Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kamerkę mam kupić ?
Kiedys Mio bylo na forum np tutaj:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...t=mio+538D

ale ostatnio pomimo staran, omijam kamery MIO szerokim lukiem, bo np:
- sa oparte o baterie i choc maja sygnal B.Temp (temperaturowe zabezpieczenie) to nie sa one wysokich lotow.
- w wiekszosci siedza procesory AIT (budzetowy CPU), sa one slabe, obraz jest mocno wyostrzany, kolory nienaturalne i wyblakle...
- w wiekszosci siedzi IMX323 ktory obecnie juz nawet w dobrych tylnych kamerach nie siedzi.
- nowe Mio z Sony IMX291 nagrywa tak jak DR750S z wada optyki (pierwsze partie), a w tej cenie oczekiwalbym nieco bardziej zblizonych nagran chociaz do zwyklego Anyteka A3 za 1/3 ceny.
https://www.youtube.com/watch?v=F0FS4GrMYT0
- nie widzialem w Mio przeslony mniejszej niz F1.8, a juz nawet jak ma F1.8 to niech bedzie to nagranie godne uwagi.
- szczytytem osiagniec w Kamerach Mio jest CPU Ambarella A7LA (sprzed 4lat)
- za duza cena jak na specyfikacje, bo kamery z procesorami AIT (budzetowy CPU) kosztuja grosze, natomiast producent MIO robi z tego kamery HIT PREMIUM ktore nigdy realnej pulki premium nie osiagnely,

...ciagle obserwuje kamery MIO i ciagle licze ze kiedys jakas godna uwagi kamera MIO zalapie sie na testy i porownania.

Niestety MIO nie ma absolutnie nic po za budzetowym CPU marki AIT, + bateria (ktora niestety wieczna nie jest bo takich nie wymyslono, bo czy wydajac 700zl+ nie warto miec cos pewnego?). Sprzetowo nie osiagnely niczego ponad zwykle kamery za 1/3 ceny MIO, nie bede przytaczal tematow na forum, jak stary kapec G1W za 250zl nokautowal cala pulke kamer MIO...

MIO to marka ktora w sklepach zaslynela Nawigacjami, i ich kamery jednym i tym samym rzutem trafily na pulki sklepow - bo marka MIO nawet jak zacznie robic "lampki choinkowe" tez beda w sklepach pomimo ze sa bardziej doswiadczeni producenci robiacy duzo lepsze lampki,
MIO ma juz zapewnione miejsce w sklepach - co by nie robili i ile by to nie kosztowalo.

Jak znacie dobra kamere MIO to smialo podajcie nazwe, szczegolnie teraz wazne bo szukamy bata na Viofo,
Wbrew pozorom pytanie serio, bo MIO to kamera PREMIUM a Viofo to tani budzetowy produkt...

Dodac moge, ze zarowno MIO jak I Viofo/XiaoYi/DOD/BlackVue itp.. to firmy "skladajace" kamery z podzespolow dostepnych na rynku, typu matryca, procesor, objektyw, kondensator/bateria, obudowa, i to jak dobrych podzespolow uzyje dany producent daje mu przewage i lepsze rezultaty w nagraniach, niestety MIO nie dobiera dobrych i uznanych podzespolow (sa tam tanie CPU i przecietne matryce, w bardzo wysokich cenach nieadekwatnych do konkurencji i jakosci nagran, sama jakosc wykonania glownie za sprawa baterii tez nie jest wysoka).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys, zobacz jak wypadło Mio C380 w porównaniu kamer poniżej - mnie osobiście pozytywnie zaskoczyło, szczególnie w nocy... jak uważasz?

Porównanie kamer DUAL 4w1:
- BV DR750S
- Viofo A129
- Mio C380+A30 (2x IMX323)
- SIV M6S (2x IMX322)

https://www.youtube.com/watch?v=wntglLIF6ds



Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
@evad, super film i porownanie!

ale jako ze Mio C380 ma baterie i kosztuje wiecej, skreslam MIO bez wahania,
osobiscie uwazam, ze pewnosc nagran jest najwazniejsza, a takiej MIO latem na parkingu nie zapewni,
jak i sama swiadomosc ze w gorace dni (kiedy zapomne zdjac kamery z szyby) nie bede narazal baterii jak i samochodu na niebezpieczenstwo.

Inna kwestia jest taka ze MIO na porownaniu wyostrza obraz,
sprawia to wrazenie "lepszej" ostrosci (kamera przednia),

Dodatkowo Mio ma slabsza matryce IMX323, oraz gorsza przeslone, patrzac na jej najwiekszego konkurenta (A129), efekty widac szczegolnie w nocy na bardzo slabo oswietlonych miejscach,

Co do tylnych kamer to maly blad w porownaniu mogl zawazy na koncowy efekt,
wiem, ze napewno nie bylo to celowe - Bo sam wiem jak trudno zgrac, ustawic wszystkie kamery aby takie porownanie zrobic.

Tylne kamery Viofo A129 Oraz Siv M6S mialy bardzo nisko ustawiony objektyw,
skutkuje to tym ze kamera traci horyzont (i jasne niebo) dostrajajac jasnosc do ciemniejszej drogi, wydluzajac tym samym ekspozycje naswietlenia klatek, co wplywa pozniej na wieksze rozmycia obrazu,

Osobiscie wiec opieralem sie na tym co polazaly kamery przednie, a ze tylne sa identyczne to i rezultaty powinny byc identyczne (tylna w Mio nawet gorsza bo F2.0).

To moje zdanie na temat Mio, w tej cenie i przeznaczeniu sprzetu bateria nie powinna w ogole miec miejsca,
to ze zastosowano slabe F.1.8 z IMX323 oraz AIT dalo efekty dokaldnie tam gdzie wiekszosc kamer polega, i przechodzi prawdziwy chrzest - czyli w nocy.

[Obrazek: sasdfd.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys, dzięki za słowa uznania! Ogólnie wszystko się zgadza, ale zwróć uwagę jak C380 radzi sobie z prześwietlaniem (a właściwie "nieprześwietlaniem") tablic rejestracyjnych w nocy, szczególnie ten moment:
https://youtu.be/wntglLIF6ds?t=426
Jakby nie było to kluczowy aspekt w kamerach samochodowych, dlatego dla mnie osobiście to porównanie było dość sporym zaskoczeniem, bo choć ogólnie czułość matrycy w C380 kiepska, tak kwestia wyostrzania na tablicach rejestracyjnych zdecydowanie in plus.

Tylne kamery nie było do końca "skalibrowane" względem horyzontu, tego aspektu faktycznie nie dopilnowałem - mea culpa, przy tym nauczka na przyszłość i dzięki za zwrócenie na to uwagi.

A co do baterii w rejestratorach... wiadomo, że kondensatory są lepsze i w ogóle, ale z drugiej strony uważam, że nie powinniśmy demonizować ich całkowicie. Powiem z własnego doświadczenia, trochę już tego przez ~4 lata przerobiłem i wbrew pozorom zwroty czy reklamacje związane z puchnącymi lub padającymi akumulatorami to absolutna rzadkość. Najwięcej tego typu przypadków było z budżetowymi kamerami typu G1WH czy jeszcze CVR-A7810 (tutaj faktycznie dość masowo te akumulatory puchły), ale w segmencie z wyższej półki tego rodzaju przypadki zdarzają się bardzo sporadycznie, a na pewno nie na tyle, żeby stanowiły jakiś istotny problem.

Reasumując, wiadomo kondensatory co do zasady lepsze, ale osobiście nie skreślałbym danej kamery tylko dlatego, że ma akumulator.

PS. Kolejne porównanie 4w1 prawdopodobnie niebawem - tym razem z udziałem nowego Yi Mini Dashcam, nowości od Yi udającej Viofo A119. Smile
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
To fakt, ze sa baterie lepsze i gorsze, Mio ma lepszą i nie ukrywam ze ogromnym zaskoczeniem byla dla mnie np. konkurencyjna Yi Dash Cam ktora mam do dzis i bateria ciagle trzyma i nie spuchla, na forum tez zaskakujaco brak zgloszen od osob z tym problemem w kamerze Yi.

Ale mysle, ze wielu "klientow" moze nie ma swiadomosci, ze majac baterie mimo to trzeba weryfikowac jej stan, bo wadliwa bateria szczegolnych oznak nie daje, kamera nagle sie wylacza lub po kilku sek, nagranie jest uszkodzone (co tylko na komputerze da sie sprawdzic). Moze tez tak byc ze kiedy kamera jest juz po gwarancji "klient" wie ze nie ma sensu zglaszac reklamacji... ciezko to ocenic ale napewno jest to jakis spory % nieswiadomosci klientow.
I napewno bateria wieczna nie jest (ma tylko 500x cykli ladowan).

Ja w kamerach z bateria mam w glowie "czerwona lampke" mowiaca ze koniec moze nadejsc w kazdym momencie (oby nie w tym najwazniejszym), bo o systematycznym sprawdzeniu stanu baterii (czy poprawnie koncza sie nagrania) nie zawsze pamietam i mam na to czas, szcegolnie kiedy kamera ma juz rok i kiedy przeszla "letnie" / "zimowe" przesilenia.

Warto mysle wszystkim nam zaznaczyc pewne kwestie, ze tym lepiej dla bateii im:
+ mniej bedzie wyladowywana do niskiego poziomu
+ nie bedzie wystawiana na dzialanie wysokich oraz niskich temperatur
(Czarna obudowa nie wprzyja latem) ~0 - 60C
+ ilosc ladowan ograniczona do 500x warto miec na uwadze ze po 1-2latach warto weryfikowac jej stan, i czy jej pojemnosc wystrcza na utrzymanie kamery przy konczeniu nagran.

pojawienie sie uszkodzonych plikow na karcie (filmow nie dajacych sie odtwarzac) powinien byc alarmem do wymiany baterii oraz weryfikacji karty pamieci (bo mogla zostac uszkodzona naglym zanikiem zasilania).

Pojawia sie tez pewna kwestia baterii z trzecim przewodem B-Temp (np Mio, Yi):
Jak juz przyjdzie koniec baterii (po gwarancji), i bedzie trzeba ją wymienic, to moze sie okazac ze nie latwo mozna dostac zamiennik pasujacy wymiarami oraz majacy odpowiedni sygnal B-Temp. Co za tym idzie moze sie okazac ze nie ma zamiennika i kamera staje sie bezwartosciowa i kompletnie nie przydatna.

Wszystkie te wyzej opisane "dolegliwosci" rozwiazuje kondensator a widmo jego wymiany praktycznie nie istnieje, obecnie do kamer trafiaja kondensatory bardzo wydajne (np w A129 Vinatech) ktore padaja tak rzadko jak karty Samsung EVO pomaranczowe, czyli na forum osoba ktorej padnie taki kondensator jest "wybrancem", i mozemy tego typu dni zaznaczac jako "forumowe swieto pamieci o uszkodzonym kondensatorze" Wink

Oczywiscie smieje sie troche, ale fakt ze kondensatory sa bardzo wydajne i nie ma tu powodow do niepokoju o bledy zapisu itp... czyli kamera staje sie jeszcze bardziej bezobslugowa i nie wymagajaca od nas jej sprawdzania.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Witam, mam Viofo A119S, i myślę jakiejś nowszej kamerce co polecacie? Jaka kamerka jest teraz najlepsza na rynku, chodzi mi głównie o nagrania nocne
 
Odpowiedz
(21-09-2018, 15:10:38)Simon2123 napisał(a): Witam, mam Viofo A119S, i myślę jakiejś nowszej kamerce co polecacie? Jaka kamerka jest teraz najlepsza na rynku, chodzi mi głównie o nagrania nocne
Myślę że narazie nie ma sensu szukać czegoś innego...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
Obecnie nie ma nic lepszego niz kamery z IMX291 do nagran w nocy, a kamera A119S to wlasnie kamera z IMX291,
Trzeba czekac na kamery 2K/4K w nast roku, i obserwowac "postepy i rozwoj" w kamerach samochodowych. Poki co nie ma wiekszego sensu zmieniac A119S na nic innego (chyba ze dual).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys nowy Thinkware z LCD

https://www.banggood.com/XIAOMI-70mai-Da...rehouse=CN
 
Odpowiedz
(26-09-2018, 15:33:58)luk4as napisał(a): @pizdys nowy Thinkware z LCD

https://www.banggood.com/XIAOMI-70mai-Da...rehouse=CN

Preorder, z kodem e7d1dd wychodzi cena ok 170zł + wysyłka wedle uznania. Warto wymienić a119 na tą? A119 wyrzucę na tył...
 
Odpowiedz
Uważajcie tylko na to, że w środku siedzi bateria zamiast kondensatora a max pojemność karty microsd to 64GB. Trochę mało jak na dzisiejsze możliwości.
Nie kojarzę natomiast matrycy IMX335, nie wiem czy będzie lepsza od dyktatorskiej IMX291
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości