• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przednia szyba a jakosc nagran, czyli co wiemy a czego nie...
uwazam, ze warto zajac sie tym tematem, szczegolnie kiedy liczymy na wysoka jakosc nagran w nocy..

faktem jest, ze im lepsza kamera tym bardziej drobne punkty i odpryski beda widoczne na nagraniach w nocy,

niestety nie wiele mozna zrobic, byc moze polerowanie przedniej szyby cos by tu dalo...

szczegolnie w nocy kazda rysa/odprysk/kropla daja sie we znaki:

brudna szyba + zarysowania od wycieraczek:

[Obrazek: image001.png]

czysta szyba:

[Obrazek: image003.png]

czysta szyba:

[Obrazek: image005.png]

mocne zarysowania od wycieraczek:

[Obrazek: image007.png]

odpryski na szybie + male zarysowania od wycieraczek:

[Obrazek: image009.png]

krople deszczu + delkatne i rowne zarysowania na szybie:

[Obrazek: image011.png]

no prosze, jedna kamera a tak wiele roznych jakosci nagran, prawda?

najgorsze sa zarysowania od wycieraczek- tworza one charakterystyczne linie, na ostrych punktach swiatla (szczegolnie w nocy),
niestety te najgorsze miejsca na szybie to tu gdzie obydwie wycieraczki nachodza na jeden obszar szyby (wtedy widac dwie linie na punkcie swiatla),
tak sie sklada ze to miejsce, to nasze ulubione centralne miejsce szyby - zaraz za lustrekiem wstecznym, u gory od strony kierowcy.

Wbrew pozorom nie zawsze golym okiem takie zarysowania od wycieraczek widac,

na tym zdjeciu widac granice zarysowan od wycieraczek i wyrazne tworzace sie linie:
(koncentrujac sie na tych wlasnie zarysowaniach widac jak mocno wplywaja one na jakosc nagrania w nocy)
zwroccie tez uwage na zielone swiatlo w oddali.

[Obrazek: image013.png]

tutaj widac podwojne tworzace sie rysy wtedy w efekcie na nagraniach widac dokladnie to:
(kiedy to widac oznacza to, ze wybralismy najgorsze mozliwe miejsce na nasz rejestrator)

nizej zdjecie dokladnie pokazuje zarysowania oraz ich koncowy wplyw na nagranie:

[Obrazek: image015.png]

to nie sa powazne rysy ale efekt na nocnych nagraniach niestety bedzie widoczny:

[Obrazek: image017.png]

co myslicie? macie jakies sugestie?  :wink:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Jeżeli wymiana ani polerowanie szyby nie wchodzi w grę, to warto maksymalnie przybliżyć obiektyw kamerki do szyby, wręcz docisnąć do szyby, wtedy teoretycznie ryski i skazy powinny być mniej albo nie zauważalne przez kamerkę.
Jak miałem lustrzankę i na szkle był jakiś paproch albo ryska, to nie była widoczna na zdjęciu. Tak już działa obiektyw. Ze tak niefachowo się wypowiem Wink

Odpowiedz
to prawda, im blizej szyby tym mniejszy wplyw maja takie sakazy na szybie, ale nie zawsze jest latwo umiescic mocowanie tak by to bylo mozliwe.

to jak patrzenie sie przez firanke na oknie, im blizej tym lepiej widac.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
dobra uwaga, bo malo kto tym w ogole sie interesuje
Zadbajmy o forum - nie róbmy śmietnika, bo potem z porządkami rożnie to bywa

Odpowiedz
Ew umieszczenie obiektywu kamerki w nieporysowanej części szyby :-)

Tapped from SGS3 on Archidroid
Supported by Yanosik, Naviexpert Lifetime.

Odpowiedz
no dobra, mam 10 letnia bore, i niestety poprzedni wlasciciel wymienial szybe przednia kilka lat temu, niby oryginalna VW ale jakas kiepska... mam baaardzo mocne slady widoczne golym okiem od wycieraczek (chyba tylko na sucho ich używał) i wlasnie jest tak jak piszecie, ze w nocy rozmazuje obraz, a lampy uliczne robia takie ciekawe poswiaty, piszecie blizej szyby, a ktory uchwyt na to pozwala ?? druga opcja w miejscu bez wycieraczek, w przypadku deszczu... widac byloby tylko krople, po za tym obraz sie wowczas zaklamuje :/

czytałem troche na innych forach i pisza o polerowaniu przedniej szyby, tak jak robi sie to z przednimi reflekotrami, ale jedni sobie chwala, inni mowia ze to nic nie daje, uzywaja tez jakis preparatow do czysczenia szyb i do niby zgubienia rys ?? KTOKOLWIEK TO STOSOWAŁ ??
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile

Odpowiedz
To nie wina właściciela tylko współczesnych szyb, do produkcji których nie stosuje się już dodatku ołowiu i są jakieś takie miękkie i podatne na zarysowania od normalnej eksploatacji.

Odpowiedz
a mam penien pomysl, sluchajcie tego:

a gdyby umiescic kamere po za zasiegiem wycieraczek? tak wiem, w przypadku deszczu nic nie bedzie widac, ale
sa pecjalne preparaty ktore nie pozwalaja wodzie osiadac na szybie, kiedys taki stosowalem i bylem bardzo zadowolony, bo moglem jechac kompletnie bez wycieraczek...dzialalo to okolo miesiac, ale zawsze cos Big GrinD

bo jak nie to, to chyba polerowanie tylko zostaje?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vMnRo5L3miU[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qoCnY35iCgc[/youtube]
Zadbajmy o forum - nie róbmy śmietnika, bo potem z porządkami rożnie to bywa

Odpowiedz
Właśnie myślę o szlifowaniu szyby ale nie wiem czy efekt jest zadowalający.
[Obrazek: bErt89d.jpg]

Odpowiedz
hehe ja mam ubezpieczone szyby i sie zastanawiam czy nie rzucic kamyczkiem w przednia szybe Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile

Odpowiedz
Szyby przedniej nie poleruje się, ponieważ można w ten sposób uzyskać niekorzystny efekt soczewki. Najszybciej wymiana jeżeli bardzo przeszkadza.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości