Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kamerkę mam kupić ?
Jak zwykle dobra robota Smile A129 tanio skóry nie sprzedaje Smile
A jak uważasz @pizdys czy WDR w A129 w dzień pogarsza rozpoznawanie tablic czy nie. Bo w nocy w moim wypadku działa lepiej.

(11-10-2018, 19:35:31)marekelb napisał(a): I jak namówiłeś zająca do testów?

@marekelb ...teraz wszystkie zające mają parcie na szkło Tongue
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
@pizdys, jak zwykle bardzo dobrze wykonana robota  Smile
Zwycięsko z tego porównania wyszedł ..... zając  Big Grin , o którym już wcześniej wspominali koledzy.
Tak na poważnie, te porównanie pokazuje jednak, ile jeszcze mimo wszystko brakuje kamerkom samochodowym, w jakim kierunku powinny one ewoluować.
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
WDR kamery Dahua IPC-HFW81230E-Z, rozczarowal i mnie, bylem pewny ze wypadnie ona najlepiej w tescie (w koncu kosztuje ponad 4500zl), jednak wyszlo jak wyszlo...

Ale co warto pamietac na temat tej kamery Dahua 4K+:
+ to kamera z matryca 12Mpx o rozdzielczosci prawie 5K (w takiej nagrywala 4000 x 3000px) 4k to 3840 x 2160
+ kamery z matrycami 4K w nocy kompletnie nic nie widza ze wzgledu na maly pixel matrycy i slaba przy tym czulosc (Dr900s, a119 wiemy ze sa slepe), tutaj Dahua pomimo ze ma wiecej pixeli niz 4K rozniosla czuloscia nawet Viofo
+ dahua ma HDR i w kilku momentach widac przesuniecia 2 klatek ale wyszlo jak wyszlo...

[edit]
do filmu wkradl sie blad:
matryca w Dahua 4K+ to Sony Exmor R Starvis IMX226CQJ @ 1.85µm:
a nie IMX385...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(11-10-2018, 19:35:31)marekelb napisał(a): Opia2 ma gorsze wyniki niż A129. I jak namówiłeś zająca do testów?
OPIA2 ma OV4689 ktory jest duzo mniej czuly od IMX291,
jego jedyna przewaga jest HDR, ale HDR nie zwieksza czulosci a jedynie roznice swiatla...
po za tym OPIA1 ma F.2.0 i ostatecznie to wszystko dalo tak wynik...


Jeszcze dodam kilka scen bo widze ze szczeka wam nie opadla, a tak sie staralem Big Grin
Coz... pieprzony dyktator... :/
jeszcze sie okaze ze lepszy od CCTV za 4500zl / 30 000zl.... tak nie moze byc panowie... Smile

Dodam kilka scen gdzie widac w jakich momentach Dahua moze miec przewage... oczywiscie w nocy,




Dodane nowe sceny:

[Obrazek: vlcsnabrb.jpg]


nadchodzace najciekawsze kamery na dzien 12/10/2018:

DDpai Mix3 - Hisilicon Hi3556 + Sony Exmor R Starvis IMX307 (1080p, HDR, 2.9um/Px)
DDpai X3 PRO Cloud 4G - Hisilicon Hi3556+ Omnivision OV OS05A10 (5mpx, 2.0um/px)
DOD Dante 4K: nieznany CPU (Hisilicon?) + Exmor R Starvis IMX274 (8.51mpx, HDR, 1.62um/px)
Xiaomi 70 Mai Dash Cam Pro - Hisilicon Hi3556 + Sony Exmor R Starvis IMX335 (1940p, D-WDR, 2.0um/px)

moja szczegolna uwagę przykuwaja kamery DDpai, trzymam nadal slowa ze bedzie to jeden z najlepszych producentow, musza tylko trafic w moment i zrobic dobra kamere (sa bardzo blisko), tym bardziej nadchodzacy Cloud moze im dac ogromna popularnosc.

z kolei producentem ktory zapadl w sen, i kompletnie zacza sie cofac jest DOD - nie mam pojecia co tam sie stalo ze juz nie robia dobrych kamer, stoja w miejscu od prawie roku! Niby Dante 4K ma dobra matryce ale kamera ma nadal baterie....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Cześć, jaką kamerę najlepiej kupić przy budżecie 600 zł? Czy za 100 zł więcej uda się złożyć dobry zestaw przód+tył?
 
Odpowiedz
(15-10-2018, 00:48:51)SuperSupremacy napisał(a): Cześć, jaką kamerę najlepiej kupić przy budżecie 600 zł? Czy za 100 zł więcej uda się złożyć dobry zestaw przód+tył?
Duzo lektury przed Tobą, Chyba nie sadzisz że specjalnie dla Ciebie ktoś napisze jeszcze raz coś co juz zostało napisane,.
Kto czyta ten znajdzie
 
Odpowiedz
@SuperSupremacy. witamy na forum,
Najbardziej godne uwagi kamery sa w najbardziej aktywnych tematach na naszym forum,

Wiedz, ze poddajemy testom kazda godna uwagi kamere i wszystkie kamery ktore sa omawiane nie sa "sponsorawanymi" produktami, zawsze mozesz zweryfkowac to na innych forach, jednak tutaj staramy sie duzo bardziej szczegolowo omawiac kamery i ich potencjalne wady zapobiegajac pozniejszym rozczarowaniom.

Na obecna chwile kamery ktore opanowaly polke cenowa w przedziale 400-1000zl to kamery Viofo:
A129 - DUAL, swietna dopracowana kamera, bradzo niezawodna, HIT w skali swiatowej, ta kamera pojawia sie w innych obudowach pod innymi nazwami w cenie duzo wiekszej. np Street Guardian SG96663DC ( http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid265943 ),
DOD RC500S to kamera inna ale sprzetowo oparta o podobne (a nawet slabsze komponenty).

A119 - swietna kamera 1CH - kamera przyczynila sie do kilku spekatularnych nokautow / konkurencyjnych kamer, konkurencja nie ma latwo bo jakosc nagrywanego obrazu w tej cenie jest nie do pokonania.

zobacz te porownania:
https://www.youtube.com/watch?v=kTyAhxooigE
https://www.youtube.com/watch?v=AuZT3AxGqGI

Obacnie ciezko znalezc dobra konkurencyjna kamere w cenie jakie narzucily te dwa wyzej produkty od Viofo, poszukiwania trwaja, i jest kilka zapowiadanych kamer ktore maja cie pojawic pod koniec roku, kamery ktore zostaly zaprojektowane aby pokonac Viofo, ale czas pokaze czy tak bedzie, tymi kamerami sa:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid267830

DDpai Mix3 - Hisilicon Hi3556 + Sony Exmor R Starvis IMX307 (1080p, HDR, 2.9um/Px)
DDpai X3 PRO Cloud 4G - Hisilicon Hi3556+ Omnivision OV OS05A10 (5mpx, 2.0um/px)
DOD Dante 4K: nieznany CPU (Hisilicon?) + Exmor R Starvis IMX274 (8.51mpx, HDR, 1.62um/px)
Xiaomi 70 Mai Dash Cam Pro - Hisilicon Hi3556 + Sony Exmor R Starvis IMX335 (1940p, D-WDR, 2.0um/px)

Ma sie tez pojawic kamera z nowym procesorem NT96683 - ktory teoretycznie wprowadzi nowa jakosc, jednak trzeba czekac,

podumowujac:
jak nie chcesz czekac - i chcesz Duala to Viofo A129 jest obecnie najlepsza kamera w swojej cenie
jak chcesz Duala z Cloudem to DR750S/DR900S - sa jedynimi kamerami z Cloudem (ale kosztuja wiecej)
jak chcesz 1CH to Viofo A119 jest obecnie swietna 1CH kamera spelniajaca oczekiwania, wada jest slaby tryb parkingowy ktory byc moze bedzie poprawiony w nadchodzych aktualizacjach.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Panowie, mam prośbę o radę. Zastanawiam się nad kamerką do samochodu, coś w cenie około 500-600 zł (w Chinach). Wydaje mi się, że najlepszym wyborem będzie Viofo A119/s/pro ewentualnie A 129, tu jednak pojawiają się pierwsze problemy co do wyboru.
Jeżeli A129 to nie wiem czy brać z podwójną kamerką (mam sedana więc wycieraczki z tyłu brak, a tylna szyba i tak jest przeważnie zakurzona, więc nie wiem jaki to będzie miało sens, zwłaszcza zimą - jak to wygląda w praktyce?), czy z tylko z przednią (wtedy mógłbym go ustawić na 60 fps i pewnie dużo to by to dało do jakości).

Albo

A 119/s/pro - która z tych trzech? różnice są jak dla mnie subtelne, ja po lekturze kilkunastu filmów najbardziej bym się przychylał do S.

Oczywiście którąkolwiek by nie wziąć, to tylko z CPL.

Co sądzicie? Wybaczcie takie pytania, ale dopiero zaczynam przygodę i będzie to moja pierwsza kamera Smile
 
Odpowiedz
(15-10-2018, 17:28:05)JAHED napisał(a): Jeżeli A129 to nie wiem czy brać z podwójną kamerką (mam sedana więc wycieraczki z tyłu brak, a tylna szyba i tak jest przeważnie zakurzona, więc nie wiem jaki to będzie miało sens, zwłaszcza zimą - jak to wygląda w praktyce?), czy z tylko z przednią (wtedy mógłbym go ustawić na 60 fps i pewnie dużo to by to dało do jakości).

witamy na forum,

czas podjac meska decyzje... A129 to obecnie najlepsza kamera DUAL w swojej cenie.
60Fps nic nie zmienia w jakosci, nie ma zadnych roznic w ostrosci objektow w ruchu,
matryca w tej kamerze moze nagrywac w 60FPS ale nie jest to dyktowane lepsza jakoscia a jedynie mozliwoscia.
Zyskujesz nic
tracisz na wielkosci pliku.

tutaj wiecej o 60fps i dlaczego to "reklama na Kowalskiego":
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid262748

Co do tego czy tylna brudna szyba bedzie problemem to latwo sobie odpowiedziec:
"kamera bedzie widziec tyle co Ty jako kierowca" skoro tylna szyba jest tak brudna ze nic nie widac to faktycznie nie ma sensu posiadac 2CH, ale chyba ze wzgledow bezpieczenstwa warto czasem ja wyczyscic?


(15-10-2018, 17:28:05)JAHED napisał(a): A 119/s/pro - która z tych trzech? różnice są jak dla mnie subtelne, ja po lekturze kilkunastu filmów najbardziej bym się przychylał do S.

moze to pomoze:
https://www.youtube.com/watch?v=AJLR2ND3Gc8

generalnie kamera A119S jest kamera ktorej matryca przyniesie szczegolnie korzysci w takich miejscach (zupelne ziemnosci, gdzie ludzkie oko ma problem), oraz w dzien ma duzo wieksze szanse zlapac ostro objekty w ruchu za sprawa:
- F1.6
- czulsza matryca = szybki czas naswietlania (szybszy od A119)
- niestety S ma mniejsza rozdzielczosc co oznacza ze ostrosc jest ogolnie gorsza.

[Obrazek: sasnmn.jpg]

ale kamera A119 z oprogramowaniem z HDR spektakularnie robi to (jest to jedyna kamera ktora potrafi w nocy tak dobrze lapac objekty w ruchu), zadna kamera nawet za 3000zl tego nie potrafi, dyskusja jak to mozliwe ze "tania" kamera bije na glowe duzo drozsze, tak prostymi techinkami (HDR) i dlaczego inni producenci nie chca wprowadzic HDRa z takimi wartosciami trwa...
tutaj jest wyjasnione dlaczego kamera z HDR ma taki potencjal:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid261576
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid261716

o HDR:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid262050

[Obrazek: 201711rxr.jpg]



Jeszcze jako uzupelnienie, czy kamery Viofo sa warte ceny i uwagi, to warto zobaczyc to nizej porownanie, w ktorym "pod lupe" zostaly wziete 2 kamery z górnej półki za ponad 2000zl oraz kamery Viofo za mniej niz 1000zl, nie ma kamery na wszystkie warunki, a to w jakich przyjdzie kamerze pracowac i to co jest dla was wazne na tle roznic cenowych sami ocencie:

https://youtu.be/kTyAhxooigE



Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. Widziałem wcześniej kilka z Twoich filmów i robią robotę - nawiasem mówiąc dzięki nim od razu przekonałem do Viofo Smile
Co do tej tylnej szyby to nie bierz mnie za brudasa, bo nim nie jestem (mój samochód też) ale zdaję sobie sprawę, że nieraz nawet niewielka ilość kurzu albo trochę deszczu na tylnej szybie może znacząco ograniczyć możliwości kamery - no ale takie uroki.
Po przemyśleniu chyba kupię A129 dual, jednak bezpieczeństwo przede wszystkim. Wczoraj wracając z pracy trochę częściej zerkałem we wsteczne lusterko - z tyłu nieraz dzieje się nieco więcej niż się wydaję.
Gdyby nie dual w A129, pewnie wziąłbym A119.
Dzięki za pomoc @pizdys! Smile
 
Odpowiedz
Kamerki dual mąja dobre i złe strony... Ja mam dwie niezależne od siebie i sobie chwalę.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości