Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TrueCam A7s - jak poprawić obraz
#1
Witam serdecznie,

 Mam od ponad 3 lat kamerkę TrueCam A7s. Kamerka od nowości wpięta pod akumulator samochodowy przez zasilacz. Od paru tygodni po uruchomieniu samochodu resetuje się data. Znalazłem na forum elektrody, że problem leży w zużytej baterii w kamerce.

 Generalnie data nie jest mi do niczego potrzebna, aczkolwiek dzisiaj zgrałem sobie filmiki z karty, wcześniej nie miałem potrzeby tego robić i szczerze mówiąc jakość nie powala. Poniżej link do filmiku:

YouTube


 
 Kamera posiada założony filtr UV, aczkolwiek film wydaje się jakby troszkę prześwietlony w moim odczuciu. Czy moglibyście napisać Wasze opinie, być może jest coś źle ustawione. Nie jestem znawcą i nie znam się na kamerach stąd prośba do Was o pomoc.
 
Odpowiedz
#2
(04-10-2018, 18:35:58)sn2010 napisał(a): Witam serdecznie,

Mam od ponad 3 lat kamerkę TrueCam A7s. Kamerka od nowości wpięta pod akumulator samochodowy przez zasilacz. Od paru tygodni po uruchomieniu samochodu resetuje się data. Znalazłem na forum elektrody, że problem leży w zużytej baterii w kamerce.

Generalnie data nie jest mi do niczego potrzebna, aczkolwiek dzisiaj zgrałem sobie filmiki z karty, wcześniej nie miałem potrzeby tego robić i szczerze mówiąc jakość nie powala. Poniżej link do filmiku:

YouTube



Kamera posiada założony filtr UV, aczkolwiek film wydaje się jakby troszkę prześwietlony w moim odczuciu. Czy moglibyście napisać Wasze opinie, być może jest coś źle ustawione. Nie jestem znawcą i nie znam się na kamerach stąd prośba do Was o pomoc.

Na moje oko, albo masz folie na obiektywie, albo filtr UV się pod wpływem ciepła zmatowił.
Tak czy inaczej cos jest z optyką, jest zabrudzona albo dostała się wilgoć. Sprawdź.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#3
Wilgoci nie mam na 100%, wizualnie optyka wydaje się być czystą, filtr ma kolor wpadający w odcień brązu. 

[Obrazek: truecama7s.png]

Tak to wygląda w rzeczywistości, nie wiem czy cokolwiek widać
 
Odpowiedz
#4
(04-10-2018, 20:08:28)sn2010 napisał(a): Wilgoci nie mam na 100%, wizualnie optyka wydaje się być czystą, filtr ma kolor wpadający w odcień brązu. 

[Obrazek: truecama7s.png]

Tak to wygląda w rzeczywistości, nie wiem czy cokolwiek widać

WITAM .
Jeśli podejrzewasz filtr to sprubój bez filtra może faktycznie filtr zamula
 
Odpowiedz
#5
Napewno musisz wyczyscic:
Przednia szybe od srodka
Filtr CPL od srodka i z zewnatrz
Objektyw kamery

Napewno bedzie ok
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#6
(04-10-2018, 20:27:49)Jerzy62 napisał(a):
(04-10-2018, 20:08:28)sn2010 napisał(a): Wilgoci nie mam na 100%, wizualnie optyka wydaje się być czystą, filtr ma kolor wpadający w odcień brązu. 

[Obrazek: truecama7s.png]

Tak to wygląda w rzeczywistości, nie wiem czy cokolwiek widać

WITAM .
Jeśli podejrzewasz filtr to sprubój bez filtra może faktycznie filtr zamula

A czy może to być kwestia ustawień ? Albo padniętej baterii. Bez filtra mam wrażenie, że jest delikatnie lepiej, lecz to jeszcze nie to. Mam drugą kamerkę Viofo a119s i na niej obraz bardzo ładny, żywy a truecam nawet bez filtra jest daleko za nią.

Jutro zrobię film bez filtra za dnia i wrzucę

(04-10-2018, 20:33:36)pizdys napisał(a): Napewno musisz wyczyscic:
Przednia szybe od srodka
Filtr CPL od srodka i z zewnatrz
Objektyw kamery

Napewno bedzie ok

A czy czyszcząc szybę od środka muszę rozkręcać kamerę, czy da się odkręcić ją bez rozkręcania kamery ? Próbowałem odkręcić przy obiektywie ten oring ale nie idzie
 
Odpowiedz
#7
(04-10-2018, 20:35:32)sn2010 napisał(a): A czy czyszcząc szybę od środka muszę rozkręcać kamerę,
Wydaje mi się ze chodzi tu o przednia szybę, ale samochodu , nie kamery
 
Odpowiedz
#8
Przeczyściłem filtr oraz obiektyw, zaktualizowałem oprogramowanie kamerki, mam wrażenie że nic nie pomogło. Wyczytałem w internecie, że jeśli film jest prześwietlony to warto zwiększyć parametr EV

No nic zobaczymy jutro za dnia jak wyszło
 
Odpowiedz
#9
A jak nagrywa po za samochodem?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#10
A więc tak w dniu wczorajszym:

- zaktualizowałem firmware
- wyczyściłem filtr CPL + obiektyw kamerki

Oczywiście baterii życia to nie zwróciło, ale pogodziłem się z tym, sądziłem chociaż że obraz się poprawi - niestety nie. Obraz jest jakby rozświetlony, szczególnie jak się robi jaśniej na zewnątrz wówczas jest coraz gorzej, obraz jest prześwietlony. Gdy droga prowadziła przez las, wiec niebo nie rozświetlało - wówczas obraz był lepszy, ale wyjeżdżając mimo zachmurzenia obraz stawał się prześwietlony.

Kombinowałem ale nic
- zmiana parametru EV przy wysokiej rozdzielczości praktycznie zerowy wpływ na obraz, przy małej rozdzielczości może delikatnie lepszy, ale nie to co powinno być.  - EV -2.0
- zmiana balansu bieli, iso etc. - nie wpływała na nic

Patrząc na obiektyw nie widać w nim, żadnego paproszka nic - wygląda wszystko ok. Gdzieś na internecie znalazłem informację, że po prostu kamera nadaje się tylko na szrot, gdyż może to być wypalona matryca.

Trochę dziwne, bo kamera należała 2-3 lata temu jak ją kupowałem do top-owych modeli. Nie wiem, czy to ta uszkodzona bateria ma wpływ na obraz czy jak ? Nie mam bladego pojecia.

Dziś podłączyłem moduł GPS, do tej pory przez 3 lata jeździłem bez GPS, nie był mi potrzebny. Wiem i pamietam że wcześniej działało, tzn prędkość pojawiała się na wygaszaczu ekranu a dziś mimo, że sam głośnik w GPS ostrzegał o fotoradach to truecam nie odczytywał prędkości.

Sprawdziłem fakturę zakupu, bo bym z chęcią zareklamował ale gwarancja skończyła się w czerwcu 2018 - jak to mówią: życie
 
Odpowiedz
#11
Tego typu utrata jakosci nagrywania moze byc spowodowana (pomijajac brudna szybe/cpl):

- pekniecie jednego ze szkiel w objektywie (od temp latem)
- zaparowana matryca lub spodnia czesc objektywu
- spuchnieta bateria zadymila wnetrze kamery i zabrudzila obszar matrycy (powinno byc czuc dziwny zapach)

Matryca tak sie nie wypala aby tworzyla mgle...
Czy probowales nagrac cos po za autem?
Ja nadal obstawiam ze to szyba Smile

Jak juz chcesz kamere wyrzucic to najpierw rozkrec i odkrec objektyw,
W ostatecznosci tam bedzie cos brudnego...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości