Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybieramy najlepsza kamere roku 2017!!!!
#1
Wybieramy najlepsza kamere roku 2017!!!!

w/g kategorii nizej:

Kategoria 1:
- kamera za ponad 1000zl+ (1 lub 2 kanalowa)
- najlepsza jakosc nagrywania (przy tym dobra jakosc wykonania)

Kategoria 2:
- kamera za ponad 1000zl+ (1 lub 2 kanalowa)
- Najbardziej praktyczna - majaca swietne tryby parkingowe, i dodatkowe fukcje pomagajace na drodze (lub na parkingu)
- Nadal b.dobra jakosc nagrywania (nie tracac przy tym na funkcjonalnosci i jakosci wykonania)

Kategoria 3:
- kamera do 1000zl (1 lub 2 kanalowa)
- najlepsza jakosc nagrywania (przy tym dobra jakosc wykonania)

Kategoria 4:
- kamera do 800zl
- najlepsza jakosc nagrywania (przy tym dobra jakosc wykonania)

Kategoria 5:
- Kamera do 500zl
- najlepsza jakosc nagrywania (przy tym dobra jakosc wykonania)

Kategoria 6:
- Kamera do 300zl +/- (okolo)
- najlepsza jakosc nagrywania (przy tym dobra jakosc wykonania)



Wiemy, ze nie ma kamery idealnej na wszystkie sytuacje, obcenie w 2017 roku (jak i poprzednich latach) kamery dzielily sie glownie na te ktore b.dobrze nagrywaly obraz ale niestety mialy slabe tryby parkingowe, oraz te ze swietnymi trybami parkingowymi ale niestety nagrywajacymy troche gorszy obraz... nie latwo dokonac wyboru, nie latwo jest stworzyc kategorie...ale licze, ze wspolnie uda sie cos wybrac / wymyslic?

Propozycje prosze skladac w odpowiedziach, w/g przykladu:
[mozna wybrac kamere ktora bedzie w kilku kategoriach jednoczesnie]

przyklad:
wybieram kamery:

kat.1
kamera XXXX

kat.2
Kamera YYYY

kat.3
Kamera ZZZZ 

....

- Nie musicie podawac swoich propozycji dla wszystkich kategorii (jak nie wiecie to mozecie podac tylko te kategorie w ktorych macie swojego faworyta)

- Jak chcecie dopisac jakos kategorie lub sugestie jak czy zmienic obecne kategorie to prosze smialo pisac,
- to jest pomysl - ktory ma innym pomoc dokonac wyboru (dajcie znac co myslicie).

Bardzo licze na wasze propozycje i odpowiedzi!
Dzieki!
 
Odpowiedz
#2
ja mam takie nieśmiałe pytanie: jaki przelicznik stosujemy? ze sklepów chińskich czy polskich? przykładem choćby niech będzie A119: na chińskich portalach sprzedażowych cena wynosi ok. 300 zł (z GPSem) - czasem nieco poniżej, w Polsce (czy to w sklepach partnerskich czy bezpośrednio u dystrybutora cena waha się od 479 zł do 499 zł). wiadomo, że cena cenie nierówna, tzn. taka widoczna różnica to dodatkowy rok gwarancji w Polskich sklepach, co czyni taki zakup w Polsce bardziej opłacalnym dla niektórych, niemniej dobrze by było ustalić to już teraz.
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
#3
@beyondthesun, zgadza sie, i nie wiem co Ci odpowiedziec :/
moze bazujmy na cenach z Ceneo?

https://www.ceneo.pl/

chyba ze ktos ma jakis lepszy pomysl?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#4
(09-11-2017, 01:59:26)pizdys napisał(a): @beyondthesun, zgadza sie, i nie wiem co Ci odpowiedziec :/
moze bazujmy na cenach z Ceneo?

https://www.ceneo.pl/

chyba ze ktos ma jakis lepszy pomysl?

na ceneo nie ma wielu kamerek, które są dostępne za granicą. np. street guardian, chociaż nie wiem, czy ktoś w Polsce ma i używa tą kamerkę  Wink  ale zgadzam się, że skoro jesteśmy w Polsce dobrze jest używać jako odniesienia cen z polskich sklepów/czy polskich wyszukiwarek cenowych..

a może przy cenie - gdyby dana kamerka nie była dostępna w Polsce (na takim ceneo) można by było zastosować przelicznik z innego - zagranicznego - sklepu (w nawiasie), w którym jest dostępna?

ps. jak rozumiem w kategorii 2 (drugiej) większe szanse będą miały kamerki z dodatkowymi funkcjami (np. WiFi, tryb parkingowy)? może by opracować jakiś algorytm obliczania średniej dla każdej kategorii, przyporządkowując danym funkcjom kamery odpowiednie wagi? np. w 2 kategorii WiFi podbija ocenę ogólną o 10 pkt (między powiedzmy 5pkt a 10pkt max, w zależności od zasięgu działania WiFi), a tryb parkingowy (z buforowaniem) o 20 pkt (przykład), a jakość maksymalnie 30 pkt, natomiast w innych kategoriach te funkcje miały by mniejszą liczbę pkt. np. WiFi - 5 pkt, tryb parkingowy 10 pkt, albo wcale by nie miały żadnych pkt (liczyłaby się tylko jakość wykonania i obrazu - odpowiednio z 15 pkt. max i 50 pkt max np.). trzeba by było jakieś widełki ustawić punktowe. chyba, że po prostu ustalamy ocenę tylko na podstawie subiektywnych odczuć nie kierując się żadnymi widełkami punktowymi? ale pokomplikowałem, wiem Big Grin

EDIT:

tak sobie jeszcze głośno myślę.. a może by tak zmienić kategorie? np. na takie:

NAJLEPSZE KAMERY 2017 ROKU WEDŁUG KATEGORII:

GRUPA 1 (KAMERY PRZEDNIE - 1 KANAŁOWE)
KATEGORIA 1: JAKOŚĆ NAGRYWANIA
KATEGORIA 2: JAKOŚĆ/CENA
KATEGORIA 3: TRYB PARKINGOWY
KATEGORIA 4: ILOŚĆ OBSŁUGIWANYCH FUNKCJI (tu byłoby WiFi, tryb parkingowy, itd) przy zachowaniu dobrej jakości nagrań
KATEGORIA 5: DO 300 ZŁ

GRUPA 2 (KAMERY TYPU DUAL - PRZEDNIA + TYLNA - 2 kanałowe)
KATEGORIA 1: JAKOŚĆ NAGRYWANIA
KATEGORIA 2: JAKOŚĆ/CENA
KATEGORIA 3: TRYB PARKINGOWY
KATEGORIA 4: ILOŚĆ OBSŁUGIWANYCH FUNKCJI (tu byłoby WiFi, tryb parkingowy, itd) przy zachowaniu dobrej jakości nagrań
KATEGORIA 5: DO 600 ZŁ

tą cenę z kategorii 5 dla dual można zwiększyć (nie orientuję się w cenach kamer dual..).
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
#5
moim zdaniem wyznacznikiem może być najniższa cena w sklepach (pl, eu, chn itp). po tej cenie jest możłiwy zakup kamery. ewentualne koszty dodatkowe (cło, vat) nie są ceną kamery tak samo jak się jest nim cena karty, której też się nie wlicza. jest wiele udokumentowanych przypadków, gdzie tych "importowych bonusów cenowych" dało się uniknąć, więc do rankingu cena u chińczyka powinna być brana pod uwagę jako wiarygodna cena zakupu zamiast ceny z vatem, cłem i zyskiem sprzedawcy w pl.

to mówiłem ja, jarząbek.

kat.6
Kamera Viofo A119
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości