Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: czy jestes zadowolony z tej baterii na ogniwach LiFePO4, ktorej?
TAK [Cellink B, NEO6, NEO9, PRO]
TAK [Blackvue B-124]
TAK [IROAD POWER PACK / GPACK]
NIE jestem zadowolony...
ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cellink B [Power Bank zaprojektowany dla kamer CAR DVR]
Nie zrobisz tego sam, potrzebujesz spawarki (spot welder) do tego aby zaciski z niklu moc przyspawac do terminali ogniwa.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(07-08-2019, 15:03:15)deltoro napisał(a): @pizdys
w środku to ogniwa 18650 , 1500 mAh?

Tak, 6 rownolegle czyli 1500 x 6 = 9000mAh
Te 6 rownoleglych jest polaczone z innymi w 4S

Neo6 ma 4 x 1500 = 6000mAh (tez x 4S)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(07-08-2019, 15:04:01)pizdys napisał(a): Nie zrobisz tego sam, potrzebujesz spawarki (spot welder) do tego aby zaciski z niklu moc przyspawac do terminali ogniwa.

Czyli gwarancyjum znowu mnie czeka :|
[Obrazek: yyem9beu]
 
Odpowiedz
Dla wszystkich tych ktorzy kiedys beda planowac otwieranie Cellinka:
- nie wolno dotykac rekami zadnych elementow na plycie glownej, bo bezpowrotnie zostanie ona uszkodzona,

Sa tam tranzystory ktore dostaja zwarcia jak tylko prad sie zle rozklada pomiedzy nimi. Sprawdzalem wiec wy juz nie musicie (uczcie sie na bledach admina Big Grin )

W ogole zadnych BMS sie nie dotyla gdy jest podlaczony z bateriami.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Hahaha, rozbawiłeś mnie Smile
[Obrazek: yyem9beu]
 
Odpowiedz
Witam,
Chciałem zapytać o następującą rzecz. Po długim czasie czytania tego forum, także różnych komentarzy zakupiłem Blackvue 900s-2Ch plus do tego Blackvue b-124. W związku  z tym, że posiadam nowy samochód, montaż zleciłem ASO. Chciałem podłączyć baterię pod bezpieczniki, gdyż zależało mi na szybszym ładowaniu. Pan wstępnie powiedział, że nie powinno być problemów. Natomiast okazało się w trakcie podłączania, że mają problem, (twierdzą że blackvue nie zapewniło odpowiedniej końcówki do skrzynki, a dodatkowo pojawiają się jakieś błędy, których nie mogą wyeliminować (dodam, że jest to samochód hybrydowy). Koniec końców Pan zasugerował podłączenie do zapalniczki, natomiast nie przez normalne wejście (znaczy nadal mogę tam coś podłączyć), tylko wpiął się od spodu. Zapytałem go czy jeżeli będę miał ustawione przełącznik na hardwire, nie na cigarette, to czy będzie to jakiś problem ( w związku z chęcią szybszego ładowania), czy nie będzie urządzenie źle funkcjonowało lub stanie się coś co nie powinno się stać. Pan twierdził, że nie (bo twierdzi, że przy pomiarach urządzenie bierze 2A, natomiast bezpiecznik jest dużo większy, więc powinno być dobrze). Ja natomiast jestem trochę bardziej sceptyczny dlatego pytam tutaj. Nie mam dużej wiedzy o elektryce, ale widzę, że jest tu parę osób które taką wiedzę posiadają. Moje pytanie jest następujące, czy mogę mieć przełączone na baterii na hardwire pomimo, że nie jest wpięte bezpośrednio w skrzynkę, tylko wpięte od dołu w zapalniczkę. Czy takie coś nie spowoduje uszkodzenia sprzętu czy samochodu. Będę wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie Smile Dziękuję z góry
 
Odpowiedz
Elektryk nie do końca wie co mówi. Co z tego, że kamera bierze 2 A jak powerbank ładuje się prądem 9 A Smile
 
Odpowiedz
(27-08-2019, 11:01:03)fache napisał(a): (...)zakupiłem Blackvue 900s-2Ch plus do tego Blackvue b-124. W związku  z tym, że posiadam nowy samochód, montaż zleciłem ASO. Chciałem podłączyć baterię pod bezpieczniki, gdyż zależało mi na szybszym ładowaniu. Pan wstępnie powiedział, że nie powinno być problemów. Natomiast okazało się w trakcie podłączania, że mają problem, (twierdzą że blackvue nie zapewniło odpowiedniej końcówki do skrzynki, a dodatkowo pojawiają się jakieś błędy, których nie mogą wyeliminować (dodam, że jest to samochód hybrydowy). Koniec końców Pan zasugerował podłączenie do zapalniczki, natomiast nie przez normalne wejście (znaczy nadal mogę tam coś podłączyć), tylko wpiął się od spodu. Zapytałem go czy jeżeli będę miał ustawione przełącznik na hardwire, nie na cigarette, to czy będzie to jakiś problem ( w związku z chęcią szybszego ładowania), czy nie będzie urządzenie źle funkcjonowało lub stanie się coś co nie powinno się stać. Pan twierdził, że nie (bo twierdzi, że przy pomiarach urządzenie bierze 2A, natomiast bezpiecznik jest dużo większy, więc powinno być dobrze

Z opisu wnioskuje, że jest to samochód japoński. Rzeczywiście w standardzie nie ma bypassów do samochodów japońskich, trzeba je dokupić osobno. Jaki to dokładnie samochód? Toyota?
 
Odpowiedz
(27-08-2019, 14:45:43)skansen napisał(a):
(27-08-2019, 11:01:03)fache napisał(a): (...)zakupiłem Blackvue 900s-2Ch plus do tego Blackvue b-124. W związku  z tym, że posiadam nowy samochód, montaż zleciłem ASO. Chciałem podłączyć baterię pod bezpieczniki, gdyż zależało mi na szybszym ładowaniu. Pan wstępnie powiedział, że nie powinno być problemów. Natomiast okazało się w trakcie podłączania, że mają problem, (twierdzą że blackvue nie zapewniło odpowiedniej końcówki do skrzynki, a dodatkowo pojawiają się jakieś błędy, których nie mogą wyeliminować (dodam, że jest to samochód hybrydowy). Koniec końców Pan zasugerował podłączenie do zapalniczki, natomiast nie przez normalne wejście (znaczy nadal mogę tam coś podłączyć), tylko wpiął się od spodu. Zapytałem go czy jeżeli będę miał ustawione przełącznik na hardwire, nie na cigarette, to czy będzie to jakiś problem ( w związku z chęcią szybszego ładowania), czy nie będzie urządzenie źle funkcjonowało lub stanie się coś co nie powinno się stać. Pan twierdził, że nie (bo twierdzi, że przy pomiarach urządzenie bierze 2A, natomiast bezpiecznik jest dużo większy, więc powinno być dobrze

Z opisu wnioskuje, że jest to samochód japoński. Rzeczywiście w standardzie nie ma bypassów do samochodów japońskich, trzeba je dokupić osobno. Jaki to dokładnie samochód? Toyota?
Tak, nowa Corolla sedan
 
Odpowiedz
(27-08-2019, 15:20:36)fache napisał(a):
(27-08-2019, 14:45:43)skansen napisał(a):
(27-08-2019, 11:01:03)fache napisał(a): (...)zakupiłem Blackvue 900s-2Ch plus do tego Blackvue b-124. W związku  z tym, że posiadam nowy samochód, montaż zleciłem ASO. Chciałem podłączyć baterię pod bezpieczniki, gdyż zależało mi na szybszym ładowaniu. Pan wstępnie powiedział, że nie powinno być problemów. Natomiast okazało się w trakcie podłączania, że mają problem, (twierdzą że blackvue nie zapewniło odpowiedniej końcówki do skrzynki, a dodatkowo pojawiają się jakieś błędy, których nie mogą wyeliminować (dodam, że jest to samochód hybrydowy). Koniec końców Pan zasugerował podłączenie do zapalniczki, natomiast nie przez normalne wejście (znaczy nadal mogę tam coś podłączyć), tylko wpiął się od spodu. Zapytałem go czy jeżeli będę miał ustawione przełącznik na hardwire, nie na cigarette, to czy będzie to jakiś problem ( w związku z chęcią szybszego ładowania), czy nie będzie urządzenie źle funkcjonowało lub stanie się coś co nie powinno się stać. Pan twierdził, że nie (bo twierdzi, że przy pomiarach urządzenie bierze 2A, natomiast bezpiecznik jest dużo większy, więc powinno być dobrze

Z opisu wnioskuje, że jest to samochód japoński. Rzeczywiście w standardzie nie ma bypassów do samochodów japońskich, trzeba je dokupić osobno. Jaki to dokładnie samochód? Toyota?
Tak, nowa Corolla sedan

Potrzebujesz takiej przejściówki (i bezpiecznika):
https://www.wideorejestratory24.pl/przej...nikow-mini
   
 
Odpowiedz
(27-08-2019, 16:05:35)skansen napisał(a):
(27-08-2019, 15:20:36)fache napisał(a):
(27-08-2019, 14:45:43)skansen napisał(a):
(27-08-2019, 11:01:03)fache napisał(a): (...)zakupiłem Blackvue 900s-2Ch plus do tego Blackvue b-124. W związku  z tym, że posiadam nowy samochód, montaż zleciłem ASO. Chciałem podłączyć baterię pod bezpieczniki, gdyż zależało mi na szybszym ładowaniu. Pan wstępnie powiedział, że nie powinno być problemów. Natomiast okazało się w trakcie podłączania, że mają problem, (twierdzą że blackvue nie zapewniło odpowiedniej końcówki do skrzynki, a dodatkowo pojawiają się jakieś błędy, których nie mogą wyeliminować (dodam, że jest to samochód hybrydowy). Koniec końców Pan zasugerował podłączenie do zapalniczki, natomiast nie przez normalne wejście (znaczy nadal mogę tam coś podłączyć), tylko wpiął się od spodu. Zapytałem go czy jeżeli będę miał ustawione przełącznik na hardwire, nie na cigarette, to czy będzie to jakiś problem ( w związku z chęcią szybszego ładowania), czy nie będzie urządzenie źle funkcjonowało lub stanie się coś co nie powinno się stać. Pan twierdził, że nie (bo twierdzi, że przy pomiarach urządzenie bierze 2A, natomiast bezpiecznik jest dużo większy, więc powinno być dobrze

Z opisu wnioskuje, że jest to samochód japoński. Rzeczywiście w standardzie nie ma bypassów do samochodów japońskich, trzeba je dokupić osobno. Jaki to dokładnie samochód? Toyota?
Tak, nowa Corolla sedan

Potrzebujesz takiej przejściówki (i bezpiecznika):
https://www.wideorejestratory24.pl/przej...nikow-mini

Dzięki za info. A czy ktoś dałby radę mi odpowiedzieć na moje pytanie. Czy jeżeli będę miał ustawione na hardwire pomimo takiego sposobu podłączenia jakie mam teraz to nie zaszkodzi to baterii i instalacji w samochodzie?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości