Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackvue DR900S-2CH - 4K [Hi3559 + Omnivision OS08A10]
#1
Exclamation 
[Obrazek: ufsfsf.jpg]

[Obrazek: fss.jpg]

BLACKVUE DR900S-2CH 4K@HDR, Starvis
(Exmor R Starvis IMX274LQC 8.51mpx@1.62um)


Dobrze slyszycie, blackvue dosyc szybko po modelu DR750S postanowil sie podniesc (mysle, ze to dobre slowo) i zaskoczyc nas prawdziwym "potworem" o specyfikacji o jakiej moglismy do tej pory tylko marzyc Exclamation  Angel

Co nowego?

+ Nagrywanie kamery przedniej 4K - pierwsza kamera samochodowa nagrywajaca natywne 4K (bez interpolacji)! Exclamation
+ Tylna kamera 1080p@30FPS (prawdopodobnie "nasz ulubiony" IMX291)

+ Matryca Exmor R Starvis 8.51mpx (wpierajaca HDR oraz pelne 4K) jest to prawdopodobnie IMX274LQC  Exclamation
http://www.sony-semicon.co.jp/products_e...lqc_e.html
[matryca zostala zastapiona (w ostatniej chwili) na Omnivision OS08A10) wiecej tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid263584
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid263639

+ HDR w trybie 4K - dobrze slyszycie Smile (D-WDR 3 klatkowy ponad 100dB zakresu!)  Exclamation
wiecej o WDR: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=5692
niestety nie ma HDR w koncowej wersji tej kamery, ale wydajnosc nadal jest bardzo duza.

+ nowa kompresja H.265 (dlugo oczekiwana) wiecej o H.265 tutaj: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid112230

+ Nowa Optyka Starlight (prawdopodobnie F/1.4 lub nawet F/1.2) - mozna? mozna....a nawet trzeba!
(boje sie a wy?)

+ Cloud

+ wsparcie 128GB (z komresja h.265 w 4K nagrania powinny byc niewiele wieksze od 1080p w h.264)

przykladowe zdjecie (niestety lepszych nie ma, ale zrobilem mala niespodnianke na koncu tematu)

[Obrazek: dr900s.jpg]

A wiec mamy tutaj prawdziwa innowacje i bardzo smialy ruch od strony producenta, ktory nie ukrywajac ostatnim modelem DR750S nie zaszokowal (chyba ze mowimy o szoku w kwestii "olewania" problemow).

Niewatpliwie kamera wyznacza kompletnie nowe standardy glownie za sprawa nagrywania 4K jak i kompresji H.265, oznacza to ze nagrania beda kompresowane w bardzo wydajny i optymalny sposob, przy czym wielkosc plikow 4K nie bedzie az tak duza jak przy kompresji h.264, teoretycznie pliki w nowej kompresji h.265 beda zajmowac 2x mniej miejsca niz w h.264, ale pamietajmy ze wymagany test do tego odpowiedni sprzet (raczej Intel i5 albo nawet i7 bedzie tutaj minimum wraz ze sprzetowym wsparciem GPU? Dajcie znac w komentarzach).

Aby zaobrazowac wam jak wyglada jakosc nagran 4K z matryca Starvis 4K w kompresji H.265 polecam zobaczyc przygotowany nizej film (bo uzyta matryca jest zblizona do tej ktora bedzie w nowym DR900S)

[prosze wybrac 4K]



Kamery w tescie:
[Obrazek: sashvh.jpg]

Dahua 81230EP-Z - cena 4599zl

http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid259078

[Obrazek: 41gbhruzwl.jpg]

Warrior G1S XM - cena: 499zl
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6893

[Obrazek: blackvuedr.jpg]
Blackvue DR750S-2CH - cena: 1799zl
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14177


Podsumowujac:
specyfikacja kamery jest tak dobra, ze prawdopodobnie nie bedzie miala sobie rownych i bedzie trzeba zamknac to forum (bo nie bedzie o czym gadac ani nie bedzie miala ona "konkurencji").
...tak wiec wasz sprytny admin @pizdys, przewiduje, ze juz trzeba zaczac szukac nowej pracy, macie jakes oferty?  Prosze pisac na PW Wink

Co myslicie?
Kamera ma trafic do sprzedazy juz w stryczniu 2018!
Cena nieznana, ale spodziewam sie okolo 2000-2500zl (ale to tylko moje przypuszczenia patrzac na jej mocna specyfikacje)

ps. Wiecej info w wkrótce...
bak odpowiedzi ze strony Thinkware oraz innych firm... wiec robi sie ciekawie!


Zgodnie z zyczeniem Zalety oraz wady kamery DR900S na tle konkurencji:

Zalety:
+ Kamera DUAL w pelnym tego slowa znaczeniu (Omnivision OS08A10+ Sony Starvis IMX291)
+ Natywne 4K kamery przedniej + 1080p kamery tylnej
+ Kodowanie H.265
+ Wsparcie trybu HDR matrycy przedniej
+ Nowoczesny procesor Hi3559 wspierajacy wszystkie tryby pracy matrycy
+ tryb parkingowy 10pre rec (buforor czasowy)
+ Automatyczny tryb parkingowy bez wymaganego kabla
+ Mozliwosc tworzenia obszarow na obrazie wylaczonych z detekcji ruchu (np drzewo ni liscie nie beda aktywowac nagran parkingowych, zapelniajac tym karte pamieci niepotrzebnymi nagraniami)
+ zasilanie 12V DC plug
+ Jest WiFi 2.4Ghz oraz 5.8Ghz
+ bardzo bezawaryjna konstrukcja
+ oparta o kondensatory
+ Bardzo innowacyjna cylindryczna obudowa, bardzo praktyczna i nasladowana przez konkurencje
+ Absolutnie rewelacyjny system Cloud (niedoscigniony przez konkurencje)
+ bardzo dobra kompatybilnosc z kartami pamieci 128GB
+ prawdziwy tryb Starvis matrycy IMX291 dla kamery tylnej 

(UWAGA: tylko dla kamery tylnej)
https://www.youtube.com/watch?v=g7UwJoB_E8s




Wady:
- Bardzo wysoka cena kamery (2300zl)
- Przegrzewanie sie kamery latem (kamera wylacza sie aby obnizyc temp po czym wlacza sie po okolo 5-10minutach)
- Bardzo slaba wydajnosc kamery przedniej w nocy (brak uzycia trybow nocnych matrycy)
- Brak zabezpieczenia przed wyladowaniem akumulatora w trybie parkingowym pomimo zasilania +12V, wymagany jest zakup specjalnego kabela Hardwire
- Brak LCD (o ile ktos to potrzebuje)
- Bardzo slaba jakosc objektywu kamery, przeslona F/2.0 oraz utrata ostrosci przy wysokich temp.
- Podglad Cloud jest platny (pierwsze 10min jest Free)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#2
(03-11-2017, 15:46:03)pizdys napisał(a): specyfikacja kamery jest tak dobra, ze prawdopodobnie nie bedzie miala sobie rownych i bedzie trzeba zamknac to forum (bo nie bedzie o czym gadac ani nie bedzie miala ona "konkurencji").
no... DR-750S-2CH też miała być cudowna i co???

Ale bardzo ciekawe....Pośledzimy...zobaczymy....

Na kiedy planują wprowadzenie na rynek???

Po za tym bardzo dziwi mnie fakt,że zaraz po wprowadzeniu 750 już mają prototyp 900.... uuuu czarno widzę dalszą obecność 750ki na rynku...
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#3
Nie wiem @Rosomak jak im to wyjdzie,
bedac realista widze to tak:
+ kamera bedzie miala solidny radiator a i nawet moze miec wentylatorek w celu chlodzienia CPU
+ nie mam pojecia jaki tam jest CPU ale wszystkie obecne na rynku w 4K w HDR robia sie na tyle cieple ze nie mam pojecia jak ona latem bedzie dzialac
+ oby Opytka byla dobra!

co do faktu ze po DR750S w zaledwie kilka miesiecy (jak nigdy) nagle pojawia sie DR900S - pokazuje to, ze model DR750S nie osiagna oczekiwanej pozycji na rynku?

(03-11-2017, 16:17:28)Rosomak napisał(a): uuuu czarno widzę dalszą obecność 750ki na rynku...

Ja to widze jeszcze czarniej...i mam ku temu powazne powody Wink
LOL - ale zasialem "ziarenko niepokoju" ale sie zaraz posypia pytania.... Big Grin

Dodac moge, ze kamera w moim tescie (Warrior G1S - srodkowa) to kamera sprzetowo niemal identyczna jak DR750S ale jakosc nagrywania sami widzicie, ze jest duzo lepsza, i to jest cel do osiagniecia dla Blackvue po przez nastepne aktualizacje FW w DR750S.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#4
ciekawe jaki będzie koszt tego uradzenia .
 
Odpowiedz
#5
(03-11-2017, 16:26:38)pizdys napisał(a): Dodac moge, ze kamera w moim tescie (Warrior G1S - srodkowa) to kamera sprzetowo niemal identyczna jak DR750S ale jakosc nagrywania sami widzicie, ze jest duzo lepsza, i to jest cel do osiagniecia dla Blackvue po przez nastepne aktualizacje FW w DR750S.
Apropos FW do 750 przeczytaj moją odpowiedź w jej temacie i daj mi znać.

BTW. Może jeżeli wyjdzie ona po nowym roku to ją kupię w okolicy wiosny 2018, ale TYLKO po Twoich testach!

(03-11-2017, 16:26:38)pizdys napisał(a): nie mam pojecia jaki tam jest CPU ale wszystkie obecne na rynku w 4K w HDR robia sie na tyle cieple ze nie mam pojecia jak ona latem bedzie dzialac
No sprzętowo to ona do tych parametrów i tej kompresji musi być "zajebiawcza" bo inaczej wyjdzie większa bardacha jak DR-750S-2CH
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#6
czekam, aż Viofo dorwie w swoje łapki wszystkie niezbędne komponenty i zrobi swojego potwora.
 
Odpowiedz
#7
Czyżby Blackvue nie chcąc przyznać się że wypuściła babola DR750S zademonstruje DR900S żeby nie mówić oficjalnie iż jakiś podzespół jest wadliwy?( bo byłoby wtedy za dużo reklamacji ). I wówczas będzie ratować sytuację wypuszczając nowe fw.

A co do nowej kamerki. Toż to jest jakaś miazga kakaowa! Aż dziwne że takie bebechy będą siedzieć w tych małych cylindrach. Trzymam kciuki za powodzenie.

To umówmy się takAngrypizdys, robisz testy w styczniu czy lutym i okazuje się że jest pozamiatane na rynku. @evad wystawia na sprzedaż ja kupuję a forum będzie służyć tylko do chwalenia się z jakiej odległości i w jakich warunkach udało nam się odczytać tablice rejestracyjne

Wysłano ze smartfona
 
Odpowiedz
#8
(03-11-2017, 18:02:49)szaniu napisał(a): To umówmy się takAngrypizdys, robisz testy w styczniu czy lutym i okazuje się że jest pozamiatane na rynku. @evad wystawia na sprzedaż ja kupuję a forum będzie służyć tylko do chwalenia się z jakiej odległości i w jakich warunkach udało nam się odczytać tablice rejestracyjne

Aaaa! Pozamiatane!
Ale jestem... realistą i moim zdaniem w tej obudowie taki hardware??? Kodek H.265??? HiSilicon??? Temperatura pracy na poziomie 80stC w lato i ma jeszcze 3mać ostrość???
Sorki. Nie wierzę!
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#9
@pizdys, skąd informacje o nowym modelu?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#10
Może @pizdys jest na targach SEMA w Las Vegas
@evad tak na szybko co znalazłem

https://youtu.be/11vy8M-sYPM

Wysłano ze smartfona
 
Odpowiedz
#11
@evad,  caly internet huczy! Wink
[z SEMA 2017]

no to pozamiatane panowie... zamykamy forum, ide sprzatac dzial CAR-DVR....  Dodgy

https://www.youtube.com/watch?v=11vy8M-sYPM





(03-11-2017, 18:13:32)Rosomak napisał(a): ...jestem... realistą i moim zdaniem w tej obudowie taki hardware??? Kodek H.265??? HiSilicon??? Temperatura pracy na poziomie 80stC w lato i ma jeszcze 3mać ostrość???
Sorki. Nie wierzę!

Mi tez trudno w to uwierzyc,
ale takie sa surowe dane (mocne i oficjalne)
nawet jak to "sciema" to doskonale zmotywuje to innych producentow ktorzy po za IMX291 swiata nie widza...

aby tego bylo malo ponoc ma byc na stryczen 2018 gotowa!
ide rozbic skarbonke...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 8 gości