• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Ktora najlepsza?
Vicovation OPIA2
VIOFO A119
VIOFO A119S
XiaoYi Car Dvr
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 vs A119S vs XiaoYi vs OPIA2 (test TOP kamer w kazdych warunkach)
(14-01-2017, 01:58:47)beyondthesun napisał(a): ja niestety też.. w teście @pizdys wygrywa A119, w Twoim A119S.. wszystko popsułeś

Ale niechcący Smile
Może rzeczywiście trafił się lepszy egzemplarz. Nie wiem jak się wytłumaczę z tego Smile
Ale jakby tak było. To niedobrze.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz
patrząc na te filmy nie da się ukryć, że coś jest na rzeczy z tą A119S... kolejna tajemnica do wyjaśnienia Wink a może to już halucynacje Wink

Odpowiedz
(14-01-2017, 02:11:07)geos napisał(a): a może to już halucynacje

Może tak być Smile

Odpowiedz
chciałem jeszcze tylko zwrócić uwagę na jeden drobiazg. podobno kamery mają rózne kąty (160 vs. 135). jeśli są umieszczone obok siebie i ocenia się tablice samochodów bardzo blisko prawej strony to może to pogłębiać różnice. widać to w ok. 24s filmu rycha, gdy omijany jest czarny mercedes zaparkowany na rogu. A119S nie łapie tej tablicy, bo nie dość, że ma mniejszy kąt to jeszcze jest bliżej. A119 łapie tę tablicę "bo umi" i jest dalej. widać wyraźnie, że A119 pracuje w lepszych warunkach geometrycznych. w takich kadrach porównanie jakości nie może być miarodajne. po prostu. sugeruję, aby w takich kadrach dawać fory A119S i przenieść ją na stronę kierowcy aby skompensować mniejszy kąt widzenia.

Odpowiedz
Możliwe. Ale w jednym filmie są zaparkowane auta mijane po prawej. A w drugim jadące z naprzeciwka po lewej.
I A119S to nie przeszkadza.
Chyba mi się dzisiaj tablice rejestracyjne będą śniły Smile

Odpowiedz
Dla ciekawskich dorzucam także moje porównanie A119 vs A119S:

(polecam ustawić tryb 1440p w odtwarzaczu YT)

Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory, kamery sportowe, monitoring IP
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
(13-01-2017, 13:01:43)rych33 napisał(a): W 3,51 sek. widać na budynku w oddali namazany przez kogoś napis "Kocham Szczecin". Zobacz która kamera widzi go wyraźniej.

rychu, skupmy się na tablicach Smile pierwszy film jest trudny do porównania bo jest źle zsynchronizowany. jako kontrprzykład można byłoby podać fakturę elewacji budynku w oddali widczną gdy samochód wyjeżdża zza zakrętu w 10s. A119 szybko łapie detale (poziome wgłebienia) a A119S widzi jednolitą kremowo-żółtą ścianę i dopiero po chwili pokazuje detale. chodzi o to, aby dodatkowo nie utrudniać analizy a desynchronizacja bardzo to utrudnia. ten pierwszy film taktuję wyłącznie jako poglądowy, nie jest to dla mnie materiał do analizy. z błędnych danych łatwo wyciągnąć błędne wnioski a nieodpowiednio zsynchronizowany film to właśnie błędne dane. natomiast drugi film daje do myślenia Smile

Odpowiedz
(14-01-2017, 02:34:06)geos napisał(a): natomiast drugi film daje do myślenia

A evada film daje jeszcze więcej do myślenia. Teraz to już na pewno przyśnią mi się tablice rejestracyjne dzisiaj Smile
Głupi już jestem.

Odpowiedz
@evad, zryłeś mi beret! Big Grin na moje zmęczone oko A119 jest jakby lepsza w tych warunkach (dużo słońca). proponuję robić ślepe testy. nie podawać modeli kamer, robić to dopiero po zakończonej ankiecie a w ankiecie dawać pozycję 1,2,3,4 od góry (w filmie) Smile a w ogóle to proponuję przydzielić 1 miejsce eq-aequo Smile

Odpowiedz
(14-01-2017, 02:41:52)geos napisał(a): proponuję zakończyć sprzeczki w rodzinie viofo i przydzielić 1 miejsce eq-aequo

O. i to jest sprawiedliwy werdykt. I najlepiej kupić obydwie Smile
Ja przemyślałem sprawę. I do kulanie się na co dzień po mieście będę woził na przodzie A119 a z tyłu A119S. A jak będą jakieś nocne jazdy poza miastem to odwrotnie. Chyba Smile

Odpowiedz
Wieczorem odpowiem na wszystkie pytania i zagwozdki, ale tak na szybko co najwazniejsze:
 Dziekuje ze film sie podobal i za mile slowa- to motywuje do robienia takich porownan!

1) slusznie zostalo zauwazone ze Opia2 jak na 1440p wypadla slabiej niz moza bylo przypuszczac, tak sie stalo bo rozdzielczosc 1440p w Opia2 jest skalowana z 1296p jak juz bylo wspomniane, dodatkowo co do "falujacego obrazu" w tej kamerze, to efekt HDR wynikajacy z minimalych drgan...

2) sceny ze zlapaniem czegos w ruchu: takie sceny byly nagrywanet nawet tez w trybach 60FPS ale niz z tego nie wyszlo bo zaczynalo padac i choc sam deszcz nie byl az takim problelem to niestety bylo zbyt ciemno, to tez wszystkie kamery naswietlaly obraz dluzej i zadna nic nie zlapala na tyle aby mozna bylo wyciagnac jakies wnioski - ale faktycznie przydalo by sie wiecej takich testow i planuje dograc takie sceny (chyba nawet dzisiaj). Zaladuje film ponownie i dam znac. Dzisiaj pojawilo sie troche wiecej slonca w dodatku nie pada.

3) A119 oraz A119S, niewatpliwie spodziewalismy sie ze S zlapie obraz wyrazniej jak na porownaniach @rych33, tak tez wierze ze jest, ale na moim porownaniu bylo zbyt ciemno w ruchu i wszystkie kamery dobraly sobie swoje czasy naswietlen, nie znaczy to ze w pelnym swietle wyniki beda podobne, jestem pewny ze nawet beda lepsze dla S ale czekam na wiecej slonca aby dograc takie sceny i zrobic takie testy - bo to tez mnie ciekawi.

4) xiaoyi, ta kamera ktora ma najwiekszy kat widzenia i aby zmiescic ten "ekstra obraz" na krawedziach to obraz zostal bardziej scisniety i stal sie mniejszy - to tez szczegolowosc detali mocno spadla..ale jak na kamere ktora zostala zrobiona jako pierwsza przed OPIA2 i A119/s wypadla calkiem dobrze, to tez jedyna kamera z WIFi, warto tez wiedziec ze te dodatkowe "samochody na krawedziach" to tez zaleta.

Wieczorem bede mial trocge czasu i odpowiem dokladniej na reszte pytan.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości