• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery, i czy polecasz ją innym?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vicovation OPIA1 [Novatek 96660 + Sony IMX291]
Z tą zerową awaryjności Opia to się nie zgodzę - dobrze, że miałem gwarancję to mam nową sztukę ;-)

Odpowiedz
@naver, Twoj przypadek byl tak wyjatkowy ze nie podega on dyskusji Big Grin
a tak na serio to chyba jedyny na skale swiatowa Smile (a juz napewno na tym forum).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Na palcach jednej ręki mogę policzyć reklamacje (uzasadnione) na Vico Opia2. Słowem, solidny sprzęt.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

WR24.PL - najlepsze rejestratory jazdy i kamery sportowe
Partner AutoWrzuta.pl

Odpowiedz
Ja mam po prostu dość znacznego pecha do elektroniki Smile

Co do Opia1 to sam jestem ciekawy czy VV coś więcej będzie w stanie wydrzeć z takiego układu. Sam novatek już pozbawia kamerę parkingówki - ale to większego znaczenia nie ma, bo O2 też go nie ma, a mieć miała Smile

Odpowiedz
Nie wiem czy to customowe FW ma na to wpływ, ale Opia 2 po włączeniu często mi się zwiesza... ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
@bodino, sprawdz zasilacz (musi byc oryginalny oraz sprawny)
sprawdz tez karte pamieci.

co do OPIA1 to ma byc za kilka dni w moich rekach.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
(21-08-2017, 19:49:51)pizdys napisał(a): @bodino, sprawdz zasilacz (musi byc oryginalny oraz sprawny)
sprawdz tez karte pamieci.

co do OPIA1 to ma byc za kilka dni w moich rekach.
Zasilacz oryginalny, karta Samsung evo plus 64GB sprawdzałem na kompie jest OK...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
[Obrazek: 2017082311.jpg]

a tym czasem OPIA1 jest juz moich rekach (od wczoraj):
kto ciekawy?

dla przypomnienia:
jest to kamera z Novatekiem + IMX291, ale jest tu jeszcze:
+ pierwszy na swienie objektyw F/1.4 - bardzo jasny z super czula matryca
+ jest tu WiFi
+ kondensatory
+ oraz jest to produkt Vicovation - co oznacza bardzo wysokiej klasy kamere (bardzo bezawaryjna)- ale czy tez ta jest tak dobra konstrykcyjnie jak poprzednie?

teoretycznie mamy tu najlepsza 1 kanalowa kamere FullHD (1080p) wraz ze wszystkimi wymaganymi konstrukcyjnie wlasciwosciami (a nawet WiFi).

Odpowiedz
@pizdys jestem ciekaw jak wypada z konkurencją IMX291 Big Grin

Odpowiedz
No to robię popcorn i czekam na filmy.  Kiedy można się spodziewać chociaż jakiś zajawek?
Tymczasem na youtube pojawił się pierwszy film z Opii 1 (nie od vico) i wygląda to bardzo słabo w ruchu. Robaczki zżerają obraz.
Od początku jak znam Vicovation, zawsze robią takie akcje, że wypuszczają niedokończony produkt jeśli chodzi o software a potem sukcesywnie go poprawiają.

[Obrazek: attachment.php?aid=93]

Załączone pliki Miniatury

[Obrazek: bErt89d.jpg]

Odpowiedz
@s3kawek to kompresja youtube zniszczyla tak film...
kamera nagrywa 1080p@30FPS w 20mbps (i akurat pod wzgledem kompresji nie mozna miec zastrzezen do "pixelozy").

- aplikacja WiFi dziala dobrze i na dalekie odleglosci, powaznych bugow nie ma po za jakimis problemami z dzwiekiem, w nagranych juz filmach -jakies przydzwieki i echa sa w tle wraz z dzwiekiem z poprzedniego nagrania...
- co do jakosci nagran jest naprawde dobrze, w nocy kamera malo szumi nawet tam gdzie nie ma swiatla (wydaje mi sie ze rekordowo malo szumow jest jak na IMX291) ale rekordowych czulosci (widocznosci w nocy) nie ma...

na porownaniach tez sam bede mogl stwierdzic - jakie to sa roznice.
Na oko wydaje mi sie ze jest bardzo dobrze w ruchu (chyba najlepiej)
malo szumow w nocy patrzac na konkurencyjne kamery z IMX291 (chyba)

kilka znanych scen nizej:

[Obrazek: vlcsnavtv.jpg]

[Obrazek: vlcsnapyp.jpg]

[Obrazek: vlcsnadqd.png]

na stole i tak jeszcze czeka Tkinkware F800 PRO na dokladne "zbadanie" i porownania...niestety chwilowo nie mam czasu na skladanie filmu....ale ogarne to zdecydowanie i bedziemy wiedziec "co i jak", a na dniach ma byc nowy Blackvue DR750S-2CH...

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości