• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery, i czy polecasz ją innym?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackvue DR750S-2CH [Hisilicon HI3559* + Starvis IMX291]
nic nowego, mial byc nowy FW, ale kompletnie sprawa ucichla... juz nawet nie pamietam kiedy ostatni Fw byl do tej kamery (tak dawno temu to bylo, ze nie pamietam kiedy) Big Grin
Zagladam w "NEWS" w aplikacji BV ale tam nieustannie jakies bzdury o instalacjach.... :/

BV chyba sie koncentruje na DR900S...

Trzymam kciuki bo DR750S mam na szybie i oczekuje tez na jakis nowy FW poprawiajacy "to i owo" liczac glownie na poprawe (szumow) na mozliwosci IMX291 w trybie nocnym bo obecnie zadna kamera z IMX291 tak nie szumi jak DR750S.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Tak samo czekam na na nowe FW do tej kamerki z myślą ze poprawia możliwości DR750S ale na razie nic nie poprawiaja.Mysle ze tak samo będzie z DR900S duża reklama a sprzęt będzie tak samo niedopracowany tylko kupę kasy będzie kosztował i tyle ?

Odpowiedz
Odpowiedź BV na moje pytanie kiedy będzie nowe FW poprawiające jakość nagrywanego obrazu:

"Hello ...
Sorry for the delay in response.
The firmware in which the quality is improved will be released at the end of this month.

Thank you for your patience

Best Regards
BlackVue Support Team"
Dorobek:
[Obrazek: 5cb59562e846c62agen.jpg]

Odpowiedz
pod koniec tego miesiaca sporo producentow ma wydac nowe FW,
najwieksza niespodzianka tego roku bedzie nowy tryb parkinowy w kamerach na Novateku (tak dobrze slyszycie)- w zalozeniu ma to byc LOW-BITRATE mode, dokladnie ten tryb ktory znamy z kamery Street-Storm CVR7810, czyli ze kamera po przejsciu w tryb parkingowy (to akurat dziala bez zarzutow w kamerach z NTK), przelaczy sie w nagrywanie z obnizona kompresja, nie wiem do ilu ale mysle ze w przedziale 5mbps-8mbps, kilku producentow planuje tez obnizyc FPS do okolo 15mbps - to calkiem sporo jak na spokojne "parkingowe" sytuacje, obraz nie powinien mocno (o ile w ogole) ucierpiec na jakosci, tak wiec sa ciekawe ruchy ze strony "konkurencji".
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Czyli wszystko zależy od tego, co Novatek udostępnia producentom... Ja to już sam nie wiem, który tryb parkingowy jest najlepszy... Myślałem, że normalne nagrywanie, ale jak kiedyś przeglądałem 16h nagrań i nic (musiało napisać), to chyba prebuffer z powiadomieniem jest najlepsza opcja Tongue
[Obrazek: 24goojb.jpg]

Odpowiedz
Duzo zalezy od sytuacji, teoretycznie buforowany tryb nagrywania dla wykrywacza ruchu to bardzo pomocna w wielu sytuacjach zaleta, ale wady to:
- Przy bardzo slabym oswietleniu w ogole detekcja ruchu nie zadziala
- jak z boku auta ktos uderzy drzwiami i po tym fakcie nie aktywuje czujnika ruchu (do 10sek) to nic sie nie nagra.
- jak Starvis zacznie szumic to czujnik ruchu bedzie sie aktywowac automatycznie pomimo braku ruchu...

Niezaprzeczalna zaleta buforowanego trybu nagrywania jest mega oszczednosc pamieci i szansa ze bufor przed ruchem pozwoli rozeznac sie w sutuacji (w 90% sytuacji napewno sie sprawdzi),

z kolei patrzac na tryb LOW-BITRATE zeltami sa:
- non stop nagrywanie wszystkiego wraz z dzwiekiem
- brak innych zalet....

wady:
- strata pamieci na nagrywanie np pustego parkingu/nieruchomego objektu.

ciezko okreslic ktory lepszy, osobiscie bardzo chwalilem tryb LOW-BITRATE mode w kamerze CVR7810:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6416

napweno LOW-BITRATE mode to duza zaleta na tle obecnych bardzo zawodnych trybow wykrywacza ruchu w kamerach na NTK,
obecnie wykrywanie ruchu bylo bardzo opoznione/zawodne do tego stopnia ze lepiej bylo zostawic kamere w normalnym trybie nagrywania (z duza karta pamieci), teraz w trybie LOW-BITRATE zysk moze wyniesc 3x wiecej nagran w porownywalnej jakosci na takiej samej karcie pamieci.

zobaczymy ktory producent bedzie pierwszy...

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości