Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz ruchu, malo widoczny znak i ewentualny mandat
#1
Link do street view
Kod:
http ://goo.gl/maps/aBwwM

Skrecamy/zawracamy w lewo, przy wjezdzie do zatoczki autobusowej stoi znak zakaz ruchu i pod spodem nie dotyczy autobusow, ale
skrecajacy podczas manewru ma znak na granicy czytelnosci bo stoi on w stosunku do skrecajacego bokiem, na dodatek
lekko z przodu. Pytanie jest takie - czy przyjelibyscie mandat gdybysce wjechali w ta zatoke i zatrzymala was policja?
 
Odpowiedz
#2
Link do street view
Kod:
http ://goo.gl/maps/aBwwM

Skrecamy/zawracamy w lewo, przy wjezdzie do zatoczki autobusowej stoi znak zakaz ruchu i pod spodem nie dotyczy autobusow, ale
skrecajacy podczas manewru ma znak na granicy czytelnosci bo stoi on w stosunku do skrecajacego bokiem, na dodatek
lekko z przodu. Pytanie jest takie - czy przyjelibyscie mandat gdybysce wjechali w ta zatoke i zatrzymala was policja?
 
Odpowiedz
#3
Linku nie widać..
Skoro stoi znak - mandat. A że stoi lekko obrócony, to zgłoś do zarządcy drogi, albo go obróć sam..
Adekwatnie do twojego problemu jest gdy parkujesz przy lewej krawędzi jezdni. Policji powiesz, że nie widziałeś znaku stojącego tam gdzieś z przodu ?? ich to niewiele obchodzi.
 
Odpowiedz
#4
Linku nie widać..
Skoro stoi znak - mandat. A że stoi lekko obrócony, to zgłoś do zarządcy drogi, albo go obróć sam..
Adekwatnie do twojego problemu jest gdy parkujesz przy lewej krawędzi jezdni. Policji powiesz, że nie widziałeś znaku stojącego tam gdzieś z przodu ?? ich to niewiele obchodzi.
 
Odpowiedz
#5
Eragon napisał(a):Linku nie widać..
Skoro stoi znak - mandat. A że stoi lekko obrócony, to zgłoś do zarządcy drogi, albo go obróć sam..
Adekwatnie do twojego problemu jest gdy parkujesz przy lewej krawędzi jezdni. Policji powiesz, że nie widziałeś znaku stojącego tam gdzieś z przodu ?? ich to niewiele obchodzi.

Jak parkujesz mozesz sie przejsc i zobaczyc, jak jedziesz to nie zatrzymasz sie i nie wyjdziesz zobaczyc, jaki byl znak. Jako nowy na forum nie moge wklejac oficjalnie linkow wiec trzeba go recznie poprawic - wtedy bedzie dzialac (sprawdzilem, musi byc poczatek h t t p s : // bez spacji)
Dopoki nie zobaczysz jak to wyglada na street view nie ma sensu roztrzasac.
 
Odpowiedz
#6
Jak dla mnie to ten znak jest po prostu nieprawidłowo ustawiony, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych, znak pionowy powinien być umieszczony po prawej stronie drogi, znak umieszczony po lewej może być tylko jego powtórzeniem. Więc powinien on stać kilkanaście/kilkadziesiąt metrów dalej, mniejwięcej na wysokości latarni a nie przed wjazdem, tak, żeby wjeżdżający w zatoczkę miał go po prawej stronie i jednocześnie żeby nie stał na środku chodnika lub ścieżki rowerowej. Ustawiony tak jak teraz dotyczy właściwie drogi przy której jest zatoczka, czyli tej głównej, bo to po jej prawej stronie się znajduje. Można się oczywiście łatwo domyślić jego znaczenia, ale przecież nie o domysły tu chodzi, ma być jasno, przejrzyście i precyzyjnie. Jeśli już koniecznie ma stać w tym miejscu, to moim zdaniem powinien to być raczej zakaz skrętu w prawo, ale to i tak nie rozwiązuje problemu zawracających. Druga sprawa - wjeżdżając w zatokę po zawróceniu z przeciwnego pasa, wyjeżdżamy już za znakiem i mamy prawo go nie widzieć, nawet jeśli spełniałby poprzedni warunek i był ustawiony po odpowiedniej stronie, więc konieczne jest powtórzenie dla tego kierunku. Co do kąta pod jakim stoi, to ciężko się wypowiadać, bo street wiev potrafi robić cuda z perspektywą i jeden obiekt na kilku zdjęciach może wyglądać inaczej, ale moim zdaniem jak by nie był obrócony to nie ma to znaczenia, bo po prostu stoi w złym miejscu. Ja bym tego mandatu nie przyjął.

demiurg napisał(a):
Eragon napisał(a):Adekwatnie do twojego problemu jest gdy parkujesz przy lewej krawędzi jezdni. Policji powiesz, że nie widziałeś znaku stojącego tam gdzieś z przodu ?? ich to niewiele obchodzi.

Jak parkujesz mozesz sie przejsc i zobaczyc, jak jedziesz to nie zatrzymasz sie i nie wyjdziesz zobaczyc, jaki byl znak
Kiepski przykład, bo parkowanie po lewej stronie drogi, czyli pod prąd jest zabronione, a mandat jak najbardziej uzasadniony, więc roztrząsanie tego problemu nie ma sensu. Art 49 p1 PoRD mówi wyraźnie:
Cytat:Zabrania się zatrzymania pojazdu:
7. na jezdni przy jej lewej krawędzi, z wyjątkiem zatrzymania lub postoju pojazdu na obszarze zabudowanym na drodze jednokierunkowej lub na jezdni dwukierunkowej o małym ruchu
Pozostaje ewentualnie kwestia co to jest jezdnia dwukierunkowa o małym ruchu, ale to śliski temat i w razie czego do rozstrzygnięcia przez sąd. Swoją drogą, to chyba mamy kolejny przykład bubla prawnego, bo wprowadzanie tak nieprecyzyjnych zapisów do aktów prawnych chyba nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Generalnie "pod prąd" nie parkujemy, chociaż mało kto o tym pamięta, a i sami policjanci sprawiają wrażenie, jakby o tym przepisie nie słyszeli i się o to nie czepiają, choć kasa leży na ziemi, wystarczy się schylić Wink
 
Odpowiedz
#7
Dzieki za konstruktywna wypowiedz, ktora w zasadzie potwierdza moje przypuszczenia co do prawidlowosci ustawienia znaku. Ale zostaje jeszcze jedna kwestia - poziome znaki na pasie, z ktorego skrecasz. Zwroc uwage, ze to jest wymalowany _nakaz_ zawrocenia, a nie skretu w lewo. Pozostaje pytanie, czy wjazd do zatoczki autobusowej kwalifikuje sie jako skret czy zawrocenie oraz czy droga dla autobusow wogole moze byc brana pod uwage jako droga publiczna, ktorej ewentualnie moga dotyczyc znaki na jezdni...
 
Odpowiedz
#8
pogmatwane to trochę ;/
 
Odpowiedz
#9
swiezak napisał(a):pogmatwane to trochę ;/

Zeby bylo proste, nie byloby pytania Smile
 
Odpowiedz
#10
Cytat:Nie można wyświetlić <!-- m --><a class="postlink" href="https://goo.gl/maps/aBwwM">https://goo.gl/maps/aBwwM</a><!-- m -->, ponieważ nie jest prawidłowym plikiem KML lub KMZ.
To ja jakiś niedorozwój jestem.. Wrzuc mi ten link na PW..
demiurg napisał(a):Dopoki nie zobaczysz jak to wyglada na street view nie ma sensu roztrzasac.
Masz duzo racji.. Dlatego napisałem "ogólnie" .
bruner napisał(a):co to jest jezdnia dwukierunkowa o małym ruchu
Na mój gust w obecnym czasie takich już nie ma.. Przepis jest sprzed 30 minimum lat gdy w bloku były dwa, trzy auta a na osiedlu 30 - 50 .. Teraz w mieszkaniu są trzy samochody a na osiedlu 1000 - gdzie ten mały ruch ?? Big GrinD
swiezak napisał(a):pogmatwane to
Jak powiedział znany filozof - wszystko jest trudne nim stanie się łatwe .. :okman:
 
Odpowiedz
#11
OK, link ruszył..
Jak na mój gust - wjazd z tego pasa do zawracania jest niemożliwy w tą zatokę.. Czyli mandat x 2 - za wjazd za zakaz i jazdę w lewo z pasa do zawracania..
Na jakiej podstawie tam skręcacie ??
W takim razie znak stoi dobrze..
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości