Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: z ktora kamera maja byc porownanie A119 oraz A119S?
Ankieta jest zamknięta.
Vicovation OPIA2 (OV4689)
38.46%
10 38.46%
IROAD A9 (IMX291)
0%
0 0%
WARRIOR G1S XM (Starvis IMX291)
3.85%
1 3.85%
DOD LS470W (IMX322)
15.38%
4 15.38%
XiaoYI Car DVR (AR0230)
42.31%
11 42.31%
inna (odpowiedz w temacie to dopisze do ankiety)
0%
0 0%
Razem 26 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A119S [NTK96660 + Starvis IMX291]
#12
a wiec wybieramy jedna dla:

[Obrazek: svsffxhx.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#13
@pizdys Czekam cierpliwie na porównanie z Opia2...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
#14
[Obrazek: dsdsozo.jpg]
naprawde konkretna ta A119/S:
jak na kamere z novatekiem to posiada ona pelny pakiet fukncji jakie w kamerach z novatekiem mozna spotkac w tym:
Time lapse w przedzialach (malo spotykanych) ale bardzo przydatnych:
0.1Sek (bardzo ciekawe, bo to niemal 10FPS)
0.2Sek.
1Sek.
2Sek.
5Sek.
10Sek.
30Sek.
1MIN.
5MIN.
10MIN. (LOL ciekawe co mozna zaobserwowac "pstrykajac" klatke co 10min?)

pokazywanie danych GPS w/g wlasnego uznania:
wylaczone wszystkie
tylko predkosc
tylko wspolrzedne
predkosc oraz wspolrzedne

pokazywnaie modelu kamery:
on lub off

wygaszacz ekranu:
po 1sek
po 3sek
po 12sek
po 30sek
po 1min
po 3min

sygnalizacja nagrywania dioda LED (LOL):
on lub off

dzwieki kamery:
tylko dzwieki przyciskow
tylko dzwiek startowy
wszystkie dzwieki wlaczone

przypominanie o formatowaniu karty pamieci: czyli cos co wiemy ze jest wazne ale malo ktory producent dodaje takie info w oprogramowaniu, to sugeruje ze dla Viofo pewnosc ze nagrania sa "pewnie zapisane" ma jakis priorytet!
po 15 dni
po 30 dniach
po 60 dniach
brak informacji

znacznik wlasny:
11 znakow

dodatkowo wlasny tekst (dodatkowo oprocz znaczika 11znakow):
11 znakpw (w sumie 22znaki) LOL

rozdzielczosci:
1080p - 60FPS
1080p - 30FPS
720p - 120FPS LOL
720p - 60FPS
720p - 30FPS

nagrywanie w petli:
1min
2min
3min
5min
10min!

nawet WDR:
on / off

oczywiscie standardowe tez sa: jak detekcja ruchu, LDWS, FCWS, znaczik daty itp...

naprawde jak na novateka, jestem pod wrazeniem! 
kolejny mocny punkt dla Viofo, nie spodziewalem sie tak szczegolowo dobranego menu z naciskiem na dokladne dobranie przedzialow time-lapse, czy dzieleniem plikow w tylu mozliych przedzialach, malo spotykane nawet u konkurencji za 4x tyle!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#15
Jak tam czekam na A119 vs A119S niezmiennie Wink . Trzecia kamera tylko utrudni weryfikację pojedynku głównego Tongue . Dodatkowo trudno wybrać trzecią kamerę, bo mamy do wyboru albo z górnej albo z dolnej pułki, przy czym produkty Viofo umieściłbym na środkowej Shy .

 
Odpowiedz
#16
ja proponuję do porównania DOD LS470W+ a nie zwykłą DOD LS470W . ta z plusem ma większy ekran i chyba lepiej widoczny w dzień
 
Odpowiedz
#17
@lou, uwazam, ze wersja W+ nic nie wnosi co do jakosci nagrywania ktora jest tu priorytetowa na potrzeby testow, sprzetowo W jest identyczna jak W+ (CPU + Matryca taka sama + objektyw tez ten sam),
w wersji W+ jest ten problem ze kamera jest wieksza i ciezsza (obciazona spora bateria na samym dole) a to powoduje wieksze wibracje na mocowaniu przez co obraz bardziej drży...nie na darmo czesto w testach uwzgledniam wage kamer, bo waga w tego typu kamerach czesto ma znaczenie.

napewno lepiej nie bedzie niz w zwyklej LS470W (bez PLUS), ale dzieki za sugestie!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#18
pizdys kiedy można się spodziewać "produkcji"? Mógłbyś przy publikacji podzielić się swoją oceną, opinią?

 
Odpowiedz
#19
W przyszlym tygodniu przeznacze dzien na zrobienie porownan najpozniej w nast. weekend bedzie juz wszystko gotowe, co do mojej opinii na temat A119S, to uwazam, ze kamera jest naprawde bardzo dobra, zbudowana solidnie i z "glowa", mam na mysli szczegolowo dopracowane menu jak na mozliwosci novateka, nawet taki drobiazg jak dioda sygnalizujaca nagrywanie daje sie wylaczyc, naprawde super kamera zbudowana z zachowaniem detali, co prawda jeszcze nie zainstalowalem jej w samochodzie, ale pierwsze nagrania "z reki" pokazuja, ze jest wszystko OK, ostateczne porownania pokaza jak bedzie, bo nie ukrywam robiac takie porownania sam czasem widze jakies niespodziewane "zalety" jednej kamery nad inna.

nie ukrywam ze gdybym mial przeznaczyc 500zl to A119S jest pewnym zakupem!
ale byc moze po testach okaze sie ze A119 (bez S) tez jest warta ceny, bo napewno beda sceny pokazujace przewage 2K...zobaczymy, tez jestem ciekawy.

w historii forum wiele kamer mialo swoj czas "chwaly" wszystko wskazuje ze jak na dzis A119/oraz A119S sa po prostu TOP w tej cenie, nawet gdybym mial wydac wiecej to byl by problem...Ale tez chce uslyszec opinie obecych posiadaczy tych kamer, szczegolnie majacych juz jakies odniesienie z innymi modelami.

500zl (lub mniej) za kamere z NTK96660 oraz najnowsza matryca IMX291, to naprawde malo, w dodatku na kondensatorach i dobra optyka, instalowana dyskretnie i blisko szyby.

jezeli obecni posiadacze A119/A119 zaobserwowali jakies problemy (po za wspomnianymi pixelami, oraz pinami GPS) to prosze piszac tu w temacie, chwilowo nie mam za duzo czasu na testy, wiec cenne sa takie informacje- dzieki!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#20
Mam kamerę ledwie kilka dni, jedyne co rzuciło mi się w oczy to to że kamera ma lekką tendencję do drżenia w uchwycie (u mnie moduł GPS). Można to wyczuć ręką, ruch góra-dół, i czasem widać to na nagraniach. Mam zamiar pokombinować coś z filcem, ale jeszcze nie miałem czasu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony Smile
 
Odpowiedz
#21
@piter2k1` , dzieki!

a zaraz beda pierwsze testy, tu i teraz!

na poczatek konfrontacja z kamera ktora kosztuje 2x tyle i ma baterie czyli DOD LS470W, jako ze na obecna chwile malo glosow dostal DOD i do testow raczej sie nie zalapie to zaraz poznamy pierwsze rezultaty! juz za kilka minut!!

niwatpliwie wiekszy Dynamic range IMX291 (zaznaczone na zdjeciach) robi roznice, 
ale czulosc IMX291 nadal nie taka jaka mozna sie spodziewac!

[Obrazek: vs1.png]

[Obrazek: vs2.png]

i kolejne:

[Obrazek: vs3.png]

do pobrania surowe filmy tutaj:
A119S:
http://trajano.webd.pl/pliki_aw/testy_ka...51_010.MP4
DOD LS470W:
http://trajano.webd.pl/pliki_aw/testy_ka...36_004.MOV

Co myslicie?
zdecydowanie dynamika swiatla jest wieksza, wynika "jasno" ze nowy IMX291 jest w stanie przyjac wieksze roznice swiatla niz stary IMX322,
i tam gdzie stara matryca juz widzi tylko biala plame, to IMX291 wychwici jeszcze detale, ale starvis'a brak?
Szumy zdaja sie byc mniejsze niz przy DOD w max ISO12800

do pelnej wydajnosci IMX291 w trybie starvis nadal troche brakuje:

[Obrazek: vs1.png]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#22
wygląda na to że Viofo A119s może ma nowa matrycę ale nie działa ona w trybie Starvis :-)

i nie widac by miał 60 fps w fhd , a przynajmniej nie widać różnicy w porównaniu z 30fps w DoD470
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości