• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery, i czy polecasz ją innym?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vicovation OPIA1 [Novatek 96660 + Sony IMX291]
(02-12-2017, 20:29:45)pizdys napisał(a): Bez paniki tej kamery nie sa sie uszkodzic zlym oprogramowaniem lub zlym jego wgrywaniem...

1) Odlacz kamere, 
2) odczekaj 3minuty
3) nacisnij i przytrzymaj przycisk ON/OFF przez 5sek.
4) Sciagnij prawidlowy plik, BIN
5) skopiuj go bezposrednio na karte pamieci (dobrze jak jest karta 32gb nie wieksza)
6) podlacz do oryginalnego zasilacza vicovation i czekaj do 3minut (kamera nie bedzie dawala oznak zycia)
7) kamera po tych 3min powinna wstac juz z nowym fw.
8) usun z karty plik BIN aby kamera nie aktualizowala sie ponownie po podlaczeniu zasilacza...

Jestem pewny, ze wstanie, trzeba byc niezlym "artysta" aby zabic kamere z tym procesorem, ona zawsze startuje ze swoim skryptem dopiero pozniej czyta i szuka nowego firmware, wiec nie ma mozliwosci jej uszkodzenia zlym FW...
Bez obaw...

Pozdr.
Pizdys, jesteś Wielki... kamerka ruszyła i wszystko działa jak powinno.
Dziękuję i pozdrawiam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
Czy ktoś wie gdzie przechowywane są pliki video po ściągnięciu przez opia viewer? Szukam i już szału dostaję.
[Obrazek: bErt89d.jpg]

Odpowiedz
O ile pamietam tam gdzie zdjecia w telefonie w folderze DCIM
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Już znalazłem. W katalogu Opia w pamięci telefonu ale nie wiem czemu nie widać plików mp4 po podłączeniu telefonu do komputera. Dopiero w telefonie je widać i po przeniesieniu na kartę, mogłem je skopiować.
Przy okazji, ładnie poprawili tą apkę. Wcześniej nie można było oglądać filmów bezpośrednio z kamery po wifi bo ciągle się przycinało i buforowało. Teraz można i jednocześnie kopiowanie trwa minutę.
[Obrazek: bErt89d.jpg]

Odpowiedz
review OPIA1:
https://www.youtube.com/watch?v=Xtjy6CnaPok

nie wiem skad on ma info ze jest w niej NT96663 skoro w mojej jest taki (autentyczne foto): 
http://www.janufsx.webd.pl/hosting/image...100913.jpg

reszta wad i zalet to praktycznie to co znamy tu na forum w tym fakt ze najwiekszym jej konkurentem jest A119S, ale Vico jest zrobione przez lepszego producenta i bardziej niezawodna, jakosc nagran jest minimalnie lepsza od A119S - i generalnie tyle z tego video sie mozna dowiedziec... bo pomijam sciemy z tym ze ma NT96663 ktory jak to zostalo stwierdzone daje jej nieco wieksza "moc" Big Grin (ma ona na 100% NT96660GB).
Co by nie mowic, jak na Starvis IMX291 wraz z Novatekiem jest to chyba najlespsza i najbardziej niezawodna konstrukcja...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Mialem przyjemnosc testowac opie1 i a119s i uwazam ze viofo lepiej nagrywa. Mniej widoczne jest zaszumienie i pixeloza w nasyconej szczegolami scenerii np. w drzewiastych terenach. Oczywiscie jest to wina softu bo przeslona w opii powinna pozamiatac viofo ale jak do tej pory vico nie moze wycisnac wszystkiego nawet z opii2 z ktorej wiecej potrafia wycisnac ruscy swoja wersja softu, wiec nie wiem czy i w tym przypadku dadza rade. Wiem tylko jedno viofo ma slabsza przeslone ale nadrabia firmware'em. W moich testach opia wypadla lepiej tylko i wylacznie w statycznych testach i bardzo ale to bardzo wolnej jezdzie rzedu 20km/h a my przeciez jezdzimy z tymi kamerami a nie stoimy w miejscu bo wlasnie temu maja sluzyc

Odpowiedz
@darow992, mam wrazenie ze nagrywales na opia1 w 60fps.... 

W 30FPS nie ma zadnej pixelozy, bo kamera kompresuje 20mbps podczas gdy A119S w 15mbps. 

Co innego w 60fps, pelna zgoda bo w Opia1 tez jest przy 60fps 20mbps a to juz nie wystarczna bo to jak 10mbps w 30mbps.... a ze opia w ruchu ma troche ostrzejszy obraz (za sprawa f/1.6) to tym bardziej sie on sypie od A119s

Odpowiedz
Faktycznie na poczatku mialem ustawione na 60fps ale pozniej zmienilem na 30fps i obie kamery testowałem przy 30fps i wiem ze widzialem wieksza pixeloze w opii niz w viofo zreszta juz sama wielkosc nagran mowiła sama za siebie

Viofo A119S 2 minuty ======== 441MB 29484kb/s
Opia1 2 minuty =============300MB 20065kb/s

Reasumujac 2 minuty z viofo to tyle samo MB co 3 minuty z opii, kodowanie te same, a jezeli nagranie jest lzejsze to juz wiadomo ze i jakosc gorsza. Jak juz pisalem wczesniej opia ma przewage w statycznych sytuacjach i baaaardzo wolnych przejazdach co widac na twoim tescie.

Odpowiedz
@darow992, sprawdz dokladnie:

A119S ma bitrate na poziomie 15mbps co zawsze da wynik taki: 112.5 MB/min
OPIA1 ma bitrate na poziomie 20mbps co zawsze da wynik taki:  150 MB/min

sila rzeczy nagrywajac na tych kamerach w 30FPS (optymalne ustawienie dla IMX291)
na Opia1 pixeloza bedzie mniejsza niz na Viofo A119S, plik jest wiekszy, kompresja lepsza (jak 20 do 15)
oczywiscie w 60FPS zarowno na A119S jak i OPIA1 - 20mbps to bardzo malo i nie badz zaskoczony ze sie sypie obraz bo generalnie 20mbps w 60FPS to jakies 41kb na klatke w obydwu kamerach to marny wynik (powinno byc conajmniej 30mbps).

kalkulacje mozna wykonac np tutaj:
https://toolstud.io/data/bandwidth.php

przykladowa wielkosc pliku 5min 1080p@30fps:

[Obrazek: samplefff.jpg]

Odpowiedz
Niestety nie mam juz dostepu do opii. Wiem jedno testowałem najpierw obie na 60fps a pozniej po sugestiach z forum na 30fps i za kazdym razem A119S lepiej nagrywalo a plik wazyl wiecej. Niestety nie moge teraz znalezc plikow z nagran poniewaz je usunalem, ale zachowaly sie jeszcze 2 na moim serwerze z tym ze z 60fps. Pisałes ze na 60fps powinno byc co najmniej 30mbps i Viofo wlasnie tyle ma a opia tak jak mowiles 20mbps prosze ponizej dowod:
PS. Moge ci przeslac surowke jezeli chcesz.

[Obrazek: 52ql1.jpg]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości