Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yi Smart Dash Camera 2.7K King Edition [Hisilicon Hi3556 + OV4689]
Mam nietypowy problem z kamerą Yi Ultra. Otóż za wcześnie kasuje pliki z nagraniami. Usuwa filmy, mimo że na karcie jest jeszcze sporo miejsca.

Sprawdzone na 2 kartach, obie sformatowane na FAT32
1. Toshiba 16 GB - nadgrywa pliki przy 1 GB wolnego
2. Sandisk 32 GB - nadgrywa pliki przy 9 GB wolnego

Jakieś pomysły?
 
Odpowiedz
sformatuj karte w kamerze i sprawdz ponownie,
ustaw domyslne parametry nagrywania.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Witam. Czytam forum od dawna i w końcu postanowiłem kupić kamerę do samochodu. Zdecydowałem się na YI Ultra, ze względu na jakość wykonania, tryb WIFI i jakość kompresji w kodeku H265.
Wersja firmware 017, aplikacja zmodowana dla włączenia kodeka.
Parę wad, które wyszły:
1. Niestety pojawił się problem z ostrością - wygląda to tak jakby ostrość była ustawiona na kokpit samochodu i na szybę. Reszta jest już nieostra i tablice rejestracyjne samochodów (i to bez ruchu) nie da się odczytać z 20-30 metrów. Na infolinii YI stwierdzono, że to pierwsze zgłoszenie dotyczące ostrości.
2. Kamera co jakiś czas po uruchomieniu pokazuje ekran startowy z QR kodem - dopóki się nie połączę się przez WIFI to nie będzie nagrywała.
3. Brak synchronizacji czasu ze smartfona.
4. Brak możliwości ustawienia wielości nagrań.
5. Podgląd live na Samsung Galaxy Note 4 strasznie się przycina, ale filmy pobrane odtwarza bez problemu.
Ogólnie wrócę do pierwszego mojego wyboru i zamówię u Chińczyka A119.
 
Odpowiedz
@andrewj, witamy na forum i bardzo dziekujemy za opinie - widze, ze problem z ostroscia to cos co dotknelo nie tylko mnie,
i choc ja mialem wersje King (niby TOP), to i w "Ultra" moze sie to trafic,

moj przypadek z ostroascia opisywalem tutaj:
http://www.janufsx.webd.pl/hosting/images/vlcsnakyk.jpg
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid261618

Jednym slowem:
Szkoda - bo kamera naprawde ma potancjal (i mocny CPU) a kodowanie w H.265 to niezaprzeczalna jej zaleta,

no to chyba teraz czekamy na opinie o A119? Ale to chyba juz wiadomo ze bedzie lepsza... Wink

Przypominam, ze na gorze jest  akieta (anonimowa) i kazdy posiadacz tej kamery moze ocenic czy jest z niej zadowolony, pomoze to wszystkim innym w podjeciu decyzji i zakupie (we wszystkich tematach kamer sa takie ankiety) - dzieki!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(12-03-2018, 16:56:41)pizdys napisał(a): moj przypadek z ostroascia opisywalem tutaj:
http://www.janufsx.webd.pl/hosting/images/vlcsnakyk.jpg
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid261618

Jednym slowem:
Szkoda - bo kamera naprawde ma potancjal (i mocny CPU) a kodowanie w H.265 to niezaprzeczalna jej zaleta,

no to chyba teraz czekamy na opinie o A119? Ale to chyba juz wiadomo ze bedzie lepsza... Wink

Dzięki @pizdys.
Przy okazji dzięki za mnóstwo profesjonalnej wiedzy o kamerkach, którą przekazujesz.

Z ostrością wygląda u mnie dokładnie tak samo jak w Twoim przypadku. A szkoda, bo przez takie niedopracowania ten model traci wizerunkowo. Przy okazji kupiłem ja za 459 zł, a w innych miejscach jest za 499 zł - dziwne bo pewnie dystrybutor narzuca cenę, a tu była z oficjalnej dystrybucji niższa. Może to pierwsza partia? Niby kamera była bez karty pamięci, a był to pełen zapakowany oryginalnie zestaw.

Mam takie odczucia, że nie widać też rozwoju tej kamery po firmware. Wiadomo nowy produkt powinien być szybko dopracowany po wypuszczeniu na rynek, a tu dalej ten sam firmware 017 (KING 013). Jeżeli były problemy z jakością obiektywu to też można było je rozwiązać przez ten czas. 

Ankieta wypełniona :-) 

Przy okazji czy przy A119 v2 zdarzały się problemy z ostrością?
 
Odpowiedz
dzieki, @andrewj, tez uwazam ze duzo kamera traci na swojej popularnosci,
mysle, ze szczegolnie wazne jest to "pierwsze wrazenie" i to aby pierwsze wersje trafiajace na "recencje, testy i porownania" byly dobre i pokazaly sie z dobrej strony... niestety cos tu poszlo nie tak z Yi 2.7K..

Co do A119 to nie ma szczegolnych obaw, jedynie pierwsze wersje (te z okresu ogromnej popularnosci) mialy swoje wady:
jedynie co bylo zlego z A119 to luzy na trzymaniu poziomu objektywu, problem zostal tutaj szczegolowo opisany:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid257371
ale ten problem zdaje sie zostal juz przez producenta wyeliminowany i poprawiono "jakosc",

innymi problemami w A119 sa PINy zasilajace kamere przez GPS (cele szczescie mozna kamere zasilac osobno), ale w nowych wersjach PINy GPSu zmieniono dokladnie na takie o jakich wspominalem tutaj (jeszcze kiedy problem sie pojaiwal) ,szczegolowo problem byl opisany tutaj:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid252220

natomiast co do wersji A119S pierwsze wersje mialy problem z nieostroscia na lewej stronie, problem byl tutaj opisany:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid254897

generalnie wszystkie problemy Viofo rozwiazalo a jakosc znaczaco sie poprawila, na forum coraz mniej jest raportow o problemach (szczegolnie tych ktore byly), jeszcze tutaj warto zagladnac bo temat jest w trakcie powaznej dyskusji, generalnie bardzo ciekawa dyskusja na temat przypadkowego "puchniecia kondensatrow" w kamerach A119/A119s:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid260636

Musisz wiedziec, ze kazda kamera ma jakies wady, te wspomniane o A119 na tle jej ceny sa naprawde "do przełkniecia", tym bardziej ze producent "slucha ludu" i poprawki wprowadza nie tylko w oprogramowaniu, bywaly tu na forum duzo wieksze "babole" Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(12-03-2018, 02:37:34)pizdys napisał(a): sformatuj karte w kamerze i sprawdz ponownie,
ustaw domyslne parametry nagrywania.

Sformatowałem kartę i czekam aż się zapełni. Przezornie niczego z niej nie usuwam na komputerze. Test trwa..

Przy okazji:
Moją kamerę kupiłem na aliexpress i dostałem wersję US. Musiałem zmodyfikować aplikację na smartfona, żeby mieć opcję włączenia kodeka H.265. Grunt, że działa.
 
Odpowiedz
Jak masz ostrosc OK to naprawde nie ma powodow do obaw...
To jest kamera cyfrowa i zapis danych odbywa sie w/g okreslonego skryptu, nie ma mozliwosci aby kamera tak sie uszkodzila, ze blednie bedzie nadpisywac dane i przy 90% podmieniac zle pliki (to nie mozliwe).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(13-03-2018, 22:11:38)pizdys napisał(a): Jak masz ostrosc OK to naprawde nie ma powodow do obaw...
To jest kamera cyfrowa i zapis danych odbywa sie w/g okreslonego skryptu, nie ma mozliwosci aby kamera tak sie uszkodzila, ze blednie bedzie nadpisywac dane i przy 90% podmieniac zle pliki (to nie mozliwe).

Sformatowałem kartę w kamerze i zaktualizowałem firmware do wersji 017. Jedynie nie zostawiłem domyślnych ustawień nagrywania - włączyłem najwyższą rozdzielczość i wyłączyłem audio.
Niestety to nie pomogło i nadal na karcie 32 GB pliki rolują się przy 9 GB wolnego.

W sumie tak bardzo mi to nie przeszkadza, tylko zastanawiam się czy warto w ogóle kupować kartę 128 GB, bo nie wiadomo jaką pojemność kamera rzeczywiście wykorzysta.
Co ciekawe w Internecie nie ma śladu, żeby ktoś miał taki problem.

Zresetuję jeszcze ustawienia do domyślnych i zobaczę jaki będzie efekt..
 
Odpowiedz
Czy to sandisk ultra?
Testowales karte, jaka klasa karty?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Tak, to SanDisk Ultra 32 GB klasy 10. Przeskanowałem kartę dokładnie i nie ma żadnych błędów.
Przypominam, że na dołączonej do kamery Toshibie 16 GB był ten sam problem, ale przy 1 GB wolnego.

Z innej beczki:
Zauważyłem, że na kodeku H.264 plik 1-minutowy ma zawsze 160 MB, a po zmianie na H.265 pliki mają różną wielkość (20 - 100 MB). Czyli przy kodeku H.265 nie ma stałego bitrate. Też tak macie?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości