Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy temat pomogl Ci zrozumiec dzialanie trybow parkingowych?
TAK
NIE (prosze napisac co jest malo zrozumiale, postaram sie zaktualizowac/poprawic infomracje) thx!
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby Parkingowe (wady oraz zalety)
@pizdys, bardzo dziwna sprawa z tym bardzo kiepskim wynikiem tego akumulatora skoro był ładowany, ja osobiście ładuję takie aku do spadku prądu do wartości około 100-150mA, trochę ładunku moim zdaniem wtedy mu się jeszcze dostarczy, ale ja mam czas, aby spokojnie tak długo akumulator się ładował, zastępczy jest wtedy w samochodzie.
Ponad rok temu robiłem podobne testy co Ty, znalazłem nawet swoje notatki. 
Pacjentem był ponad 5-letni akumulator Exide Premium o nominalnej pojemności 60Ah, zmierzona pojemność wtedy wyszła około 50Ah, jak na tak wiekowy akumulator to wynik był niezły.
Po naładowaniu go rozładowywałem potem akumulator obciążeniem elektronicznym prądem o wartości 420mA (pobór 2 kamerek + autoalarm + układ zabezpieczający akumulator przed rozładowaniem) do ustawionej wartości napięcia odcięcia równej 12V. 
Wynik tego testu przeprowadzanego w temperaturze pokojowej był taki: Czas - 60,5 godz., wyliczona pojemność była w okolicach 25Ah. 
Potwierdziło się również to o czym też już wspominałeś, że w tradycyjnych akumulatorach realnie wykorzystujemy około 50% całkowitej jego pojemności.
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
@michal, no wlasnie... nie wiem co robic, moze ten moj aku jest wadliwy... (choc niby nowy).
Zobacze jak mowisz z tym ladowaniem, podlacze go tak aby spadlo do podtrzymania 100mAh i moze tu tkwi problem,
Dzieki za uwage ide wiec go ladowac (choc to trwa caly dzien),
bez wzgledu jakim pradem bo i tak absorbuje na okolo 7-8A wiecej nie ma ze wzgledu na rezystancje.
Straty sa ogromne, wkladam w niego 100Ah a oddaje niedale 10Ah (straty 90%?).
Napewno od samego stania zaledwnie to 2dniach spada sam do 12.8V z 14.8V

Jeszcze podlacze go do mojego inwertera i energii domowej (nizej) do 12V i obciaze na 100% aby zobaczyc czy tak odda te 60Ah, to juz bedzie dla tego aku prawdziwy test wydajnosci gorszy niz w samochodzie:

[Obrazek: 20210430-155943.jpg]

[EDIT]

Dobra juz podstawilem to ciezkie bydle, czeka na przylaczenie, i naladowanie:

[Obrazek: 20210430-160542.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys, te napięcie spoczynkowe 12,8V po 2 dniach jest prawidłowe, kwasiaki tak mają.
Arsenał masz zarąbisty, robi wrażenie, ja to mogę Tobie tylko buty czyścić Big Grin .
Jako, że mieszkam w blokowisku, to mój arsenalik jest bardzo skromniutki, a zmuszony jestem ładować wszelkie akumulatory w mieszkaniu (niestety mogę w tym momencie tylko wszelkie bezobsługowe lub AGM itp.). 
Do tej pory korzystałem z ładowarki marketowej automatycznej, która jak większość z nich ma taki algorytm ładowania, że akumulator nie jest w pełni naładowany, tylko doładowany w granicach 80%, ale jak to mówią lepsze to jak nic.
W czasie tych testów ponad rok temu co wcześniej opisywałem wpadłem na pomysł złożenia sobie regulowanego zasilacza impulsowego, tak też zrobiłem. 
Mam teraz na jednym torze płynną regulację napięcia 0-24V DC i prądu 0-10A, mogę bezproblemowo w pełni naładować akumulatory dobierając odpowiednio wartość napięcia jak i prądu podczas ładowania.   
Na drugim torze mam 2 stałe (bez regulacji) wyjścia 24V DC, do którego podłączam sobie różnego rodzaju regulowane przetwornice i mogę również ładować w tym momencie równocześnie spokojnie 2 lub 3 różne akumulatory dobierając odpowiednio wartości prądów, aby nie przeciążyć zasilacza.
Pojemności jak i parametry akumulatorów ładowane tym moim zasilaczem względem tej ładowarki marketowej poprawiły się, więc jest różnica, jak akumulator jest ładowany do końca nawet minimalnym prądem.
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
Dzieki, bede kombinowal dalej...
Poki co ciagle ten 60ah sie laduje i nie spada mniej niz 1A, wyglada ze jest w trybie "float" czyli utrzymywanie na 14.8V, zostawie go na noc i jutro sprawdze.
Charakterystyka ladowania jest tak beznadziejna i nieprzewidywalna, jak plyn/elektrolit ktory w nim plywa... chcialbym wyciagnac z niego przynajmniej 20Ah (240Wh) to by chociaz Viofo 4dni dzialalo... myslalem ze film juz bedzie gotowy (z porownaniem power bankow), ale czuje ze tydzien jeszcze mi to zajmnie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Po calonocnym ladowaniu wyszlo ze juz ma 80mA (ladowania) wiec napewno jest full. Testy z kamerami ruszają... nagrywam wiec porownania, jak bedzie tak bedzie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
No i fajnie. Niestety ale takie ładowanie jest czasochłonne i jest to dosyć duża wada kwasiaków i AGM jak nam zależy na szybkim ładowaniu. Czekamy na wyniki porównania, zapowiada się bardzo ciekawie, ale niespodzianek tutaj to raczej nie będzie.
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
pytanie z innej beczki czy jakieś "topowe" obecnie kamerki mają tryb parkingowy jak np w mio 826 czyli beż użycia zewnętrznego źródła zasilania a starczającego na dłużej niż kilka godzin
 
Odpowiedz
Któraś z tańszych (a w miarę dobrych kamerek) ma czujnik wstrząsu który ją uruchamia, ponoć wystarcza to na bardzo długo. Wspominał ktoś ostatnio o tym na forum... Szczegółów niestety nie pamiętam...
 
Odpowiedz
Z tego co pamiętam, to chyba miała jakaś kamerka z serii 70mai
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
(01-05-2021, 16:13:32)pizdys napisał(a): Po calonocnym ladowaniu wyszlo ze juz ma 80mA (ladowania) wiec napewno jest full. Testy z kamerami ruszają... nagrywam wiec porownania, jak bedzie tak bedzie.

Kiedy update? Big Grin
 
Odpowiedz
@Dzejdzungla, nagrania trwaja,
takie testy i nagrania okazaly sie byc ogromnym wyzwaniem, ciagle cos zawodzi, np zarowka doswietlajaca sie spalila i w polowie nagrania po 5dniach przepadlo wszystko bo kamera nie widziala zegara w tle.
albo kamera nie widziala wyswietlacza miernika,
albo zle ekspozycja ustawiona,... ciagle cos wychodzilo.
albo nawet miernik byl zle wyskalowany, walcze nadal, obecnie Cellink NEO6 sie testuje:

To ostatnie z Cellinkiem (jest najbardziej odpowiednie ustawienie i sceneria).

[Obrazek: 20210502-143156.jpg]

[Obrazek: 20210506-160700.jpg]

[Obrazek: 20210511-171839.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości