Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam nad zakupem...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 [Sony Starvis IMX291 + Novatek NT96663]
Nie ma szans aby kamera A129 Duo dzialala 4dni na akumulatorze, 2dni to max, przy czym pozniej trzeba jezdzic ponad 6godzin.

A129 Duo na akumulatorze bedzie dzialac okolo 6-16godzin zanim osiagnie 11.5V ale to stan w ktorym akumulator bedzie wymagac wymiany po niecalym roku bo ponizej 12V jest on bezpowrotnie uszkadzany (zasiarczy sie w trybie ekspresowym, szczegolnie zima). Szkoda akumulatora, byle power bank sie lepiej sprawdzi. A jak sytuacja jest "powazna" (parking jest niebezpieczny) i chcesz miec max pewnosci, ze kamera bedzie dzialac to rozwiazaniem jest Cellink (power bank) typu Neo6 lub Neo9

CELLINK:
Na neo6 - a129 duo powinna dzialac okolo 25godzin (1godzina ladowania)
Na neo9 - a129 duo bedzie dzialac ponad 38godzin (45-60ladowania)

Zwykly power bank (Xiaomi, Anker, Choetech, Aukey):
Xiaomi 10 000mAh to okolo 17godzin ale ladowac trzeba 6-8godzin i zima lato moze mocno ograniczyc wydajnosc oraz zywotnosc, napewno lepsze to niz niszczyc akumulator samochodowy, bo to kwestia czasu kiedy auta nie odpalisz pomimo zabezpieczenia (11.5V to duzo za malo).

Power Bank Grafenowy:
Power bank na ogniwach w technologii GRAFEN'owej, tu zaleta jest szybkosc ladowania, oraz duza ilosc cykli ladowania (zywotnosc), niestety obecne pojemnosci sa bardzo male a rzady w Europie robia wszystko aby ta technologia byla ograniczona i niedostepna, dlatego coraz trudniej o dobry power bank Grafenowy w EU (w UK gdzie jestem w ogole ich nie ma).

Naprawde uwierz mi i innym (po doswiadczeniach), ze pojdzie to w koszta na akumulatorze i to szybko. Zacznij od power banku (jakikolwiek firmowy). Szybko docenisz zalety takiego rozwiazania.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(05-11-2018, 19:27:56)pizdys napisał(a): Nie ma szans aby kamera A129 Duo dzialala 4dni na akumulatorze, 2dni to max, przy czym pozniej trzeba jezdzic ponad 6godzin.

Zgadza się, i dlatego przydaje się niezależne zasilanie kamery, np. Cellink. Test, który osobiście robiłem możesz przejrzeć tu:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid267461
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
Dziękuję kolegom za obszerną wypowiedzi oraz porady. Sprawdziłem miernikiem baterie. 12.5 V na wyłączonym silniku. 14.3V na włączonym. Moim skromnym zdaniem baterie mam petardę. Więc nie rozumiem, jak może mi chodzić kamera tylko mac 2 dni na akumulatorze i że po braku na niej zasilania powinienem jeździć min 6h aby naładować akumulator. A Tu proszę, 6km i Jest cacy. WTF???

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Poziom naladowania baterii dobrze sprawdzic nad ranem kiedy akumulator nie byl ladowany przez dluzszy czas, bo zaraz po zgaszeniu silnika zawsze jest ponad 12.5V, pytanie ile ma Ah oprocz tych 12.5V? Tego nie sprawdzisz miernikiem bez obciazenia i nie znajac charakterystyki akumulatora.

Z reszta 12.5V to slaby wynik zakladajac ze silnik byl zgaszony kilka godzin temu?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(05-11-2018, 21:47:26)pizdys napisał(a): Poziom naladowania baterii dobrze sprawdzic nad ranem kiedy akumulator nie byl ladowany przez dluzszy czas, bo zaraz po zgaszeniu silnika zawsze jest ponad 12.5V, pytanie ile ma Ah oprocz tych 12.5V? Tego nie sprawdzisz miernikiem bez obciazenia i nie znajac charakterystyki akumulatora.
Ok, dzięki wielkie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Szukam na forum, ale nie mogę znaleźć.
Zegar w mojej kamerce się spóźnia. Wczoraj o godzinie 2040 ustawiłem z GPS i ok (pokazywało 1040). Dzisiaj około 0650 wsiadam do auta i widzę godzinę 0607, wysiadając po pracy z auta około 1520 kamerka pokazywała godzinę 1408.
Wolałbym, aby nagrania były dobrze oznaczone godzinowo a nie w środku dnia pokazuje mi środek nocy lub inne podróże w czasie.
Macie jakiś pomysł? Może to wina oprogramowania kamery [to betowe z parkingowym LB (nie pamiętam numeru)]
Dodam, że kamerka jest stale pod prądem z Neo9.

Pozdrawiam
[Obrazek: yyem9beu]
 
Odpowiedz
Strefa czasowa poprawnie ustawiona?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@marekelb moglbys uderzyc do Viofo.com i zapytac czy w oficjalnym kablu cos zmienili w stosunku do testowego ? I oczywiscie podpytac o koncowke ?

Na odpowiedz ze strony "oficjalnych przedstawicieli" chyba sie nie doczekamy
 
Odpowiedz
(07-11-2018, 17:52:47)pizdys napisał(a): Strefa czasowa poprawnie ustawiona?

Tak. Wygląda, jakby zegar kamery chodził wolniej, bo spóźnia się proporcjonalnie.
[Obrazek: yyem9beu]
 
Odpowiedz
Kamera jak wiem na 2 zegary, jeden w kamerze (RTC) a drugi w GPS,
Nie ma mozliwosci aby taktowaly wolniej, bo kamera nie wystartuje w ogole.
Wiec cos jest nie tak w ustawieniach, wynonaj format, wgraj nowy fw, z loaderem, zrob reset i musi dzialac, mam nadzieje ze czas w smartfonie jest poprawny....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Czas oczywiście jest poprawny.
Co znaczy z loaderem? To nie jest tak, że na kartę i pyk do kamery?
[Obrazek: yyem9beu]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości