Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Ktora lepsza?
DDPai mini 3
Dyktator Viofo A119
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DDPai mini 3 vs A119 (czy dyktator Viofo zostanie obalony?)
#1
Video 


https://youtu.be/J1Ay3SxkZVI

DDpai mini 3
[temat: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14293 ]

Dlugo oczekiwana nowoczesna kamera DDpai mini 3 w koncu zostala poddana porownaniu z duzo slabszym sprzetowo dyktatorem Viofo A119, jak wypadnie?
(Zapraszam do ogladania filmu wyzej)

prosze wybrac 2k lub 4K (Film wyslany w 4K z uwagi ze YT nie obsluguje 1600p i film bylby lekko "stratny")

[Obrazek: 144.jpg]



[Obrazek: 0101072018.jpg]

Co warto wiedziec o DDpai mini3?

Zalety:
+ Absolutnie najlepsza jakosc wykonania z jaka mozna sie spotkac, kamera zamknieta jest w metalowej obudowie (kamera dostala nagrode IFA2018 za tak solidna i przemyslana konstrukcje):
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14293&pid=262934#pid262934
osobiscie jestem pod mega-ogromnym wrazeniem jakosci i dokladnosci wykonania, nie spotkalem sie z lepiej wykonana i bardziej solidna kamera jak do tej pory (naprawde cos co bije na glowe inne kamery PREMIUM)!
+ Kamera uzywa najnowszej jak na dzisiaj matrycy od OmniVision OS05A10 5mpx (o realnej rozdzielczosci 1600p) 2560 x 1600p
+ procesor to Hisilicon Hi3556 (bardzo mocny CPU zdolny do kodowania h.265, ale niestety z niewiadomych przyczyn to kodowanie nie jest wlaczone) a kompresja to tylko 12mbps
+ Wbudowana niezawodna pamiec MLC (niestety na obecna chwile tylko 32gb) zapewnia ilosc nagran na poziomie: 5godzin i okolo 30min,
+ rewelacyjne magnetyczne mocowanie: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid263739
+ swietna "gumowana" obudowa, oraz mocowanie - bardzo stabilna konstrukcja!
+ kamera bardzo mala (mniejsza niz typowe cylindryczne kamery)
+ pomimo, ze kamera ma konstrukcje cylindryczna, mozna obracac "wstecz" za sprawa bardzo ciekawego mocowania: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid263374
+ Bardzo sybki start kamery (~3sek.)
+ Wifi (w moim przypadku aplikacja kamery nie zezwalala na polaczenie przez Samsung S8+ na android "oreo", wymagane bylo polaczenie sie ze starym Galaxy S3 na starym "androidzie", przeprowadzenie aktualiazacji oprogramowania kamery, dopiero pozniej moglem sie polaczyc z S8+ na "Oreo"), generalnie aplikacja dziala szybko i bardzo stabilnie, laczenie sie z kamera jest szybkie i wygodne.
+ kondensatory zamiast baterii
+ F1.8 vs F1.8

Wady:
- najwieksza wada i moje przeogromne zdziwienie bylo kiedy okazalo sie, ze kamera ma zle wyregulowana ostrosc! Nie potrafie zrozimiec tego faktu bo kamera zbudowana zostala z bardzo duza starannoscia, w tym metalowa "odlewana" konstrukcja trzymajaca plyte glowna, a na koncu ktos popelnil blad przy regulacji ostrosci?
warto dowiedziec sie czy problem nadal istenije czy producent juz "poprawil" sposob kalibrowania ostrosci, wiecej tutaj: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid263744
- niestey kamera uzywa kodowania h.264 i to zaledwie 12mbps przy 1600p!!!! Nawet gdyby to bylo 1080p@12mbps to by bylo zbyt malo, ale jakims niezrozumialym dla mnie sposobem ktos dal 12mbps dla 1600p - to chyba rekord "slabej" kompresji z jakim mozna sie spotkac, przejazd w scenach gdzie jest duzo detali powoduje ustarty na jakosci kompetnie niszczace caly obraz...
- brak GPS (nie na nawet zewnetrznego)
- optyka troche barwi swiatla na niebiesko, ciezko okrasli czy to dyspresja szkla czy inna przypadlosc, wiecej tutaj: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid263024
- Tryb parkingowy to: Time-Lapse, oraz czasowe nagrywanie np +15min, 30min, 1h, 6h po zgaszeniu silnika (cos jak timer ktory po zgaszeniu silnika pozwala na kontynuowanie nagrywania w trybie "normalnym" tyle czasu ile jej ustawimy), nie ma buforowanego czasowo wykrywacza ruchu - pomimo ze CPU to moze wspierac).
- niestety rozdzielczosc 1600p w porownaniu do 1440p to zysk zaledwie rzedu pixeli na gorze obrazu (tam gdzie niebo) oraz na dole (tam gdzie z zasady widac czesc kokpitu samochodu):
zdjecie nizej pokazuje o jakim zysku tu mowa:

[Obrazek: 1660p.jpg]

szczegolowe zdjecia z rozkrecania czesci kamery sa tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14293&pid=263747#pid263747

surowe nagranie:

Kod:
http://trajano.webd.pl/pliki_aw/testy_kamer/ddpaimini3/20180419181507_78.mp4


Cena kamery: ~400zl



Bardzo jestem ciekaw waszego zdania na temat tej kamery (DDPai mini3), nie da sie ukryc, ze sa tu wymagane pewne "natychmiastowe poprawki", chocby nawet gdyby kamera miala H.265 to by weszlo niemal 2x wiecej nagran w 2x lepszej jakosci ktora niestety wlasnie na slaba kompresje mocno "kuleje" (a procesor z latwoscia to potrafi robic jak np kamera Yi 2.7K @ H.265) Ale jak kamera w/g was wypadla?

Warto pamietac, ze 1600p to niestety zaden zysk na tle 1440p (jedynie dodana gora i dol obrazu), oczywiscie brutalna kamera Viofo A119 nie daje sobie "w kasze dmuchac" i po raz kolejny mocno sie broni (pomimo duzo slabszego CPU oraz starej matrycy).

[Obrazek: 2018042011.jpg]

Podoba wam sie porownanie? 
Checie zobaczyc kamere w innych warunkach, jakich? dajcie znac w komentarzach. Thx!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#2
Po raz kolejny wielkie ukłony @ Pizdys za super.materiał. Powiem krótko  doopy nie urywa, owszem jest ostrzej ale jednoczesnie obraz jest przeostrzony, kolory sa dla mnie nienaturalne takie bajkowe z kreskówki, Fajnie faluje woda i trawa ale nie to jest najwazniejsze,co do odczytu tablic viofo bardzo nie odstaje, ,Osobiscie moim zdaniem na stosunek cena jako`s`c viofo bezdyskusyjnie nadal prowadzi, Osobiście nie dałbym tyle kasy przynajmniej na chwile obecna, bo do ideału  jeszcze duzo brakuje.

Przepraszam ale pomyliłem ceny DDPai mini 3 z nowa BV
 
Odpowiedz
#3
Porównanie jak zwykle pierwsza klasa! Brawo @pizdys! Bardzo fajne przejście z dnia do nocy (4:57), lubię takie smaczki Smile

Dyktator A119 pozostaje na tronie ale powoli zaczyna się chwiać Wink Jakość dobra ale trudno oceniać ponieważ poprawiana przez Ciebie. Wydaje mi się że w nocy DDpai jest ciut lepsza niż Viofo. Przy okazji pytanie - jeżeli bebechy są podobne do BlackVue to czy oznacza to, że DR900S ma szansę na podobne nagrania w nocy po aktualizacji FW?
 
Odpowiedz
#4
Dzieki!

Ciezko mi okreslic podobienstwa do DR900S, wydaje mi sie, ze matryce serii A10 jedna 5mpx a druga 8mpx to moga byc bardzo podobne matryce rozniace sie glownie rozdzielczoscia, firma OV te dwie matryce zaprezentowala w tym samym czasie wiec to ich " najnowsze dzielo".

Procesory sa praktycznie identyczne, 

Objektywy sa juz inne, ale wydaje mi sie, ze moga byc zblizone efekty koncowe tych kamer, oczywiscie z przewaga dla DR900S za sprawa wiekszej rozdzielczosci, i lepszej kompresji, ale ogolna czulosc moze byc zblizona (jak widac calkiem przyzwoita w nocy a szumy sa male).

Bede mial DR900S to napewno bede mogl okreslic podobienstwa i bede mogl zrobic testy, dam znac.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#5
No właśnie mnie te pozytywnie zaskoczyła nowa matryca OV w nagraniach nocnych. Nagrania w niektórych ujęciach nocnych lepiej wypadły niż w Viofo.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#6
Dobry zły dyktator jest póki co niezagrożony. No chyba że A119Pro będzie nagrywać ostro i dostanie HDR to wtedy władzę obejmie młodszy brat.
 
Odpowiedz
#7
@pizdys mam takie pytanie odnośnie działania i testów nie tylko tej kamery, ale ogólnie. Wiadomo, że ładne widoczki nie są aż tak bardzo istotne, jeżeli chodzi o zarejestrowanie jakiegoś zdarzenia. Według mnie najistotniejszą sprawą jest uchwycenie sprawcy lub uczestników, a konkretnie chodzi o czytelność tablic. Na swoich filmach pokazujesz stopklatkę i nieraz te tablice są czytelne, a nieraz rozmazane z tej samej kamery przy zbliżonej do siebie prędkości. I teraz chodzi mi o to, że na przestrzeni kilku sekund podczas wymijania, tych kadrów będzie bardzo dużo. Myślę sobie, że na pewno nie wszystkie kadry są czytelne, jak i nie wszystkie są rozmazane. Jak ma się sprawa z odczytem poszczególnych kadrów i czy można to jakoś przykładowo pokazać?
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#8
Albo najlepsze i najgorsze złapane. Chociaż w sumie samemu można sobie zatrzymać i sprawdzić......
 
Odpowiedz
#9
takie stop klatki wlasnie lapalem, czyli:
- dalej (aby zobaczyc ile nadrobi rozdzielczoscia)
- blizej (aby zobaczyc czulosc i shooter)
- w drzewach (aby kompresja sie sprawdzila)
- na bardziej otwartej przestrzeni

film zaladowalem w 4K co oznacza ze sam Youtube kompresuje go na 35-45mbps (to duzo wiecej niz oryginalne maja filmy), wiec straty na jakosci sa naprawde znikome, dokonalem szczegolowej analizy momentu w ktorym kompresja wydaje sie sypac, ale w oryginale wyglada to tak samo:

surowe nagranie z tego momentu (polecam zobaczyc jak wyglada oryginalne nagranie video, oryginalny plik prosto z kamery) w 1600p:
w sumie to mam wrazenie ze wyszlo lepiej na YT niz w rzeczywistosci (ale jak przeanalizujecie to zobaczycie ze nie ma zadnej roznicy), nawet wyjsciowy film z edytora zapisuje w 80mbps aby straty w jakosci tez i na tym etapie byly jak najmniejsze - tak wiec "postaralem sie" aby DDpai nie "stracilo" za wiele... wyszlo naprawde dobrze jak na Youtuba (4K to jednak wyzsza kompresja niz maja oryginalnie pliki).

Kod:
http://trajano.webd.pl/pliki_aw/testy_kamer/ddpaimini3/20180419182231_78.mp4

co do oryginalnego nagrania z A119 - to tutaj nawet nie ma co wysylac surowego pliku,
bo nawet na YT nic sie nie sypalo, a straty jak widac sa w 4K znikome, nawet dla DDPai ktory tak mocno (wydawalo sie) zostal poszkodowany kompresja YT (ale jednak jakosc nie ucierplala bardziej niz w oryginale).

http://trajano.webd.pl/pliki_aw/testy_ka...i3/raw.png
[Obrazek: raw.png]

jest to naprawde ekstremalny zoom (700%) i roznice to praktycznie pojedyncze pixele ponad blokami 16x16 pixeli
te bloki maja 16x16 (h.264):
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid112230

[Obrazek: 16pxwiw.jpg]




Bede pisal do DDpai w sprawach:
- H.265 (absolutnie musi to byc, bo kompresja sie sypie, kamera ma 32gb, z h.265 nagralbym 2x tyle w 2x lepszej jakosci, a CPU wytrzyma bo takiego chlodzenia nawet YI 2.7K nie ma, w sumie zadna inna kamera nie ma), moga mi "Beta FW" podeslac jak sie "boja", ze beda problemy ze stabilnoscia (ja juz to obadam).
- czy planuja wersje 64GB, fajbie by bylo (dyktator mialby czego sie bac, bo z h265 to juz ponad 21 godzin czystego nagrania)
- czy problem z ostroscia moga mi wyjasnic?
- czy moga tryb parkingowy minimum 5sek buforowany dac, bo mala pamiec wbudowana lepiej byla by gospodarowana na parkingu, jak nie to niech ten H.265 wlacza to i tak bedzie b. dobrze. Nawet jak dadza 5mbps jako Low-bitrate na parkingu to bedzie SUPER MEGA CUDOWNIE!!!!

Jak sie czesciowo ustosunkuja to zrobie testy ponownie (usune obecny film) i jestem na ogromne TAK! 
Kamera zrobila na mnie mega ogromne wrazenie jakosci wykonania. Ale obecnie jest jak jest... dam wam znac co mi DDpai odpisze i czy sa na to szanse Bo kamera naprawde moze byc swietna, naprawde super mala kamera wykonana tak jak na 21wiek przystalo!

Moze dziwny przyklad podam: gdybym dostal taki prezent (np na urodziny jako moja pierwsza kamera), to bym po otwarciu powiedzial, WOW! Napewno kosztowala bardzo duzo bo jakosc wykonania "tego czegos" jest b.wysoka (nie jest to chinska zabawka), cos jak nowy iphone Wink bo czuc ze to gumowany mocny material (metalowy), mala ale ciezka (nie jakies plastikowe puste i oszczedne badziewie), pierwszy raz moge smialo i w pelni odpiwiedzialnie powiedziec: lepszej jaosciowo kamery jak na dzis nie ma (bez wzgledu na to ile razy wiecej chcecie przeznaczyc), jedna solidna "bryla" bez slotu na karte, bez przyciskow, klapek... nic nie lata itp.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#10
Ja jak na razie nie widzę wielkiej różnicy, w jednym miejscu wypada lepiej Viofo w innym DD. P.S. pizdys jak zwylke fajna muzyczka w tle, tak trzymaj. 
Tak jak pizdys zauważył rozdzielczość niewiele tu zmienia. Dla mnie remis ale z przewagą dla Viofo bo to już dopracowana konstrukcja ze sprawdzonym FV. Może kolejne updat'e DD coś poprawi. Na razie to przepychanki ale żadnej detronizacji nie ma. Mocno mnie zabolała ta wpadka z ostrością, wstyd  Angry dla zwykłego zjadacza chleba po zakupie ta kamerka leci do śmietnika albo odsyłka do chinoli i zabawa w gwarancje itp. Także niezła wpadka, nie spodziewałem się. 
Swego czasu jak szukałem kamerki to się zastanawiałem nad DDpai mini2 ze względu własnie na jej kompaktowość. Jednak Viofo A119 stosunkiem cena/jakość nagrań (pomijam bajery parkingowe itp) nadal nie ma sobie równych. Czekamy dalej....osobiście to tak jak pisałem w wątku o DDpai mini3 porównanie A119 z fv3.4 z HDR bo to jest w/g mnie szczyt jej możliwości i duży bonus w nocy, pomimo interpolacji do 1080p.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości