Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z kablami viofo A129-G
#1
Photo 
   

Witam. Kamera jak w tytule viofo A129-G - NIE DUO !!

Mam problem z kablem zasilajacym do ww kamerki. Otoz w zestawie mam dołączony kabelek kątowy (dziwne polaczenie do boku kamery - wtedy kabel leci w dół) ale to pomijam poki co. Problem jest taki, ze ten kabelek tylko i wylacznie wchodzi elegancko i bez problemow w miejsce podlaczenia kamery tylnej (ozn. Rear) natomiast nie ma mowy, zeby pasowal czy to do wejscia w obudowie gps (power), czy do wejscia z boku kamery oznaczone usb. wg mnie to sa 2 rozne wejscia i powinny byc 2 rozne wtyczki - roznia sie gruboscia srodkow wewnatrz

Mozecie mi powiedziec jak to jest u Was, czy oba wejscia sa jednakowe i czy kabel (ten sam) mozna bez problemu przekladac do tych gniazd??
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
#2
Przecież jak byk widać, że kabel tylnej kamery nie będzie pasował. Nie masz zwykłego zasialjacego USB?
 
Odpowiedz
#3
(07-05-2019, 18:19:00)Randomir napisał(a): Przecież jak byk widać, że kabel tylnej kamery nie będzie pasował. Nie masz zwykłego zasialjacego USB?
 W zestawie przyszedł ten własnie :-( Wystarczy dokupic zwykly usb??
 
Odpowiedz
#4
Nie ma ładowarki z wtykiem mini USB w zestawie ??
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#5
(07-05-2019, 18:38:32)hsurim napisał(a): Nie ma ładowarki z wtykiem mini USB w zestawie ??

Jest ladowarka samochodowa i dolaczony byl ten wlasnie kabel. oprocz tego tez byl dolaczony krotki kabelek
 
Odpowiedz
#6
(07-05-2019, 17:56:41)achuaz napisał(a): Witam. 

Mam problem z kablem zasilajacym do ww kamerki. Otoz w zestawie mam dołączony kabelek kątowy (dziwne polaczenie do boku kamery - wtedy kabel leci w dół) ale to pomijam poki co. Problem jest taki, ze ten kabelek tylko i wylacznie wchodzi elegancko i bez problemow w miejsce podlaczenia kamery tylnej (ozn. Rear) natomiast nie ma mowy, zeby pasowal czy to do wejscia w obudowie gps (power), czy do wejscia z boku kamery oznaczone usb. wg mnie to sa 2 rozne wejscia i powinny byc 2 rozne wtyczki - roznia sie gruboscia srodkow wewnatrz

Mozecie mi powiedziec jak to jest u Was, czy oba wejscia sa jednakowe i czy kabel (ten sam) mozna bez problemu przekladac do tych gniazd??
Pozdrawiam

Jeżeli twój kabelek pasuje tylko do "REAR", oznacza to, iż jest to kabel do tylnej kamery i jest on długi. Jest to wtyczka miniUSB 10-cio pinowa. Nie waż się podłączać na siłę do jakiegokolwiek innego gniazda. Ma on wtyczkę kątową, ale jej ukierunkowanie powinno iść w górę, a nie w dół jak piszesz, chyba że masz kamerę "do góry nogami". Drugi jego koniec posiada wtyczkę prostą, którą podpinasz w kamerę tylną. Podobno można zamienić stronami, ale na własne ryzyko.

W miejsce "USB" podpinasz kabel zasilający, który powinien być w zestawie wraz z zasilaczem. Zamiennie można podłączyć do przystawki GPS. Ale ważna uwaga: kamera zasilana powinna być napięciem 5V, więc nie wolno podłączać bezpośrednio pod instalację samochodową 12V. Musi być zasilacz do gniazda zapalniczki z wyjściem 5V, lub inny dedykowany zasilacz typu hardwire mający 5V na wyjściu. W zestawie Viofo A129 jest taki zasilacz, a jeżeli go nie masz, to poszukaj dobrze, bo może nie wyciągnąłeś z pudełka.

(07-05-2019, 18:47:14)achuaz napisał(a): Jest ladowarka samochodowa i dolaczony byl ten wlasnie kabel. oprocz tego tez byl dolaczony krotki kabelek

Krótki kabel do ładowarki i jest to zasilanie. Długi to podłączenie kamery tylnej. Wszystko jest w instrukcji i na forum.

Najdłuższy do tylnej kamery
Średni do zasilacza
Najkrótszy, żeby sobie do kompa podłączyć

[Obrazek: Viofo-A129-G-DUO_13.jpg]

[Obrazek: Viofo-A129-Duo-zestaw.jpg]
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#7
A wiec tak: ten długi kabel z wtyczka katowa ma ok 4 mb, moze 3,5 mb. Wtyczka mala pasuje tylko i wylacznie do gniazde rear i jest po wlozeniu skierowana katem w dól. na koncu ma normalna wtyczke usb jak do komputera a nie jak u Ciebie do tylnej kamerki.
Drugi kabelek jest krotki i tez tylko pasuje do gniazda rear.
Na to wyglada, ze nie mam kabla zasilajacego usb/power
Ten zalilacz o ktorym piszesz to ładowarka samochodowa z 2 wejsciami?? to mam
Teraz pytanie czy wystarczy dokupic taki kabel usb o odpowiedniej dlugosci i czy bedzie dzialal??
 
Odpowiedz
#8
Dziwny masz ten zestaw w takim razie. Gdzie to kupowałeś? Viofo nie robi wybrakowanych zestawów.

Z tematu wnioskuję, że masz kamerę tylko przednią, bez tylnej.
Zestaw powinien zawierać w takim przypadku:
[Obrazek: A129accessory_1.jpg]

i nie widzę tutaj żadnej wtyczki kątowej.

Możesz wrzucić fotki tych kabli i wtyczek?
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#9
(07-05-2019, 20:47:02)marekelb napisał(a): Dziwny masz ten zestaw w takim razie. Gdzie to kupowałeś? Viofo nie robi wybrakowanych zestawów.

Z tematu wnioskuję, że masz kamerę tylko przednią, bez tylnej.
Zestaw powinien zawierać w takim przypadku:
[Obrazek: A129accessory_1.jpg]

i nie widzę tutaj żadnej wtyczki kątowej.

Możesz wrzucić fotki tych kabli i wtyczek?

Kupione w sklepie polecanym na viofo  https://www.solve24.pl/viofo-a129-p-2222.html

Zdjęcia zrobię jutro i wstawię bo teraz nie mam mozliwosci

Pisalem, ze kamera tylko przednia ;-)
 
Odpowiedz
#10
(07-05-2019, 21:03:02)achuaz napisał(a): Pisalem, ze kamera tylko przednia ;-)
Czytałem z 5 razy i nie widzę gdzie to napisałeś.

Pisz do nich na forum, żeby zajęli stanowisko w tej sprawie, lub składaj oficjalną reklamację, bo jak dla mnie, to z Twojego opisu wygląda na coś nie tak.
http://www.autowrzuta.pl/member.php?acti...e&uid=5901
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#11
(07-05-2019, 21:09:42)marekelb napisał(a):
(07-05-2019, 21:03:02)achuaz napisał(a): Pisalem, ze kamera tylko przednia ;-)
Czytałem z 5 razy i nie widzę gdzie to napisałeś.

Myslalem, ze jak napisalem w temacie ViofoA129-G bez dopisku DUO to bedzie wiadomo, ze to tylko kamerka przednia ;-) juz poprawilem w 1 poscie. Pozdrawiamvi[b]viofo A129-Gofo A129-G[/b]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości