• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Ktora najlepsza?
Vicovation OPIA2
VIOFO A119
VIOFO A119S
XiaoYi Car Dvr
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 vs A119S vs XiaoYi vs OPIA2 (test TOP kamer w kazdych warunkach)
Video 
Dlugo oczekiwane porownanie kamer Viofo A119 gotowe,
bez zbednego gadania zapraszam do ogladania:

[Prosze wybrac 1440p]

jak zawsze czekam na wasze komentarze,
standardowo na gorze jest ankieta i mozna oddac swoj glos na kamere ktora waszym zdaniem wypadla najlepiej!

temat o kamerach Viofo A119/A119 jest tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=13867

temat o kamerze Xiaomi Yi jest tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6671

temat o kamrze OPIA2 jest tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6774

porownanie VIOFO A119S z DOD LS470W jest tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid253796
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
TVP(izdys) i dobra zmiana - jeszcze bardziej profesjonalne porównanie Big Grin . Świetnie zmontowany filmik Smile .

Co do samej walki kamer. Ciężka sprawa, liczyłem gdzieś głęboko na wygraną A119S, choć ostatecznie najlepiej z tego pojedynku wyszła moim zdaniem A119. Opia2 i Xiaoyi wydaje się zaskakująco często rozczarowujące.

pizdys my chętnie poznalibyśmy Twoją opinię (może chociaż PW, jeżeli nie chcesz na razie nic sugerować) Blush .
[Obrazek: 24goojb.jpg]

Odpowiedz
super porównanie! chciałbym zobaczyć pazura A119S ale z tego co widzę to... mam tylko więcej pytań Smile czy w 2:07 rozmazanie tablic na klatkach A119S to kwestia rozdzielczości czy sprawka matrycy? wydaje mi się, że rozdzielczość, bo xiaoi ma jakoś podobnie, ale wolę się zapytać. opia2 ma jakieś lekkie nudności i chorobę morską bo coś "unosi się na falach" Smile w stopklatce 2:25 daje się odczytać wszystkie tablice. w 2:49 mam wrażenie, że pojazd jest już na tyle blisko, że rozdzielczości kamer nie powinny odgrywać takiej roli. i tutaj A119S trochę klęka. chyba najlepiej w tym kadrze wypada opia2, póżniej A119 - z tych daje się najwięcej odczytać. w 3:04-3:12 też jakoś nie widzę pazura A119S - obraz jest w chłodniejszych tonach ale jak patrzę na ciemne obszary kadru to obie kamery mają porównywalnie ciemno. opia2 chyba wypada tutaj nienajgorzej w kontekście największej rozpiętości tonalnej (widać zagłówki w samochodzie po prawej, w A119S jest ciemniej), ale widać, że ma kłopoty z ostrością na tablicach.. zestawienie 3:21 ładnie to pokazuje. lekkie doświetlenie w 3:27 i xiaoi klęka, najlepsze A119 i A119S. 5:26 i widać dużą różnicę w rozpiętości tonalnej między opia2 i całą resztą na korzyść, moim zdaniem, opia2. 6:38 i widać jak nieźle A119S sobie radzi chociaż obraz jest ziarnisty.

jak dla mnie, podobnie jak slayer - do samochodu A119 bez S. a A119S do ciemnej stodoły do monitoringu CCTV coby patrzeć, czy przypadkiem ciężarówka DPD krów nie kradnie Smile

Odpowiedz
1. Viofo A119
2. Opia 2
3. Viofo A119S
4. Xiaomi Yi

moje przemyślenia:

A119S ma przewagę tylko w sytuacji, kiedy jest b. słabe oświetlenie lub jego brak. brak trybu parkingowego sprawia, że jej potencjał znacznie spada. A119 jest niekwestionowanym liderem w tym zestawieniu. Opia 2- liczyłem, że momentami będzie lepiej, ale i tak wielokrotnie pokazała wyższość nad A119S. Xiaomi Yi - najsłabsza kamera w zestawieniu, której w ogóle nie biorę pod uwagę (przez kłopoty z łapaniem ostrości na słońcu).

zabrakło mi większej liczby obrazów dynamicznych (w ruchu na ulicy, przy prędkościach od 40 do 120). można liczyć na część 2? Smile
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"

Odpowiedz
Jak zawsze świetne porównanie. Brawo @pizdys!
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory, kamery sportowe, monitoring IP
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
Opia2 ma najładniejszy i najbardziej szczegółowy obraz w dzień. Więc tablice też czyta najlepiej. Ale w nocy już nie jest tak dobrze. YI też ma ładny obraz. Ale już nie tak wyraźny i tablice czyta gorzej. Można powiedzieć, że w tej cenie jest "wporzo" Smile I to wszystko, bo w  nocy wypada najgorzej.
A119 w dzień obraz gorszy od Opia2. A może nawet od YI. Ale tablice czyta o wiele lepiej od YI i trochę gorzej od Opia2. Za to w nocy czyta tablice najlepiej. Chociaż po bokach obraz jest trochę ciemnawy.
A119S w dzień ma obraz nieco jaśniejszy od A119 i trochę więcej szczegółów. I tu właśnie dziwna sprawa. Bo jak porównywałem swoje filmiki. To A119S prawie w każdej sytuacji w dzień nieco lepiej czytała tablice niż A119. Może to dlatego że na porównaniu akurat takie klatki zostały wybrane.
Natomiast A119S w nocnych scenach gdzie jest mało światła.To nie ma o czym gadać. Kasuje wszystko. Pomimo że starvis to jeszcze nie ten starvis.
Wybrałem A119S. Bo liczę na to że się poprawi i dobrze mieć taką kamerę jak jakiś pieszy czy rowerzysta "wtargnie" Smile  nagle przed maskę auta z ciemności.
Moje uznanie pizdys za poświęcony czas. Świetny montaż porównawczy. Najlepszy jaki widziałem. Ba. Najlepszy w sieci. Brakuje może tylko krótkiego kawałka dziennego przejazdu przez ulice miasta. Gdzie co chwilę się skręca i zmienia się kąt padania światła. Wtedy można by lepiej porównać A119 do A119S.

p.s. Możesz wrzucić ten filmik "na surowo" ? Dobrze by było mieć na dysku dla potomnych. Smile
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz
@rych33, to może wrzuć swój film z podobnie zaznaczonymi klatkami, gdzie Twoim zdaniem A119S jest lepsze od A119 (oczywiście poza scenami nocnymi). w ostateczności to może być przecież kwestia konkretnego egzemplarza...

Odpowiedz
(13-01-2017, 12:32:11)geos napisał(a): @rych33, to może wrzuć swój film z podobnie zaznaczonymi klatkami, gdzie Twoim zdaniem A119S jest lepsze od A119 (oczywiście poza scenami nocnymi). w ostateczności to może być przecież kwestia konkretnego egzemplarza...

Ja już chyba wrzucałem ten filmik. Tam przejeżdżam wzdłuż zaparkowanych samochodów. Jadę w jedną stronę i zawracam. Więc światło jest różnie o 180 st. I wystarczy stop klatkami pooglądać tablice.
A nawet na większą odległość widać że A119S widzi wyraźniej. W 3,51 sek. widać na budynku w oddali namazany przez kogoś napis "Kocham Szczecin". Zobacz która kamera widzi go wyraźniej.

Odpowiedz
@rych33, czy te filmy są dobrze zsynchronizowane? bo mam wrażenie, że jeden wyprzedza drugi. widać to w okolicach 0:30 gdy błyskają światła pojazdu z przywilejem drogi.

Odpowiedz
(13-01-2017, 13:12:54)geos napisał(a): @rych33, czy te filmy są dobrze zsynchronizowane? bo mam wrażenie, że jeden wyprzedza drugi. widać to w okolicach 0:30 gdy błyskają światła pojazdu z przywilejem drogi.

Nie są idealnie zsynchronizowane. Nie przyłożyłem się za bardzo. Więc trzeba zatrzymywać klatki mniej więcej w tej samej odległości. Albo inaczej. Wtedy kiedy tablice widać najwyraźniej.
Ale wiem że A119 potrafi pokazać wyraźniej od A119S. Pod warunkiem że jest więcej światła. A to był raczej pochmurny dzień.

Odpowiedz
Super porównanie, cieszy mnie, że wygrał A119, bo raz mam ją, a dwa biłem się z myślami czy nie dołożyć do S-ki, ale u mnie by się nie sprawdziła, więc A119 jest najlepszym wyborem jak dla mnie. Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości