• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie kamerki mają powiadomienie o nagraniu w trybie parkingowym?
@skansen sprawa wygląda tak, że jak się nauczysz czytania ze zrozumieniem, to wtedy możemy dyskusję kontynuować. Bo na chwilę obecną lepiej dogadałbym się ze ścianą.
Zwróciłeś moją uwagę na BlackVue, za to dzięki, bo spełnia wymaganie co do powiadomienia. Cała reszta Twoich wypowiedzi jest poniżej poziomu. Zachowujesz się jak szczeniak, który jak tylko usłyszy, że ktoś coś krytykuje to zaczyna ujadać. Nijak nie jesteś w stanie zrozumieć, że ktoś może szukać czegoś specyficznego i utrzymać w tym tonie dyskusji. A już wisienką na torcie jest wspomnienie firmy, której należy unikać (i która podobno ma interesujące mnie rozwiązanie, czyli jest szansa, że jednak na nią trafię w poszukiwaniach) i nie podanie jej, a zamiast tego odpowiedzi zupełnie nie na temat. No sorry, ale tracę czas.

P.S. zapewne nie rozumiesz też, że piszę tu bo nie wiem czy istnieje kamera, która jest "idealna". Bo przecież gdybym wcześniej taką znalazł to na pewno bym tu założył wątek, a nie poczytał o tym konkretnym modelu i go kupił. Normalnie szkoda strzępić języka...

Odpowiedz
Cytat:
(26-05-2019, 00:34:00)evad napisał(a): Blackvue DR750S i DR900S. Wydaje komunikat głosowy (po polsku), że wykryto uderzenie w trybie parkingowym.
A w którym momencie gada? Z drugiej strony taki drogi BlackVue nie potrafi nawet, w przeciwieństwie do Viofo, dowiedzieć się z harddwire kita, że auto zgasło i można aktywować tryb parkingowy.

Po deaktywowaniu trybu parkingowego (tj. wznowieniu jazdy).

Przy okazji prośbą do @pizdys lub innego admina o zamknięcie tego wątku. Dzięki.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory
KS24.PL - Kamery sportowe
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
A zamykać go chcesz bo co?
Bardziej by mu się przydało posprzątanie.

(26-05-2019, 10:34:09)evad napisał(a): Po deaktywowaniu trybu parkingowego (tj. wznowieniu jazdy).
Ale dioda miga od momentu zdarzenia? Poinformowanie po ruszeniu to za późno. Dobrze jest wiedzieć po wejściu do samochodu.

Odpowiedz
(26-05-2019, 10:16:51)Seth_ napisał(a): @skansen sprawa wygląda tak, że jak się nauczysz czytania ze zrozumieniem, to wtedy możemy dyskusję kontynuować. Bo na chwilę obecną lepiej dogadałbym się ze ścianą.
Zwróciłeś moją uwagę na BlackVue, za to dzięki, bo spełnia wymaganie co do powiadomienia. Cała reszta Twoich wypowiedzi jest poniżej poziomu. Zachowujesz się jak szczeniak, który jak tylko usłyszy, że ktoś coś krytykuje to zaczyna ujadać.

Jeśli ktoś ma problemy czytaniem ze zrozumieniem, to przede wszystkim Ty.
Nigdzie nie napisałem, że proponowanej funkcji nikt nie potrzebuje. Napisałem, że nie widziałem by ją ktoś artykułował. A to różnica.

Jeśli ktoś zaczął ujadać, to jedynie Ty, najeżdżając na sprawdzone kamery. Mogą nie spełniać Twoich oczekiwań. Nie oznacza jednak, że nie mają innych zalet i w ogólnej ocenie wypadają wysoko. Nawet najlepsza sygnalizacja uszkodzenia nie pomoże i nie przekona forumowiczów, jeśli kamera nie będzie poprawnie zapisywać plików, nie będzie nagrywać filmów w dobrej jakości itd. Są po prostu inne, ważniejsze czynniki.

Odnosząc się do samej potrzeby sygnalizacji - jeśli ktoś porysuje samochód ostrym narzędziem to g-sensor nic tu nie pomoże. Taka sygnalizacja nie jest więc rozwiązaniem wszystkich bolączek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by Viofo zaimplementowało tą funkcję w przyszłości.

Ja również proszę @pizdys o zamknięcie tematu, jest osobny wątek dotyczący trybów parkingowych a wszyscy wiemy dokąd ta dyskusja zmierza.

Odpowiedz
Prawdę mówiąc nigdy nie zwracałem uwagi na diodę.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory
KS24.PL - Kamery sportowe
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
Nie ma kamerki do rozwiązywania wszystkich bolączek, to jest kwestia kompromisu. Porysowanie samochodu traktuję w kategorii spraw o dość niskiej wadze. Trudno, brzydko wygląda, ale niewielkim kosztem można zamalować. Co innego przydzwonienie. Tu koszt naprawy może być spory (na pewno większy niż pojechanie "pisakiem" rysy).
Gdybym sam nie słyszał jak chrupnęło po zdarzeniu i potem nie zobaczył ze zdziwieniem, że nic nie widać, to bym nawet się specjalnie nad tym tematem nie zastanawiał. Ale specjalnie poczekałem chwilę, żeby zobaczyć, czy właściciel auta kapnie się, że było bum. Oczywiście nic nie zobaczył, dopóki mu nie powiedziałem.
BlackVue jest strasznie droga. Chyba nie ma co się dziwić, że za takie pieniądze oczekiwałbym wypasu pod postacią wbudowanego modemu i podłączenia hardwire do +12 po zapłonie, żeby zachował się jak Viofo? Jakiś niespecjalnie mi znany ORLLO FORCE ONE potrafi mieć wbudowany modem, a highend za dwa razy większe pieniądze nie? No sorry nie będę udawał, że mnie to nie rozczarowuje.

Odpowiedz
(26-05-2019, 13:42:59)Seth_ napisał(a): BlackVue jest strasznie droga. Chyba nie ma co się dziwić, że za takie pieniądze oczekiwałbym wypasu pod postacią wbudowanego modemu i podłączenia hardwire do +12 po zapłonie, żeby zachował się jak Viofo? Jakiś niespecjalnie mi znany ORLLO FORCE ONE potrafi mieć wbudowany modem, a highend za dwa razy większe pieniądze nie? No sorry nie będę udawał, że mnie to nie rozczarowuje.

Specyfikacja Orllo Force One pokrywa się z Jimi JC100 3G 1080P oferowanej na Amazonie czy Banggood. Nie widziałem żadnego porównania tej kamery z innymi kamerami. Nagrania Jimi JC100 poniżej:

Chętnie bym zobaczył porównanie tej kamery zarówno do Viofo jak i BlackVue.

Odpowiedz
W/g mnie, w kamerach należałoby rozróżniać dwie podstawowe "kategorie", czyli jakość nagrywania i funkcje dodatkowe. Niestety porównania różnych kamer robione są jedynie pod kątem jakości powstałego filmu. Raczej nie spotkałem się z porównaniami dotyczącymi funkcjonalności samego sprzętu, a wiadomo, że sama specyfikacja nie zawsze wszystko nam powie. Dopiero praktyka i doświadczenie z daną kamerą pozwalają na rzetelną ocenę działania wbudowanych funkcji. Np. taki cloud w BV. Na początku, kiedy wchodził na rynek, sprawiał wrażenie idealnej funkcji, ale z wpisów różnych użytkowników wiem teraz, że nie jest to takie niezawodne i ma swoje minusy, choć funkcja sama w sobie jest świetna. Jedne rejestratory mają to, a inne tamto, a z drugiej strony różni kierowcy oczekują różnych funkcji od kamery, dlatego nigdy nie będzie kamery idealnej.
[Obrazek: bez2.png]

Odpowiedz
Idealnej nie ma.
Ale to, że jak na razie wiem tylko o BlackVue, jako powiadamiającej o zdarzeniu parkingowym, jest dobijające.

Odpowiedz
tak jak pisze @skansen,
Orllo Force One to rebrandowana kamera Jimi JC100 3G 1080P oparta na MT6580 - jest to slaby CPU, ktorego zestawia sie z Zoranem 12P, i nawet gdyby byl tu IMX291 nie siegnie ona jakosci klasycznego IMX322.

Zaleta jest faktycznie wsparcie Clouda, ale nie mam wiedzy jak to stabilnie dziala i jak to sie ma do Clouda z BV, byc moze faktycznie jest to dobra alternatywa dla Blackvue (tansza).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
Zaczynają się takie requesty pojawiać w stosunku do Viofo https://dashcamtalk.com/forum/threads/bu...ost-468355
Może posłuchają. Tym bardziej, że wydaje się to bardzo proste do zaimplementowania.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości