Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIR-y XXI wieku
#1
<!-- m --><a class="postlink" href="http://moto.onet.pl/duza-rzecz/aktualnosci/tir-y-xxi-wieku/397jq">http://moto.onet.pl/duza-rzecz/aktualno ... ieku/397jq</a><!-- m --> i jak wam się te tirki podobają ???


.
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]
 
Odpowiedz
#2
Jak dla mnie są ohydne i nie mają szansy wejścia na rynek jako seryjnie produkowane pojazdy ciężarowe. MAN całkowicie pojechał po bandzie- wygląda to jak statek kosmiczny a nie jak pojazd ,który ma przemierzać tysiące kilometrów i ciężko pracować.

W prasie branżowej owego czasu było bardzo głośno na temat wyżej wymienionego pojazdu. Jest to tylko "myśl w przyszłość". Nie wiem czy mówimy o tym samym modelu,ale któryś z producentów miałby nawet oferować BEZZAŁOGOWY ciągnik siodłowy !!! Wyobrażacie to sobie?
Oczywiście jest już mnóstwo systemów bezpieczeństwa. Samochody są nimi tak upchane ,że szok. Przykład nowego VOLVO FH. Posiada system I-See, który steruje pracą skrzyni biegów. Zapamiętuje przejechane drogi i zapisuje je na dysku tworząc z tego bazę wzniesień drogi. Przy dojedzie pod wzniesienie dobiera odpowiedni bieg a dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia wrzuca bieg jałowy i pozwala zaoszczędzić 11% paliwa :O . Volvo posiada również system monitorowania pasa ruchu oraz system monitorowania reakcji kierowcy! Jeżeli system wykryje ,że Twoje oczy zamykają się na dłużej niż zdążyłeś go przyzwyczaić udzieli komunikatu w stylu " Zjedź! jesteś zmęczony! " , Jeżeli zaś je zamkniesz w kabinie rozlegnie się nieznośny dźwięk a samochód w razie braku reakcji sam zacznie hamować!

Tak więc technika idzie do przodku ,ale nie chcę w przyszłości oglądać tego typu pojazdów na drodze i sam takim bym jeździć nie chciał.

PS. TIR to karnet Big Grin
 
Odpowiedz
#3
wygląd wyglądem, ale chodzi o funkcjonalność i bezawaryjność
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358
 
Odpowiedz
#4
No właśnie nie za bardzo. Chodzi tutaj o oszczędności paliwa i głównie tylko o to. Zobacz jaki kształt ma samochód wraz z naczepą. Opływowy jak tylko się da. Do tego jak widać zestaw jest wydłużony (dość znacznie ) , czego nasze przepisy nie dopuszczają. Określona jest maksymalna długość zestawu. Ale nie od dziś wiadomo,że zestaw dłuższy pali mniej.
Konstruktorzy zrobili ukłon głównie dla mniejszego spalania i ekologii.
 
Odpowiedz
#5
naidoo2009 napisał(a):wygląd wyglądem, ale chodzi o funkcjonalność i bezawaryjność

Bardziej bezawaryjny to jest STAR i KAMAZ niz to nowe badziewie mam scanie mercedesy i MANy psuja sie normalnie jak wszystkie a dla porownania KAMAZ i STAR ktory jezdzi po budowie i wozi nie 3-7 ton tylko ile sie zmiesci nie musial byc naprawiany od 8 lat !! a zrobil przez ten czas 180 tys km bez ingerencji w silnik Smile
 
Odpowiedz
#6
Jean-Claude Van Damme wykonuje szpagat, stojąc w rozkroku na lusterkach dwóch ciężarowych Volvo FM, które jadą do tyłu. Wyczyn ten ma promować aktywny układ kierowniczy samochodów.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M7FIvfx5J10[/youtube]
;Nie wzyscy muzułmanie to terrorysci
ale wszyscy terrorysci są muzułmanami;
Prof. Bogusław Wolniewicz
 
Odpowiedz
#7
Fajne tylko szkoda ze Van psuje widok tych tirkow , a taką fajną tapete na pulpit bym miał :/
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]
 
Odpowiedz
#8
A wiecie o tym ze auta jada do przodu ? do tego gosciu jest podstawiony komputerowo bo porawia stope a kierowcy nawet sie na niego nie patrzą Big Grin ? do tego koła krecą sie w odwrotna strunę
 
Odpowiedz
#9
no tak my jesteśmy w tej komfortowej sytuacji że można to ocenic na stop klatce lub inaczej tylko że to jest reklama i ma trafić do widza który nie jest dociekliwy , i odbiera ją np na tv , a wiadomo reklama zawsze jest przereklamowana :hehe:
;Nie wzyscy muzułmanie to terrorysci
ale wszyscy terrorysci są muzułmanami;
Prof. Bogusław Wolniewicz
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości