• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery, i czy polecasz ją innym?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vicovation OPIA1 [Novatek 96660 + Sony IMX291]
Nie wyglada lepiej bo to nie od ilosci FPS zalezy czy ostrzej bedzie cos w ruchu tylko jaki jest Ekwiwalent Ekspozycji dobrany dla tego trybu pracy, to jest matryca cyfrowa a nie "pstrykanie reczne na material swiatloczuly"... obenie nie ma zadnej roznicy miedzy 60FPS a 30FPS (bo EV jest identycznie) zarowno w A119/S jak i OPIA1, OPIA2,

byc moze wystrzelona z luku strzala jest w stanie pokazac ze w 60FPS bedzie ona w ogole zauwazona (bo przeskok klatek w 30FPS bylby za duzy) ale czy to w ogole warte na tle strat w MB kiedy na drodze nic tak szybko sie nie porusza?

Straty w MB oraz mniejsza czulosc matrycy w tych 60FPS praktycznie dyskwalifikuja ten tryb nagraywania,
w kamerach CCTV ta matryca w ogole nie ma trybu 60FPS, a pelne tryby nocne sa dostepne tylko w 30FPS.

Oczywiscie kamera w nocy i tak zmniejsza do 30FPS (a przynajmniej Fw to wymusza), ale i tak kodowane sa 2 klatki jak w trybie 60FPS...i sam plik jest wiekszy.

Nie wiem wiec po co te 60FPS (chyba na potrzeby reklamy i szukaniu naiwnych):
https://youtu.be/zJw9rPTUlUw?t=2m55s Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Dzieki za fachowa porade Big Grin

Odpowiedz
Nie chcę zakładać nowego tematu odnośnie Opia 1, ale od dłuższego czasu mam z nią problem. Bardzo często się zwiesza nie nagrywa, wymiana karty nie pomaga... Co to może być? Jest jeszcze na gwarancji.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
Mam to samo. Po dłuższym nieużywaniu (np. 1 dzień lub kilka godzin) przy pierwszym uruchomieniu kamera przypomina o formatowaniu karty. Potwierdzenie formatu nie pomaga - po prostu zawiesza się w trakcie. Trzeba zrestartowac kamerę. Mogę też nie potwierdzać formatu i od razu zrestartować kamerkę. Czasem pomaga od razu, czasem po kilku razach. Jak już się "rozgrzeje", to później mogę wyłączać i włączać kamerkę i wszystko działa.

Myślałem, że to może problem z moją kartą albo z zasilaniem w samochodzie. Jeśli jednak takie problemy występują nie tylko u mnie, chyba rozważę skorzystanie z gwarancji.

Odpowiedz
Ciezko stwierdzic co OPII dolega, ale sprawdzcie nizej:

1) czy kamera ma najnowszy fw, to pierwsza kamera Vico z Novatekiem, i jak to u innych producentow bylo, taki problem byl spowodowany bledem integralnosci danych, oraz niekompatybilnoscia z kartami, mozliwe ze Vico popelnilo ten sam blad.

2) czy uzywany jest oryginalny zasilacz

3) czy napewno karta jest sfromatowana i wolna od wad, to ze rok dzialala nie oznacza ze nadal jest OK

4) przywroccie ust. fabryczne i odlaczcie GPS (jak jest) na kilka dni aby sprawdzic czy cos sie poprawi

5) nagrywajcie w 1080p @ 30fps (nie wiem czy 60FPS nie przegrzewa tam CPU)

6) wylaczcie WiFi bo moze blad FW wiesza kamere

Sprawdzcie to bo cos mi sie wydaje ze ta kamere ma blad Fw, ja swojej OPII 1 w ogole nie uzywalem od testow i nie wiem czy tez tak mam, ale wlacze dzisiaj z karta i zobacze ile wytrzyma, napewno NTK w tej kamerze jest wybredny na karty i nie wiem czy Vico postaralo sie to dopracowac w Fw.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
@ pizdys, z tego co napisałeś zrobiłem prawie wszystko (nie odłączyłem tylko GPS-a) dzisiaj to zrobię i sprawdzę.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości