Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne wezwanie z Policji za szybą auta
#1
Coś takiego znalazłem w Google - http://pamietnikwindykatora.pl/2017/07/0...samochodu/ - jak zachowalibyście się wobec takiego "wezwania"? Ani pieczęci, ani terminu a więc i za rok można się zgłosić, za dwa lata? I to niekoniecznie osobiście?
 
Odpowiedz
#2
(17-07-2017, 10:43:01)wujek napisał(a): Coś takiego znalazłem w Google - http://pamietnikwindykatora.pl/2017/07/0...samochodu/ - jak zachowalibyście się wobec takiego "wezwania"? Ani pieczęci, ani terminu a więc i za rok można się zgłosić, za dwa lata? I to niekoniecznie osobiście?

Cóż, ja bym zadzwonił pod wskazany numer.
Sad
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
#3
(17-07-2017, 11:19:26)PESO napisał(a): Cóż, ja bym zadzwonił pod wskazany numer.
Sad

Ja chyba też ale jednak będzie to potwierdzenie otrzymania tego i ułatwienie im dalszej procedury.
 
Odpowiedz
#4
(17-07-2017, 11:50:28)wujek napisał(a):
(17-07-2017, 11:19:26)PESO napisał(a): Cóż, ja bym zadzwonił pod wskazany numer.
Sad

Ja chyba też ale jednak będzie to potwierdzenie otrzymania tego i ułatwienie im dalszej procedury.
Masz tam wyraźnie napisane, że w przypadku braku reakcji, sprawa trafi do sądu. Za złe parkowanie można też dostać pouczenie ... nie w takich błahych sprawach policja nie jeden raz pouczała. Policjanci z najbliższego mi terytorialnie komisariatu, za złamanie zakazu parkowania tylko pouczają ... nawet jak 3,5 tony stoi na chodniku lub po nim jeździ ...
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#5
(17-07-2017, 12:02:50)Szofer napisał(a): Za złe parkowanie można też dostać pouczenie ... nie w takich błahych sprawach policja nie jeden raz pouczała. 

I oby więcej takich pozytywnych przypadków ludzkiego podejścia do nas grzeszników
Big Grin
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
#6
Za pierwszym razem pouczaja, za drugim takim samym - płacisz. Przerobione na moim osiedlu.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
#7
Wezwanie jak wezwanie, trzeba iść i tyle. Ogólnie pouczenia można by dostawać, ale sami wiece jak policjantów cisną na wystawianie mandatów.
 
Odpowiedz
#8
Tez bym zadzwonil... ale racja statystyki musza sie zgadzac jesli o mandaty chodzi
 
Odpowiedz
#9
Po pierwsze, włożenie czegokolwiek za wycieraczkę nie jest prawidłowym sposobem doręczenia pisma. Po 2 lepiej iść wyjaśnić, niż dostać wyrok nakazowy z sądu. Po 3 można iść wyjaśnić, niekoniecznie przyznając się do tego, że Ty prowadziłeś - na zasadzie, że cała rodzina jeździ tym autem, a ten świstek znalazłeś w schowku, więc nie wiadomo kto się na niego załapał.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości