Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A119 PRO [Novatek NT96660 + Aptina AR0521]
(12-09-2018, 02:31:35)bylejakinick napisał(a): witam
Karte mam ekstremalnie szybka w zapisie 64gb, w GoPro daje rade  nawet w 4k ze znacznie większym bitratem, obraz mam 1 do 1,5 działki  ciemniej, aby skrócić czas migawki maksymalnie a wiec i zamazanie spowodowane przemieszczeniem obiektu, problemem jest kompresja i migawka i o ile migawka przy dobrym oświetleniu jest wystarczająca to bitrate/kompresja już nie co z reszta widać na stop-klatce, rozdzielczość ustawiam na 1920/1080 aby jak najbardziej wykorzystać bitrate, zwiększenie rozdzielczości przy stałym bitrate doprowadzi do zwiększenia stopnia kompresji a wiec i utraty detali, dla mnie priorytetem jest odczytanie blach, pojazd jako taki zawsze będzie widać.
Pomijam problem barku oświetlenia czy dużej względnej prędkości bo tu cudów nie ma w nocy, nie ma sensu  ustawiać (pośrednio) migawki na 1/125 czy 1/250 w nocy.
Czego bym chciał? bitrate 30 czy nawet 40Mbit, obniży to artefakty kompresji i jako bonus obniży zapotrzebowanie na moc procesora, a ze nagram 2 godziny zamiast 5? no problem kamerkę mam w razie "czego" a jak się przekonałem to w razie czego trwa krótko.
Pytanie: ile max bitrate obsłuży hardware? czy istnieje możliwość ustawienia "MOD"czasu naświetlania klatki? taki priorytet czasu, lepiej szary/ciemny ale ostry niż doskonale doświetlony ale w zasadzie nic nie widać.
Pozdrawiam

Ale jaka to karta? To że w GoPro śmiga nie znaczy że w Viofo będzie dobrze.
Jak już @pizdys zauważył FullHD to niewłaściwa rozdzielczość dla A119 Pro z racji matrycy bo wtedy następuje konwersja obrazu z 2,5 K. Najlepiej zresetuj kamerę do ustawień fabrycznych, ustaw proporcje obrazu tak by niebo zajmowało max 40% obrazu i włóż kartę Samsung Evo pomarańczową a kamera zacznie nagrywać tak jak u wszystkich.

Jeśli Ci zależy na wyśrubowanych parametrach tu masz najnowszy fw 1.32 MOD z bitrate 27 nawet w trybie parkingowym, podkręconymi parametrami ostrości i rozpoznawania krawędzi, formatem video TS.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
(12-09-2018, 03:47:15)High napisał(a): Ale jaka to karta? To że w GoPro śmiga nie znaczy że w Viofo będzie dobrze.
witam
ale oznacza to ze karta NIE stanowi wąskiego gardła jak to Kolega sugerował, i w zapisie daje rade 60 czy tez 90 Mbit, a jeżeli byłby problem z komunikacja to próbowałem z inna karta troszke wolniejsza, btw calkiem przypadkiem karta to jest EVO extreme cos tam, wiec wykluczył bym ten watek

(12-09-2018, 03:47:15)High napisał(a): .
Jak już @pizdys zauważył FullHD to niewłaściwa rozdzielczość dla A119 Pro z racji matrycy bo wtedy następuje konwersja obrazu z 2,5 K.

resize down to rzeczywiście zla rzecz, niesetny przy bitrate 15Mbit, i 30fps minus dźwięk na klatke wychodzi z 470kbit, czyli na oko 64kB, malo... zdjecie klatka 2M skompresowana do 64kB nie zachowa informacji, bo wlasnie szczegoly na blachach algorytm poświeci

(12-09-2018, 03:47:15)High napisał(a): Najlepiej zresetuj kamerę do ustawień fabrycznych, ustaw proporcje obrazu tak by niebo zajmowało max 40% obrazu
udział nieba - zazwyczaj jasnego,skraca czas naświetlania klatki a wiec znacząco wyostrza szczegóły (komppensuje zamazanie wywołane ruchem), wiec zawsze tak ustawiam, nie widze sensu filmowania dashbordu

(12-09-2018, 03:47:15)High napisał(a): a kamera zacznie nagrywać tak jak u wszystkich.
być może nagrywa jak u wszystkich, ale od  takiej kamery nie oczekuje och ach obrazu, tylko "dokumentacji" trasy ew. zdarzeń drogowych a wiec rozpoznanie blach z 20 metrów w dzien to priorytet, bo marke czy kolor samochodu to rozpoznam na znacznie gorszej kamerze, tak jak to Kolega zauważył:
High napisał(a):Moim zdaniem wielu użytkowników rejestratorów źle ocenia nagrania bo:
...........
- duża część uważa że to obraz z kamery do kręcenia filmów, ma być jasny, kolorowy i wyraźny. A funkcja rejestratora jest inna.

a tu potrzebny jest przyzwoity bitrate. jest jeszcze inny denerwujący problem w galaxy w którym siedzi kamera kat pochylenia szyby jest masakryczny a przy pewnych ustawieniach kata kamery odblaski sa nieznośne, ale to raczej kosmetyka obrazu.

(12-09-2018, 03:47:15)High napisał(a): Jeśli Ci zależy na wyśrubowanych parametrach tu masz najnowszy fw 1.32 MOD z bitrate 27 nawet  w trybie parkingowym, podkręconymi parametrami ostrości i rozpoznawania krawędzi, formatem video TS.

Zainstalowałem jak tylko sie pojawił,TS ustawiłem gdyż ma niebagatelne zalety jak to kolega @pizdys zauwazyl,  btw tego formatu używałem dokladnie 10 lat temu w SONY avchd i ona full HD wyciągała 25Mbit. niesety po wgraniu dalej mam 15Mbit, WTF???

moja Kobita wróciła z trasy wiec zamieszczam stopklatka, południe, światło w plecy znikomy relatywny ruch pojazdów, odległość około 20m, no ima ma byc 27Mbit a jest 15, (wtórny zapis kompresja bezstratna). oraz postaram sie wrzucić film z tego odcinka.

http://remigiusz.com/viofodupa/0.jpg

http://remigiusz.com/viofodupa/1.jpg
bitrate
http://remigiusz.com/viofodupa/z.jpg
film uwaga 300MB
http://remigiusz.com/viofodupa/1.TS

na koniec powtórzę pytanie:

Czego bym chciał? bitrate 30 czy nawet 40Mbit, o........
Pytanie: ile max bitrate obsłuży hardware? ....
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
(12-09-2018, 13:02:57)bylejakinick napisał(a): witam
ale oznacza to ze karta NIE stanowi wąskiego gardła jak to Kolega sugerował, i w zapisie daje rade 60 czy tez 90 Mbit, a jeżeli byłby problem z komunikacja to próbowałem z inna karta troszke wolniejsza, btw calkiem przypadkiem karta to jest EVO extreme cos tam, wiec wykluczył bym ten watek

Z tego co wiem Samsung nie ma kart Evo Extreme, ale za to jest Sandisk Extreme który różnie działa na Viofo. I nie chodzi tu o to że karta jest zła a o kompatybilność rejestratora z taką kartą. To że ma wyśrubowane parametry które potrzebują zapewne dużo warunków do spełnienia plus to że może być problem z kompatybilnością może się objawiać niskim bitrate.

(12-09-2018, 13:02:57)bylejakinick napisał(a): udział nieba - zazwyczaj jasnego,skraca czas naświetlania klatki a wiec znacząco wyostrza szczegóły (komppensuje zamazanie wywołane ruchem), wiec zawsze tak ustawiam, nie widze sensu filmowania dashbordu

Nie zgadzam się, z mojego doświadczenia wynika że kamery Viofo nie posiadają tak dobrych algorytmów które potrafią kompensować ostre światło pochodzące z większości kadru. Tak miałem w A119S i tak mam w A129Duo. To nie jest GoPro za 2tyś zł.

(12-09-2018, 13:02:57)bylejakinick napisał(a): a tu potrzebny jest przyzwoity bitrate. jest jeszcze inny denerwujący problem w galaxy w którym siedzi kamera kat pochylenia szyby jest masakryczny a przy pewnych ustawieniach kata kamery odblaski sa nieznośne, ale to raczej kosmetyka obrazu.

I będzie większy bitrate, jeśli sprawdzisz z kartą o mniej wyśrubowanych parametrach i pochodzącą z listy z tego wątku.
Co do odbić zastosuj filtr CPL który zniweluje Ci odbicia w środkowej części kadru zobacz wątek o CPL
Co do MODów od BC Hobbyist z YT, działają bez problemu i jest taki bitrate u mnie jak w modach. Sprawdzałem to na A119S i na A129Duo.

Co do zdjęć i nagrania. Rejestrator rozpraszają 2 rzeczy na moje oko:
1. obniż o jeden skok obiektyw. Po co filmujesz niebo(chyba że też samoloty chcesz nagrywać) . Nie przejmuj się że będziesz filmował część konsoli.
2. odbicia konsoli w szybie w pochmurny dzień są ogromne i to w środkowej części ekranu, kup filtr CPL i ustaw go by eliminował ci odbicia w środku kadru. Nawet nie chce wiedzieć co się dzieje z odbiciami gdy słońce świeci na konsole. Jak ten prosty procesor ma wiedzieć co filmuje? Czy pierwszy plan czy drugi czy niebo?

Jeśli chodzi o większy bitrate niż 27 Mbit to wątpię czy NTK by to wytrzymał termicznie. Już przy tym bitrate osiąga graniczne temperatury w gorące dni. Jesli procesor potrafi(a nie wiem czy potrafi) trzeba by było założyć jakiś radiator na niego. Inaczej się spali.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
(12-09-2018, 13:16:57)High napisał(a): Z tego co wiem Samsung nie ma kart Evo Extreme, ale za to jest Sandisk Extreme który różnie działa na

Film pochodzi z EVO, testowalem tez extreme, przeprawszam za niefortunny opis

(12-09-2018, 13:16:57)High napisał(a):
(12-09-2018, 13:02:57)bylejakinick napisał(a): udział nieba - zazwyczaj jasnego,skraca czas naświetlania klatki a wiec znacząco wyostrza szczegóły (komppensuje zamazanie wywołane ruchem), wiec zawsze tak ustawiam, nie widze sensu filmowania dashbordu

Nie zgadzam się, z mojego doświadczenia wynika że kamery Viofo nie posiadają tak dobrych algorytmów które potrafią kompensować ostre światło pochodzące z większości kadru. Tak miałem w A119S i tak mam w A129Duo. To nie jest GoPro za 2tyś zł
nie rozumiem o co chodzi z ta kompensacja? to tylko obliczanie jasnosci klatki przez algorytm kamery, jest to jakas srednia ważona - pytanie czy w prosty czy w bardziej inteligentny sposób jak np w lustrzankach, a ustawienie kata jest w tym momecie optymalne, w innych jes gorzej, jezeli swiatlo bvedzie jasniejsze to kamerka skróci czas naświetlania klatki, jasne prześwietlanie z góry czy z boku kadru to inna sprawa.

(12-09-2018, 13:16:57)High napisał(a): I będzie większy bitrate, jeśli sprawdzisz z kartą o mniej wyśrubowanych parametrach i pochodzącą z listy z tego wątku.
Co do odbić zastosuj filtr CPL który zniweluje Ci odbicia w środkowej części kadru zobacz wątek o CPL
Co do MODów od BC Hobbyist z YT, działają bez problemu i jest taki bitrate u mnie jak w modach.  Sprawdzałem to na A119S i na A129Duo.

Co do zdjęć i nagrania. Rejestrator rozpraszają 2 rzeczy na moje oko:
1. obniż o jeden skok obiektyw.
2. odbicia konsoli w szybie są ogromne, kup filtr CPL i ustaw go by eliminował ci odbicia w środku kadru.

Tak ogólnie: co do karty nie widze logicznego uzasadnienia dlaczego z wolniejsza karta miałoby być lepiej, jak juz wspomniałem testowałem na EVO (ciagkle jezdzi) i extreme (sandisk), obi e z zapisem duzo wiecej niz 20Mbit, spronuje znalesc jeszcze inne.
testowalem filtry CP z obiektywów oczywiscie działa ( acz niewygodnie) jakkolwiek zamówie dedykowany w przyszłosci.

polozenie obiektywu jest optymalne, ze swiatlem, z boku czy inhnnym jest gorzej.
widze ze musze sie skupic na otrzymaniu tych 27Mbit, bo tylko to jest problemem, reszta nie wplywa na odczytanie blach, w weekend zrobie testy i dam znać
Dziekuje za pomoc!!!!!
Pzdr
 
Odpowiedz
Nie ma problemu @bylejakinick od tego jest forum. Każdy może się podzielić własnymi doświadczeniami i wiedzą.
Ciągle porównujesz rejestrator za 500 zł do sprzętu który kiedyś kosztował ponad 2 tyś lub teraz kosztuje 2-3 tyś. No to bez szans, za coś płacisz w GoPro czy lustrzankach. W tych sprzętach za wielokrotnie większą kwotę komponenty takie jak procesory, algorytmy oprogramowania, stabilizacja zasilania i zgodność z wieloma kartami powodują dużo lepsze efekty. Na usprawiedliwienie rejestratorów działają jeszcze trudne warunki, takie jak:
- robienie filmów przez szybę z odbiciami
- duże prędkości i bardzo zmienne warunki.
Myślę że w tych warunkach nawet GoPro czy niejedna lustrzanka by często wysiadały. Masz to podepnij sobie koło Viofo i przetestuj. To może być bardzo ciekawy materiał na forum.
Ale sorki, Viofo to nie ta liga Smile
Mam nadzieję że nikogo nie rozczarowały moje słowa Tongue
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
@bylejakinick
Myślę że przesadzasz. Obejrzałem Twój film i nie za bardzo bym się czepiał.
Ale dlaczego nagrywasz w 1980x1080 nie jest to optymalna rozdzielczość dla tej matrycy i wpływa na obraz.
Masz wtedy przy okazji niskie Bitrate 15Mb.

Jak się domyślam to film na najnowszym MOD 1.32...?
Jakie masz ustawienie jasności w kamerze = myślę że -1/3 daje lepsze wyniki niż domyślna wartość 0.
Jak możesz to spróbuj zmienić nastawy i może nowy film do porównania...?

Żonka jest w delegacji, wiec nie mam kamerki aby podegrać 1.32MOD.
Ktoś jeszcze z Was go Testował i może się podzielić filmikiem?
 
Odpowiedz
Wszystko jest ok, po za tym ze odbicia pod szyba mieszaja sie z obrazem przez co moze sypac sie kompresja bo szczegolow jest zbyt duzo.
Kompresja H.264 jest tym lepsza o ile ruch wektorowy obrazu jest staly i nie miesza sie z innym obrazem, wtedy to i nawet 40mbps moze byc za malo.

[Obrazek: hfhhfh.jpg]

Postaraj sie znalezc miejsce gdzie odbicia sa mniejsze, kamera ma LCD wiec mozna podgladac jak ona widzi, a widzi to co golym okiem widac (odbicia faktury kokpitu), to dla kazdej kamery ogromne wyzwanie, nawet zakladajac ze bedzie 50mbps, to wez pod uwage ze na karte 64GB wejdzie nie cale 2 godziny...

no i 1440p to natychmiast musi byc "aktywowane" Smile

no i widac ze kamera jest na brudnej szybie ktora wycieraczki nie obejmuja, przez co deszcz zostaje przed kamera...

a tak ogolnie to obraz nie jest zly jak na ta pieprzona Angielska pogode ktorej mam dosc...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Cześć.
Mam wgrany ten Modzony soft, trochę lepiej ale ogólnie ta kamera nie robi szału. Mniejsza......mam pytanie do Was. Zastosowałem filtr CPL który niweluje troszkę odbicia ale trzeba by to skorygować Ekspozycją EV bo przez ten filtr to widać tylko ciemność (wyregulowany). Jaką wartość ekspozycji ustawić ? Smile
 
Odpowiedz
A tu co się popsuło? 
[Obrazek: 6113820400_1537741480_thumb.jpg] 

W dzień w porównaniu do tych "żylet" na youtube również nie zachwyca. 
Wcześniej zapisywałem 720p i obraz był dużo lepszy. 
Teraz mam nową kartę i ustawiłem tą maxymalną 2k 30fps i małe rozczarowanie. Problem z softem czy coś trzeba włączyć w ustawieniach? 
Kamera od wr24 kupiona z miesiąc temu.
 
Odpowiedz
Mysle, ze warto zweryfikowac na ile stan przedniej szyby ma tu wplyw:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=13923
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(24-09-2018, 01:31:47)maccabra napisał(a): A tu co się popsuło? 
[Obrazek: 6113820400_1537741480_thumb.jpg] 

W dzień w porównaniu do tych "żylet" na youtube również nie zachwyca. 
Wcześniej zapisywałem 720p i obraz był dużo lepszy. 
Teraz mam nową kartę i ustawiłem tą maxymalną 2k 30fps i małe rozczarowanie. Problem z softem czy coś trzeba włączyć w ustawieniach? 
Kamera od wr24 kupiona z miesiąc temu.

Taka kamera, jakość nagrań nie powala w dzień a co dopiero w nocy...czasem nagrywa dobrze, czasem jak kalkulator, bez sensu... Sad
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości