Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie zainstalowales swoja kamere? [galeria użytkownikow autowrzuta]
@skansen czy jak wyświetlisz widok z kamerki na AUX to muzyczka np z USB przestaje grać rozumie ? Ciekawe czy idzie to powiązać aby grało (i widok z kamerki) tak jak jest z Navi że działa w tle (posiadam Toyota Touch 2 with Go).

Odpowiedz
(22-05-2019, 10:56:29)Widmo.SG napisał(a): @skansen czy jak wyświetlisz widok z kamerki na AUX to muzyczka np z USB przestaje grać rozumie ? Ciekawe czy idzie to powiązać aby grało (i widok z kamerki) tak jak jest z Navi że działa w tle (posiadam Toyota Touch 2 with Go).

Raczej będzie ciężko. Dodatkowo, u mnie w samochodzie podgląd działa tylko na postoju (hamulec postojowy musi być zaciągnięty).

Odpowiedz
(22-05-2019, 00:15:46)Widmo.SG napisał(a): Kamerka zamocowana. Proszę o info co poprawić Smile

Nie za dużo nieba ?? I chyba ciut za bardzo na prawo dałem (wydawało się optymalnie)

Deskę dość widocznie odbija. Będę miał chwilę to z CPL się pobawię, mam nie założone jeszcze. Chyba że skorygować da się samymi ustawieniami kamerki.

Tylna chyba ok.

Tylna ustawiona bdb. Co do przedniej trochę za dużo nieba, dobre ustawienie to stosunek nieba do linii horyzontu ~ 40/60. Natomiast estetyka montażu profesjonalna ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
tak jak pisze @bodino, kamera ma dostrajac jasnosc do drogi a nie do jasnego / ciemnego nieba.
Kamere ustawiamy 60% droga - 40% ponad linie horyzontu

Przy takim ustawieniu kamera bedzie widzec w jakim stopniu jest widoczna droga i to do niej bedzie dostosowywac ekwiwalent ekspozycji,

w przypadku kiedy kamera widzi wiecej jasnego nieba, wtedy jasnosc drogi spada (bo dla kamery jest a duzo swiatla) i zamiast drogi widzisz ciemne zarysy samochodow....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
Dokładnie, lepiej nawet mieć 70% drogi niż 40 czy 30.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
Tak się wczoraj bawiłem i wyszło że ustawienie nr 3 najbardziej odpowiada proporcji 60:40 z tym że więcej deski widać.

Filtr CPL założony.

Pozostaje w któryś dzień odp ustawić wartość ekspozycji, filtr przyciemnia to zwiększyć o jeden ??

Odpowiedz
Zmniejszyc o 1 a nie zwiekszyc, kamera juz sama zwiekszyla o 1 bo widzi ciemniejszy obraz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
(22-05-2019, 10:13:31)skansen napisał(a):
(22-05-2019, 09:19:20)deltoro napisał(a): A129 DUAL, Mondeo MK4 kombi.
Przednia od strony pasażera, za lusterkiem na kropkach - niewidoczna dla kierowcy.
Tylna na szybie klapy.
Zasilanie przez 3-żyłowy Hardwire Kit - podłączenie centralna skrzynka bezpieczników, pod schowkiem pasażera - użyte bezpieczniki to: F21 (radioodbiornik) do zasilania oraz F7 (zasilanie zapalniczki) do ACC (u mnie zasilanie na zapalniczce jest wyłączane po 1 minucie). Kable schowane pod tapicerką i podsufitką.

A jakieś zdjęcia pokażesz?
przednia

tylna

skrzynka bezpieczników pod schowkiem pasażera

przednia szyba, schowane zasilanie

A129G DUO GPS + EVO 256GB + Powerbank 10Ah DIY
Ford Mondeo TDCi 2.0L PowerShift 2013

Odpowiedz
(25-05-2019, 10:15:57)deltoro napisał(a): przednia szyba, schowane zasilanie

Fajnie, kamerka dyskretnie schowana.
Proponowałbym zamianę "kostki" która może się "wytrząść"
[Obrazek: attachment.php?aid=384]
na połączenie lutowane.  Na zdjęciu poniżej zalutowane przewody zabezpieczone termokurczem.
[Obrazek: attachment.php?aid=383]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(25-05-2019, 20:36:51)skansen napisał(a):
(25-05-2019, 10:15:57)deltoro napisał(a): przednia szyba, schowane zasilanie

Fajnie, kamerka dyskretnie schowana.
Proponowałbym zamianę "kostki" która może się "wytrząść"
[Obrazek: attachment.php?aid=384]
na połączenie lutowane.  Na zdjęciu poniżej zalutowane przewody zabezpieczone termokurczem.
[Obrazek: attachment.php?aid=383]

Dzięki za radę.
A129G DUO GPS + EVO 256GB + Powerbank 10Ah DIY
Ford Mondeo TDCi 2.0L PowerShift 2013

Odpowiedz
Teraz ja, bo czaiłem się już za długo Big Grin
Mam dużo miejsca w obudowie lusterka, ponieważ nie mam czujników deszczu ani zmierzchu, więc po różnych testach na widzialność kamery z zewnątrz i tego, co i jak widzi kamera postanowiłem wyciąć dziurę i już Smile

Na czerwono namalowałem nowe położenie kamery na trójkątnym dystansie, nad którym myślę, żeby było widać ekran ze środka i żeby można było ją obrócić w razie konieczności. Mocowanie na magnes (nie wiem, czy nie będzie zakłócać gps lub w ogóle pracy kamery) lub śrubkę.

Z zewnątrz też jest ok i mało ją widać (moim zdaniem oczywiście).

Z tyłu musiałem użyć podkładek z pleksy, bo na szybie jakoś nie miałem pomysłu na kabel (w sensie przy otwieraniu klapy) i wygląda to trochę z pupy (nie będę wspominał ile razy łbem zrzuciłem kamerkę z mocowania Smile ), ale działa i to jest najważniejsze.

Z tyłu lekko przyciemniana szyba, więc kamerki nie widać w ogóle Smile

Widoczność z przodu pierwsza klasa, wszędzie po równo i nic nigdzie nie zasłania.
[Obrazek: yyem9beu]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości