Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
(20-07-2018, 15:20:08)marekelb napisał(a):
(20-07-2018, 15:16:05)luk4as napisał(a): Predzej daliby do testow bez blokowania a oficjal z blokiem

Pizdys to ten kabel ?

http://www.dashcamscentral.com.au/dash-c...dwire-kit/

A może rzeczywiście chodzi o ten kabel. Bo on jest przeznaczony generalnie do trybu parkingowego i z nim właśnie ma działać LB.

Ale że co? Bo chyba się pogubiłem. Musi być dodatkowo zasilona tym kablem by aktywować LB? czyli ma dwa zasilania kamera? Czy ma wtedy jedno zasilanie tym kablem ale nie przez moduł GPS? Czyli jak nie ma zasilania po tym kablu to nie ma LB?
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
@pizdys pomocy Smile
 
Odpowiedz
Chodzi o to, że podłączony pod 12v na stałe, aby był tryb parkingowy, a do tego (oczywiście nie stosując powerbanków) wymagany jest ten kabel, który kontroluje napięcie i nie dopuszcza do rozładowania akumulatora.
Zaraz sprawdzę czy na tym kabelku będzie działać.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
(20-07-2018, 15:27:29)marekelb napisał(a): Chodzi o to, że podłączony pod 12v na stałe, aby był tryb parkingowy, a do tego (oczywiście nie stosują powerbanków) wymagany jest ten kabel, który kontroluje napięcie i nie dopuszcza do rozładowania akumulatora.
Zaraz sprawdzę czy na tym kabelku będzie działać.

No to trochę słabo, bo w zimie przy temp -20 taki pobór załatwi najlepszy akumulator przez jeden dzień.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Ten firmware jest od Viofo.
Pytalem ich wczoraj "co slychac jaka pogoda...i jak sie maja sprawy z Low-bitrate?" i odpisali ze firmware gotowy wraz z low-bitem a pogoda jest OK Wink

Po wgraniu zobaczylem blokade, po czym odpowiedzieli:
"Aaa no tak jest tam wymagany kabel hardwire ktory bedzie za kilka tygodni dostepny"...

Skrecilem wiec kabel na kolanie (zakladajac ze chodzi o PIN4 ktory w zlaczach USB mini jest sygnalem "rozwojowym/serwisowym/ID" i zadzialalo)
faktycznie nie wiem po co ta "szopka noworoczna"
Chyba chodzi o dodatkowa kase $$ z kabli?

Nie ja jestem producentem tych kamer i nie ja o tym decydowalem.
Ale skoro Viofo robi kable hardwire to widac "wymuszaja" ich sprzedaz (np taka blokada w menu). Taka polityka (nie moja).

Low-bitrate to swietny tryb, chyba za dobry aby kazdy mogl go miec za free?
To juz musi Viofo Polska zareagowac, bo ja i tak duzo z nimi pisalem i wykracza to po za moje kompetencje (marketing viofo).

Jak pisalem wczesniej, mysle ze dlugo tej blokady nie bedzie.
Wgrajcie i zobaczcie czy uda wam sie to obejsc w menu, zawsze mozna wrocic do poprzedniego Fw (jest dostepna poprzednia wersja na forum i Viofo Polska).

Wieczorem postaram sie ogarnac ten tryb bardziej i nagrac jakies porownania.
Jak cos to smialo piszcie.

Ide pucowac szybe w aucie... Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(20-07-2018, 15:27:29)marekelb napisał(a): Zaraz sprawdzę czy na tym kabelku będzie działać.

No i niestety nie odblokowuje.[Obrazek: cfd510650146d1b82834d1678087278f.jpg]

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
@pizdys ocen tryb z Viofo w stosunku do tych innych z ktorymi miales doczynienia

Czyli na tym kablu co podalem link nie pojdzie ?

A moze odpisz im maila ze takie kable to Polak na kolanie robi - juz nie tlumacz ze Polak mieszkajacy w UK Wink

Czyli taki prosty czlowiek jak ja musi grzebac sie w tym gniezdzie wchodzacym do kamery ? A moze sa przejsciowki w ktorych mozna podpiac wejscie i wyjscie wedlug Twojego wzorca i bedzie bez ciecia kabla ?

Lypa

To jesli teraz mamy czekac z miesiac na kabel to za szybko low bitrate w oficjalu nie wejdzie
 
Odpowiedz
(20-07-2018, 15:40:26)luk4as napisał(a): To jesli teraz mamy czekac z miesiac na kabel to za szybko low bitrate w oficjalu nie wejdzie

Moim zdaniem dlatego tak długo czekamy, bo Viofo dawno już miał soft z LB ale ktoś wpadł na pomysł jak zarobić na tym dodatkową kaskę. Muszą wdrożyć do produkcji nowy kabel. I tak sobie myślę że będzie to dotyczyć wszystkich modeli A1...., Pomyślcie ile kasy to przyniesie Viofo.
Setki tysięcy użytkowników jak nie miliony po załóżmy 5 $. Pewny dochód.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Hmmm to moze sasza z ruskiego autowrzuta w skrypcie viofo w miejscu 4 pin zamiast 1 wpisze 0 i bedzie po planach Viofo ?
 
Odpowiedz
Smieszne ale prawdziwe...

Zagadam do nich w nast. Tygodniu ale juz widac ze plan na reklame swoich kabli maja gotowy a to juz wykracza po za moje kompetencje i moc wplywania na ten "czysty marketing".

Jeszcze pytanie ile w ogole ten kabel bedzie kosztowac (moze takie grosze, ze jednak zabezpieczenie aku przed wyladowaniem bedzie tu godne wydania kilku zl?) Nie wiem...to juz chyba Viofo Polska wiecej wie wraz z cena i czy dadza rade ich przedonac aby nie bylo tej blokady (bo lud sie "buntuje" Wink i tego typu dyktatura im sie nie podoba  Big Grin )
 
Odpowiedz
Hmm ... kupilem z mysla o tylbej kamerze. Ale oczywiscie @pizdys uswiadomil ze sie nie nada. Jakbym to otworzyl i +5 wrzucil na 4 pin to estetycznie mogloby wygladac ...

 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości