Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: czy jestes zadowolony z tej baterii na ogniwach LiFePO4, ktorej?
TAK [Cellink B, NEO6, NEO9, PRO]
TAK [Blackvue B-124]
TAK [IROAD POWER PACK / GPACK]
NIE jestem zadowolony...
ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cellink B [Power Bank zaprojektowany dla kamer CAR DVR]
@pizdys Cellink zmienił politykę ? Nie ma NEO, NEO6, NEO9, a w zamiast NEO 8+ ? NEO 5 ?

Odpowiedz
Na stronie ich są wszystkie
https://egens.co.kr/cellink-products-dash-cam-battery/

Odpowiedz
@luk4as, z tego co wiem, nie, jest jak bylo pojawily sie tylko nowe modele, Cellinki maja proste oznaczenia, i zawsze numer w nazwie oznaczal pojemnosc baterii np:
Neo6 = 6000mah
Neo9 = 9000mah
PRO 15 = 15 000mah
B7 = 6600mah

Pojawily sie nowe pojemnosci i nowe oznaczenia
Neo5 = 4500mah (zaokraglone w nazwie do 5)
Neo8+ = 7500mah
Neo21 = 20 400mah
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
Neo21 Smile jestem pod wrazeniem. Czyli sie pozmienialo. Moja edukacja zakonczyla sie na PRO 15 a widze ze duzo sie pozmienialo.

PS. @pizdys Ty masz kontakt z tym dystrybutorem z UK ? Widze ze ich strona nie dziala. Kiedys tam z Sebastianem gadalem ale cos nie odpisuja na maila ...

Odpowiedz
Tak mam kontakt, nr to +44 7849005401 ale z tego co wiem w Polsce jest juz dystrybutor Egen/cellink i to z nimi powinienes sie kontaktowac...

Co do NEO21 to podobnie jak Cellink PRO 15 musisz obejsc sie "smakiem" bo nie sadze aby ktokolwiek mogl to sciągnąc, bo w/g prawa, transport baterii lub powerbanku ktorego moc przekracza 100Wh jest restrykcyjna i podchodzi to pod inne procedury (zabronione). Jak jestes posiadaczem Cellinka PRO 15 to masz szczescie bo obecnie juz nikt tego nie sciagnie (normalną legalną drogą). Cellink NE9 ma co prawda 115Ah ale jeszcze "przechodzi" to jakims tam sposobem.

Wlasnie dlatego w USA (blackboxmycar.com), nie moze miec i nigdy nie mial zwyklego NEO9,
Użerali sie oni z urzedem celnym i nic. Ani drogą morską ani powietrzną...
Egen/Cellink wie o tym problemie i dlatego wypuszczaja Baterii Extended o pojemnosci wiekszej niz 100Wh.

Nie ma znaczenia ze sam power bank sklada sie z osobnych 16ogniw (4.7Wh kazde) bo skoro jest w jednej obudowie to sumuje sie jego pojemnosc, nie ma tez znaczenia dokumentacja ktora mowi ze opiera sie on na pojedynczych ogniwach 4.7Wh, i sa one bezpieczne, nie wybuchaja, nie dymia itp... nikogo to nie interesuje bo w bazie danych urzednika celnego nie ma czegos takiego jak LiFePO4 jest Li-Ion, albo Lead-Acid (Bateria = niebezpieczna), Postepowo?

Rozwiazaniem tego stanu rzeczy jest albo fizyczny producent takich power bankow w danym kraju (beda mogli skladac nawet 99999Wh), albo transport Cellika NEO9 w czesciach, czyli 1 cellink bez baterii w srodku -> rozdzielony na 2 pudła (inaczej nie przejdzie).

W UK i Niemczech powstaje producent power bankow do kamer samochodowych na bateriach LiFePo4 i LTO (Polacy to rozwijaja), w Polsce tez jest plan wejscia z produkcją, w UK juz jest zarejestrowana ich firma (Power-Core systems ltd.) Sa to autentycznie producenci tych power bankow, Tutaj wiecej:
https://barcodesdatabase.org/barcode/0745110616993

Tutaj wstepne testy prototypow, juz mi 3 z kolei wyslali...
nie ukrywam, ze trzymam kciuki aby ten "Polski" projekt sie rozwina (bo Polacy juz w Historii pokazali ze Elektronike potrafia robic)... w ogole sam fakt ze w Europie jest ktos faktycznym producentem czegos zaskuguje na uznanie, a skoro to Polacy to tym bardziej wiedza jaki duze (Polskie) mamy wszyscy wymagania Wink

http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid274211
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid274213
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid273422

Lada Dzien na forum / TVPizdys - beda testy i bardzo ciekawe porownania power bankow, tutaj wiecej o przygotowaniach i jakie to innowacyjne power banki beda testowane:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14853

Szegolnie owiany tajemnica Grafen budzi ogromne zainteresowanie, fakt ze to dopiero pierwsza "faza" grafenowej technologii,
ale wielksc power banku, ilosc cykli ladowania (10 000x) robi wrazenie, w smartfonach maja byc takie baterie.

[Obrazek: 20210421-125740-resized.jpg]

[Obrazek: hwNPKp6.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
@pizdys dziekuje. Jeszcze z 2 lata temu chlopakom zalatwialem od Sebastiana PRO15 w cenie Cellink Neo9 w Polsce. Ale jak mowisz sytuacja sie zmienila. A jak ktos bral na firme to wogole po taniosci wychodzilo ... z racji ze lubie gadzety interesuje mnie ten temat. Ale pewnie zanim moje Cellinki wyziona ducha to troszke minie.

Odpowiedz
(30-04-2021, 17:30:41)luk4as napisał(a): Ale pewnie zanim moje Cellinki wyziona ducha to troszke minie...
Zgodnie ze specyfikacja LiFePO4 i faktem ze kamera obciaza Cellinka na okolo 0.2C przewidywac mozna ze dopiero za 15lat utraci on pojemnosc do 80% Wink
Moj Cellink B (tak ten pierwszy ktory jako chyba pierwszy nabylem, zaraz po ruszeniu jego produkcji) nadal ma 100% pojemnosci, a minelo juz 5lat?
Nic absolutnie nie stracil, nadal ma lekko ponad 6000mAh (sprawdzalem 4mce temu).
Cellink PRO 15A tez trzyma, i uzysal 4mc temu 15.400mAh
Wiec pomimo ze gwarancja juz dawno sie skonczyla to jego zywotnosc absolutnie nie ulagla zmianie (jak np TV Samsung).

Odpowiedz
Ale przyznasz ze kilka felernych Neo9 sie trafilo ... i bylo opisywane na forum. Miejmy nadzieje ze Cellink nie zacznie stosowac podzespolow slabszej jakosci ...

Odpowiedz
Fakt, jakosciowo Cellinki NEO sa duzo gorszej jakosci od starych Cellinkow B, PRO.

Odpowiedz
Panowie niepokoi mnie spadek napięcia do 9.1 V na wyświetlaczu, kamera obecnie pracuje poza autem, jako dodatkowy monitoring. Zasilacz Viofo odciał kamerę przy 11.6 V ale napięcie na wyświetlaczu (i mierniku zewnetrznym - pomiar z wyjscia EXT. ) dalej systematycznie spada mimo braku odbiornika. Chodzi o Cellink Pro15.
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Ps. Kamera odłączona wczoraj o 22.00. Napięcie od tej pory systematycznie spada, już jest 9.0V.

Odpowiedz
@mietek69, to normalne, u mnie potrafilo sie pokazac nawet 6V i nie ma to nic wspolnego z relanym stanem ogniw Cellinka PRO, naprawde bez obaw.
Bez obciazenia we wszystkich cellinkach spada napiecie, jak sie nie myle po 6mc nawet w pelni naladowany Cellink NEO bedzie kompletnie pusty (choc wewnetrzne ogniwa beda na minimum ~2.5V).

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 5 gości