nowych kart V30/3D nand, wiecej o kartach TLC/MCL/SLC na pierwszej stronie tego tamatu.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Zakupiłem 2x Viofo a119, chciałbym kupić dwie karty 128 na przód i 64 na tył samochodu.
Czytałem, że polecana jest samsung evo (żółta), a w evo plus (czerwonej) występują problemy (wg. tabeli w pierwszym poście), można wiedzieć jakie?

I jeszcze jedno co do szybkości, wiem, że na pewno ma być to klasa 10, ale jest jeszcze oznaczenie U1 i U3 - różnica w prędkości zapisu i odczytu? Zatem czy wystarczy klasa 10 i U1, czy warto dopłacić do U3?
 
Odpowiedz
A wróć do str. 62 i poczytaj co Pizdys napisał. Na 66ej też coś znajdziesz.
A129 Plus-G   i G1WH
 
Odpowiedz
(13-02-2018, 14:38:12)pawelpp napisał(a): A wróć do str. 62 i poczytaj co Pizdys napisał. Na 66ej też coś znajdziesz.

Dzięki bardzo, kupuję evo (pomarańczowa), tylko nadal nie wiem czy starczy U1?
 
Odpowiedz
(13-02-2018, 14:50:23)fflash napisał(a):
(13-02-2018, 14:38:12)pawelpp napisał(a): A wróć do str. 62 i poczytaj co Pizdys napisał. Na 66ej też coś znajdziesz.

Dzięki bardzo, kupuję evo (pomarańczowa), tylko nadal nie wiem czy starczy U1?
U mnie nie ma praktycznie różnicy pomiędzy U1 a U3

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
(02-02-2018, 22:15:53)pizdys napisał(a): Niestety albo i stety Yi nie ma trybu parkingowego, ale nawet gdyby miala to po za bardzo rozczarowujacym trybem wykrywania ruchu oraz Time-Lapse nie ma niczego lepszego co mozna oczekiwac od Novateka NT96660

Obecnie lada dzien ma sie pojawic nowy tryb parkingowy dla kamer z Novatekiem o nazwie "Low-bitrate", to dokladnie ten sam tryb ktory kiedys mozna bylo znalezc w kamerze "Street Storm CVR-A7810-G" opisywany byl tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6416

tryb parkingowy LOW-Bitrate polega na tym, ze kamera wykrywajac brak wstrzasow (na podstawie G-Sensora) przez 10min przelaczy sie w tryb nagrywania ze zmniejszona kompresja do okolo 5mbps (15FPS lub 30FPS), kamera bedzie nagrywac non-stop wraz z dzwiekiem, sprawia to ze na karte 32GB wejdzie 3x wiecej zachowujac bardzo zblizona jakosc nagran (niemal 1-10% utrata jakosci, z tym ze im mniej ruchu tym lepsza jakosc, a ze na parkingu z zasady nie wiele sie rusza to jakosc bedzie calkiem dobra).
Kamery z tym trybem nagrywania beda sie pojawiac lada dzien, nie wiem czy Yi car dvr jeszcze jest rozwijana, bo chyba zakonczyli juz wszystkie "prace" nad ta kamera i koncentruja sie na innych wersjach...
Napweno inni producenci beda aktualizowac tryb parkingowy o LOW-Bitrate mode w kamerach z NTK.
...ale napewno tez z karta 64GB wejdzie zawsze wiecej niz na 32GB Smile
w yi ultra jest coś takiego. nocne nagrania z parkingu mają bardzo małą objętość. 20mb 1min. a w ruchu 100mb 1min. ale cały czas jest 30FPS
 
Odpowiedz
Nie wnikalem jak Yi ultra komoresuje plik na parkingu, mozliwe ze ma Variable (zmienna) kompresje wiec im mniej ruchu = tym mniejszy MB plik.
Zobacze w wolnym czasie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Ja tylko mogę potwierdzić podejrzenia o 64GB EVO+ (czerwona), że u mnie na A119S V2 nie działa. Działała przez 1 dzień i to tak ze zwiechami. Oddałem i kupiłem pomarańczową 64GB EVO i śmiga.
 
Odpowiedz
@c-4, czy mozesz bardziej szczegolowo opisac problem z EVO+ czerwona?
-czy kamera po prostu nie nagrywala?
-nagryawala z przerwami?
- padla karta ?
- czy robiles test H2testw?

dzieki!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
To jest jakaś nowość, czy już była o tym mowa? Chociaż nie kojarzę na forum.
https://www.samsung.com/us/computing/mem...e128ga-am/
ale na polskiej stronie Samsunga brak informacji
https://www.samsung.com/pl/memory-storag...mory-cards
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
@marekelb, kilka razy obily mi sie o uszy te EVO Select, ale nie mam pojecia czy to TLC czy MLC i jaki maja kontroler,
jak ktos ma wiecej info to prosze dac tu znac,
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości