Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marcus 4 - problem z zasilaniem
#1
Cześć,

od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Marcusa 4 EZ, którego wpiąłem w skrzynkę bezpieczników przy użyciu dołączonego zasilacza. Dotychczas był podłączony do gniazda, w którym napięcie było cały czas, żeby tryb parkingowy mógł działać, ale ostatnio jeżdżę tylko po mieście i alternator nie nadąża z doładowywaniem akumulatora. Przepiąłem go więc do gniazda, które dostaje napięcie dopiero po zapłonie, ale spowodowało to 2 problemy: godzina resetuje się za każdym razem, gdy wyciągam kluczyk, a, co gorsze, żadne z nagrań nie jest zapisywane na karcie... Co ciekawe, po skasowaniu wszystkich plików na karcie nadal pozostało 1.5GB zajętego miejsca (przypuszczam, że to jakiś ukryty bufor, w którym były trzymane niezapisane nagrania).
Czy takie zachowanie kamerki może oznaczać śmierć kondensatora?

Drugie pytanie: w jakim trybie będzie pracować kamera podpięta do gniazda z ciągłym zasilaniem, ale z wyłączonym trybem parkingowym? Po 10 minutach przestanie nagrywać czy może będzie nagrywać na okrągło?
 
Odpowiedz
#2
Zamieniałeś, lub próbowałeś formatować kartę ?

Są nagrywane 10-min odcinki filmów a po zapełnieniu karty, stare są nadpisywane, zaczynając od najstarszych.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#3
Kondensator/y do wymiany.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#4
(12-01-2019, 21:17:31)hsurim napisał(a): Zamieniałeś, lub próbowałeś formatować kartę ?

Są nagrywane 10-min odcinki filmów a po zapełnieniu karty, stare są nadpisywane, zaczynając od najstarszych.

karta była sformatowana i na kompie i w kamerce - nie pomogło. pomogła za to wymiana karty na inną. widocznie tamta miała już dość po 2 latach używania. a u mnie nagrywane są 5-minutowe odcinki - może to zależeć od firmware?

(15-01-2019, 23:44:34)s3kawek napisał(a): Kondensator/y do wymiany.

na szczęście okazało się, że to karta Wink z ciekawości - ile kosztuje wymiana kondensatorów?
 
Odpowiedz
#5
(16-01-2019, 00:11:58)pet3r napisał(a): (...) a u mnie nagrywane są 5-minutowe odcinki - może to zależeć od firmware? (...)
Odnoszę wrażenie, jakbyś jeszcze NIE zaglądał do ustawień
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#6
(16-01-2019, 06:56:30)hsurim napisał(a):
(16-01-2019, 00:11:58)pet3r napisał(a): (...)  a u mnie nagrywane są 5-minutowe odcinki - może to zależeć od firmware? (...)
Odnoszę wrażenie, jakbyś jeszcze NIE zaglądał do ustawień

Mój Marcus 4 nagrywa 5-minutowe klipy i nie znalazłem w ustawieniach opcji zmiany.
 
Odpowiedz
#7
Hm ... nie sądziłem, że jest jakaś kamerka, która posiada tylko jedną opcję długości filmu. :/
Przepraszam.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#8
(15-01-2019, 23:44:34)s3kawek napisał(a): Kondensator/y do wymiany.

s3kawek - o ile kamerka zapisuje nagrania prawidłowo, to data i tak się resetuje. kojarzysz może jakie kondensatory siedzą w środku i czy posiadając lutownicę i podstawowe umiejętności, można to zrobić samemu?


(17-01-2019, 14:04:26)hsurim napisał(a): Hm ... nie sądziłem, że jest jakaś kamerka, która posiada tylko jedną opcję długości filmu.  :/
Przepraszam.

nie ma problemu Smile
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości