Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie zainstalowales swoja kamere? [galeria użytkownikow autowrzuta]
#78
Mam zamiar przekleic swoją kamerkę by była wyżej, mniej widoczna. Mam dokupioną tą taśmę 3m. Jak odkleję kamerkę to mam zerwać cała starą taśmę czy jakaś jej część? Jak to wygląda bo nie chce czegoś uszkodzić Wink

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#79
Całość, jest nawet szansa że uda się przykleić starą. Zostaw na słońcu i dużo łatwiej odejdzie. Możesz spróbować najpierw podważyć cienką plastikową kartą a jak nie to dopiero sznurek, ale ten uszkodzi starą taśmę.
 
Odpowiedz
#80
Trzymała się baaardzo mocno ale odkleilem. Jeszcze wyczyszczę pozostałości po kleju i przykleję Wink

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#81
Po korekcji tak to wygląda Wink
Jest mniej widoczna niż przedtem [Obrazek: 3eb85c68db00b86c54605e7540bf431e.jpg][Obrazek: 3eb2b360677c7fd2fddab6a15e354ba7.jpg]

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#82
Odnośnie umiejscowienia przedniej kamery na podstawie własnego doświadczenia i spostrzeżeń mam radę taką, żeby montować ją tak, aby przynajmniej widać było diody sygnalizujące z pozycji kierowcy bez konieczności wyginania się. Tyczy się to oczywiście montażu za lusterkiem. Naprawdę jest to pomocne i zawsze ma się na oku stan nagrywania lub nie. Może zdarzyć się przypadek zawieszenia się kamery, lub w ogóle jej nie włączenia z jakiegoś powodu. A już poważnym błędem w/g mnie jest wyłączanie dźwięków kamery. Wtedy wcale nie mamy możliwości kontrolowania działania kamery bez wyginania się, aby znaleźć diody, przyciski i ekran. Czytałem już o przypadkach, że kamera nic nie zarejestrowała, bo się nie włączyła, a nieświadomy kierowca jeździł w niewiedzy. To takie moje spostrzeżenia.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#83
Ja dźwięki mam zawsze włączone. Jak wchodzę do auta i przekrece kluczyk to kamera się włącza i słyszę charakterystyczny dźwięk że się włączyła. Patrzę też na diodę czy nagrywa i dopiero ruszam. W trakcie jazdy nie mam na to czasu i nie chce by mi przeszkadzała Wink
BTW to właśnie tak jak piszesz miałem ustawiona przed dzisiejszą zmiana. Widziałem diody. Ale kamerka była tak widoczna z zewnątrz że ślepy by ją zauważył i dlatego też zmieniłem miejsce

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#84
Jasne, OK. Każdy w/g swoich potrzeb. Natomiast lepiej być świadomym ewentualnych "zagrożeń".
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
#85
Pewnie, może inni skorzystają. Dlatego ja już 90% wątku o A129 na tym forum przeczytałem i naprawdę dużo się dowiedziałem ciekawych rzeczy. Autowrzuta tylko mnie utwierdziła w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru. Szkoda tylko że tu wcześniej nie trafiłem, przed zakupem bo bym zrezygnował z zakupu filtra CPL.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#86
(29-06-2019, 21:32:53)brzoza napisał(a): Teraz ja, bo czaiłem się już za długo Big Grin
Mam dużo miejsca w obudowie lusterka, ponieważ nie mam czujników deszczu ani zmierzchu, więc po różnych testach na widzialność kamery z zewnątrz i tego, co i jak widzi kamera postanowiłem wyciąć dziurę i już Smile

Na czerwono namalowałem nowe położenie kamery na trójkątnym dystansie, nad którym myślę, żeby było widać ekran ze środka i żeby można było ją obrócić w razie konieczności. Mocowanie na magnes (nie wiem, czy nie będzie zakłócać gps lub w ogóle pracy kamery) lub śrubkę.

Fajna instalacja. Zwłaszcza centralny montaż przedniej kamery.

(29-06-2019, 21:32:53)brzoza napisał(a): Z tyłu musiałem użyć podkładek z pleksy, bo na szybie jakoś nie miałem pomysłu na kabel (w sensie przy otwieraniu klapy) i wygląda to trochę z pupy (nie będę wspominał ile razy łbem zrzuciłem kamerkę z mocowania Smile ), ale działa i to jest najważniejsze.


Nie rozważałeś umieszczenia tylnej kamerki na klapie? Jest trochę zabawy z przeciągnięciem kabla, ale przynajmniej się nie zahacza...
 
Odpowiedz
#87
(30-06-2019, 20:10:41)skansen napisał(a):
(29-06-2019, 21:32:53)brzoza napisał(a): Teraz ja, bo czaiłem się już za długo Big Grin
Mam dużo miejsca w obudowie lusterka, ponieważ nie mam czujników deszczu ani zmierzchu, więc po różnych testach na widzialność kamery z zewnątrz i tego, co i jak widzi kamera postanowiłem wyciąć dziurę i już Smile

Na czerwono namalowałem nowe położenie kamery na trójkątnym dystansie, nad którym myślę, żeby było widać ekran ze środka i żeby można było ją obrócić w razie konieczności. Mocowanie na magnes (nie wiem, czy nie będzie zakłócać gps lub w ogóle pracy kamery) lub śrubkę.

Fajna instalacja. Zwłaszcza centralny montaż przedniej kamery.

(29-06-2019, 21:32:53)brzoza napisał(a): Z tyłu musiałem użyć podkładek z pleksy, bo na szybie jakoś nie miałem pomysłu na kabel (w sensie przy otwieraniu klapy) i wygląda to trochę z pupy (nie będę wspominał ile razy łbem zrzuciłem kamerkę z mocowania Smile ), ale działa i to jest najważniejsze.


Nie rozważałeś umieszczenia tylnej kamerki na klapie? Jest trochę zabawy z przeciągnięciem kabla, ale przynajmniej się nie zahacza...

Dzięki za pochwałkę, miało być dobrze widać ze środka, słabo widać z zewnątrz i schludnie wyglądać Smile

Rozważałem i chciałem na początku tylną kamerkę na klapie, ale są dwie rzeczy, które spowodowały, że jest jak jest.
Gumowe peszle z budy do klapy są ciasne i pełne i kabel z wtyczką za cholerę by nie przeszedł - to raz, a druga sprawa, co jak będę miał otwartą klapę z kamerą obserwującą niebo a za moim autem przejedzie Elvis na rowerze? Nikt mi nigdy nie uwierzy Wink
[Obrazek: yyem9beu]
 
Odpowiedz
#88
(29-06-2019, 21:32:53)brzoza napisał(a): Teraz ja, bo czaiłem się już za długo Big Grin
Mam dużo miejsca w obudowie lusterka, ponieważ nie mam czujników deszczu ani zmierzchu, więc po różnych testach na widzialność kamery z zewnątrz i tego, co i jak widzi kamera postanowiłem wyciąć dziurę i już Smile

Na czerwono namalowałem nowe położenie kamery na trójkątnym dystansie, nad którym myślę, żeby było widać ekran ze środka i żeby można było ją obrócić w razie konieczności. Mocowanie na magnes (nie wiem, czy nie będzie zakłócać gps lub w ogóle pracy kamery) lub śrubkę.
Bardzo ciekawie to rozwiazales, 
Co do magnesu, nie powinno nic sie dziac, magnes wplywalby na kompas (gdyby ta kamera miala jak np LS460W), ale ze nie ma, to nie przewiduje tu problemow.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości