• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Ktora najlepsza?
Vicovation OPIA2
VIOFO A119
VIOFO A119S
XiaoYi Car Dvr
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 vs A119S vs XiaoYi vs OPIA2 (test TOP kamer w kazdych warunkach)
Nie wiem czy dobrze pamiętam, czy coś mi się ubzdurało, ale na DCT widziałem chyba opinie, że włączony WDR pogorsza jakość A119S na nagraniach dziennych - może to jest przyczyną, bo chyba WDR był włączony podczas Twoich nagrań? Warto sprawdzić ;-) .
[Obrazek: 24goojb.jpg]

Odpowiedz
Ja też czytałem ten temat o WDR. Działa ? Nie działa ? Próbowałem to sprawdzić. Ale na moje "fachowe" oko nie dostrzegałem różnicy. Więc wyłączyłem. I moje wszystkie filmy A119 i A119S są robione bez WDR.
Pizdys. jak byś mógł się przyjrzeć tej kwestii przy okazji.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz
fredro84 - zgadza się, to sa stare czasy, kiedy nie było kompów osobistych normalnie dostępnych tylko do salonów gier się chodziło, gdzie stało 2-3 flipery i 2-3 gry typu pacman, river ride, dig dug czy pajączek (ten co odsłaniasz obrazek po kawałku) . Ale to są stare czasy jak ja Wink młodzież nie pamięta tego.

A wacając do filmu, taki PR zrobiliście A119S, że każdy spodziewa się rewolucji na miarę przejścia z TV czarno-białej na kolorową, a tu nie do końca tak jest. Fakt w zupełnej ciemności S-ka wymiata, bo coś widać, ale w normalnej jeździe ciemniejszy, kontrastowy obraz zwykłej 119 robi lepsze wrażenie.

Odpowiedz
uzupelniajac, poprzednio bylo tak ciemno ze testy konczyly sie tak jak nizej, ale dzisiaj udalo sie cos nagrac, jest lepiej (chcoc pelnego slonca nie bylo)...

[Obrazek: vlcsnahhh.jpg]

jak widac nie bylo sensu wrzucac do filmu sytuacji w takich predkosciach (za ciemno).

wieczorem zrobie reupload z dodatkowymi testami...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Reupload zrobiony, jest kilka nowych scen:

jak widac A119S w zaleznosci od sceny minimalnie lepiej jest w stanie zlapac objekt w ruchu, ale tutaj problemem jest mniejsza rozdzielczosc samej A119S, bo przeciez A119 z dalszej odleglosci zobaczy objekt - ktory sila rzeczy jeszcze nie mina nas z taka predkoscia... i tutaj jest "pies pogrzebany",

na uwage zasluguje fakt ze Xiaomi z matryca mniej czula oraz optyka F1.8 (ciemniejsza) ma rewelacyjnie skalibrowane czasy EV, jak widac w testach na "objekt w ruchu" wieloktornie wypadla lepiej, i tym samym po raz kolejny Xiaomi zaskakuje, sama firma Xiaomi moim zdaniem pokazuje ze ich produkty sa po prostu zbudowane z glowa i starannoscia w kazdym detalu, np taka aplikacja WiFi APP: jak na pierwsza kamere z novatekiem pokazali cos czego konkurencja nie moze doscignac przez wiele lat, aplikacja dziala stabilnie a mnogosc funkcji w tym podglad to po prostu wzor do nasladowania...Oj Xiaomi konkurencja ma sie czego obawiac z kazdym waszym nowym produktem- I tak trzymac! Czekam tez na wasze opinie na ten temat Smile
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
(14-01-2017, 17:36:32)pizdys napisał(a): Czekam tez na wasze opinie na ten temat Smile

wygląda na to, że każda z testowanych kamer pokazała swoje słabsze i mocniejsze kadry w zależności od warunków. specjalnie nie napisałem "słabe i mocne strony" ponieważ na podstawie ww. materiałów wideo nie mam odwagi na "ostre" klasyfikacje. nie jestem w stanie sensownie ich wymienić. po prostu raz jest lepiej, raz gorzej, i jakoś tak ogólnie porównywalnie. biorąc pod uwagę losowość warunków drogowych uważam, że posiadacze dowolnej z nich powinni być zadowoleni. 

jeśli chodzi o wybór to wahałbym się pomiędzy A119 i xiaomi. obie traktuję jako produkty dojrzałe. niestety, nie traktuję tak starvisa zaadoptowanego do rangi rejestratora, chociaż bardzo chciałbym aby tak było. na razie A119S oraz starvis to dla mnie ciekawostka, której rozwój będę bacznie obserwował. sądzę, że ta technologia ma przyszłość i prędzej czy później pojawi się dojrzały produkt na niej oparty, najchętniej 2K.

aha, i czekam aż na coś wreszcie zagłosujecie Panowie @pizdys i @evad Tongue

Odpowiedz
Teraz chyba bym zmienił głos na A119S Wink .

@pizdys chętnie poznałbym Twoje podium tego pojedynku Cool .
[Obrazek: 24goojb.jpg]

Odpowiedz
Muszę jeszcze raz w domu na spokojnie obejrzeć ale tak wstępnie jako typowy oszczędniś Kowalski...
moim zdaniem nie opłaca się wydawać dwu czy czterokrotnośći (z tego co na szybko wygooglowałem) ceny Xiaomi na te lepsze kamerki Wink różnica jest jak najbardziej ale Xiaomi na to co potrafi w stosunku do tych kamerek to ma wręcz absurdalnie niską cenę. Porównując jakiś "biedronkowy" rejestrator za połowę ceny Xiaomi to jest niebo a ziemia pomiędzy nimi a w tym porównaniu takiego zmiażdżenia nie ma. W sumie tak jest z każdym sprzętem elektronicznym...

Tak btw, wypadało by zaprezentować Xiaomy Yi Car DVR 2, mam dziwne wrażenie że powoli nadchodzi... Wink

Odpowiedz
(14-01-2017, 20:25:04)Ari93 napisał(a): Muszę jeszcze raz w domu na spokojnie obejrzeć ale tak wstępnie jako typowy oszczędniś Kowalski...
moim zdaniem nie opłaca się wydawać dwu czy czterokrotnośći (z tego co na szybko wygooglowałem) ceny Xiaomi na te lepsze kamerki Wink różnica jest jak najbardziej ale Xiaomi na to co potrafi w stosunku do tych kamerek to ma wręcz absurdalnie niską cenę. Porównując jakiś "biedronkowy" rejestrator za połowę ceny Xiaomi to jest niebo a ziemia pomiędzy nimi a w tym porównaniu takiego zmiażdżenia nie ma. W sumie tak jest z każdym sprzętem elektronicznym...

Tak btw, wypadało by zaprezentować Xiaomy Yi Car DVR 2, mam dziwne wrażenie że powoli nadchodzi... Wink

tylko że ta kamera gubi ostrość na Słońcu..

wystarczy godzinna jazda na Słońcu i masz efekt znacznego pogorszenia jakości obrazu..

a tak btw. czy ktoś wie, czy ten problem został poprawiony w nowszych wersjach?

edit: odnośnie rozszerzonego testu @pizdys: zatrzymajcie obraz, gdy samochody są jeszcze daleko - w każdym przypadku byłem w stanie odczytać tablice z A119, podczas gdy w A119S graniczyło to z cudem (rozmazany obraz). ogólnie w A119S oddalone elementy krajobrazu są mało ostre.. rozmazane..
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"

Odpowiedz
Ari93 - w sumie zgadzam się z twoim zdaniem. Wystarczy wybrać co jest dla nas itotniejsze, WiFi czy GPS albo klasyczny montaż i kolor bardziej widoczne dla obcych w zestawieniu z czarną dyskrecją i niekonwencjonalnym montażem.

Ja wybrałem "cicho-ciemność" Viofo i GPS. Smile

PS. Sądzę, że obaj forumowi guru nie powinni się jednoznacznie wypowiadać o zwycięstwie, gdyż mogą być posądzeni o interesowność. Wytarczy, że film daje nam możliwość wyboru.

Odpowiedz
(14-01-2017, 22:10:56)beyondthesun napisał(a): edit: odnośnie rozszerzonego testu @pizdys: zatrzymajcie obraz, gdy samochody są jeszcze daleko - w każdym przypadku byłem w stanie odczytać tablice z A119, podczas gdy w A119S graniczyło to z cudem (rozmazany obraz). ogólnie w A119S oddalone elementy krajobrazu są mało ostre.. rozmazane..
Wspomnialem o tym pod filmem Smile
I to faktycznie spora przewaga dla A119 za sprawa wiekszej rozdzielczosci.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości