Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackvue DR900S-2CH - 4K [Hi3559 + Omnivision OS08A10]
(25-04-2018, 19:19:14)pizdys napisał(a): dzieki @evad, za testy,
wnioski wyciagam takie:
- DR900S za sprawa wiekszej rozdzielczosci daje lepsze detale,
- obraz  DR900S jest bardzo blady- wyprany z kolorow a brzegi sa szare...
- w nocy DR750S ma starvisa lub na jej oprogramowaniu 1.005 jasnosc jest znacznie podbita (nie wiem jak sie maja ich oznaczenia brightness, bo czasem 2 na jednym oprogramowaniu to duzo a na innym OK). Wyglada, ze tu przesadzili i reczne zejscie na 1 chyba by cos tu poprawilo, Ja mam w swojej nadal oprogramowanie 1.003 bo nie widzialem powodu aby aktualizoawac na 1.004 i dalej... i chyba dobrze zrobilem patrzac na rezultaty.
- DR750S przepala wszystko jak leci... i nie da sie ukryc ze faktycznie DR jest slaby...
- brak tu  "zycia" w kolorach, i az takiego szoku na miare 4K nie ma jakiego sie spodziewalem, choc w ruchu bedzie to kamera nr1 za sprawa wiekszej rozdzielczosci i faktu ze kamera zlapie ostrzej objekt kiedy jest jeszcze dalej i kiedy nie minie nas tak szybko w bliskiej odleglosci.
- troche kokpit w szybie sie odbijal ;)
thx!

Ja osobiście byłem z lekka sceptycznie nastawiony do tematu 4K, ale testy DR900S przeszły moje oczekiwania. Mimo "wypranych" kolorów jestem pod dużym wrażeniem szczegółowości detali, szczególnie tych bardziej oddalonych. A skoro to nowa matryca, to niewykluczone, że BV jeszcze jakieś optymalizacje będzie robić w firmware w przyszłości.

Jeszcze jestem ciekaw porównania z uwzględnieniem trybu Night Vision i/lub różnych poziomów Brightness, szczególnie na parkingu nocą - podejrzewam, że w tych warunkach DR750S ze Starvisem może jeszcze pokazać pazur. Ale to chyba raczej po majówce.

Aha, cos jest na rzeczy z H265 - niezależnie od ustawienia kodowania H265 czy H264, plik wynikowy mp4 zajmuje zawsze ok. 195 MB / 1 min.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
Cos tu nie gra...
Gdzie @Rosomak, ? Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Jestem @pizdys. Co tam?
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
Nocne porównanie Brightness / Night Vision pomiędzy 900 a 750:

https://www.youtube.com/watch?v=oCEYkbxSDYM



Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
Jakies nowe niusy odnosnie kamery ? Na zagranicznych portalach widzialem konfiguracje kamera + 256 gb wie c wieksze karty sa obslugiwane

@pizdys odniesiesz sie do tych tabelek ? Cos madrego one mowia ?

https://dashcamtalk.com/forum/threads/bl...489/page-4
 
Odpowiedz
Dziwne ze plik H.265 jest tej samej wielkosci co H.264, generalnie powinno byc o polowe mniej...
co do tabelek to w sumie nic nowego nie wnosza po za tym co wiemy (Ze to Omnivision z przodu i Sony z tylu).
no i ze plyta glowna to praktycznie DR750S
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(03-05-2018, 15:36:55)pizdys napisał(a): Dziwne ze plik H.265 jest tej samej wielkosci co H.264, generalnie powinno byc o polowe mniej...
co do tabelek to w sumie nic nowego nie wnosza po za tym co wiemy (Ze to Omnivision z przodu i Sony z tylu).
no i ze plyta glowna to praktycznie DR750S

Kluczem tutaj jest bitrate. Generalnie H.265 przy niższym bitrate powinien zapewniać taką wyższą jakość niż H.264 z tym samym bitrate. Tzn. przy nagrywaniu H.265 z bitrate 12 Mbps obraz powinien wyglądać z grubsza tak jak H.264 z bitrate 20-25 Mbps. Planuję niebawem wykonać test i nagrać kilka fragmentów z różnymi poziomami bitrate, żeby porównać faktyczną jakość zapewnianą przez nowy kodek.

Przy okazji mały komunikat parafialny:
Pierwsza partia DR900S jest już w PL, od jutra (17.05) pierwsze wysyłki do klientów WR24.PL, który zdecydowali się zamówić kamerę w przedsprzedaży. Smile
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
Ktos juz ma ? Jak wrazenia ?

@pizdys a Ty kiedy rozpoczynasz testy ?
 
Odpowiedz
(19-05-2018, 21:56:24)luk4as napisał(a): Ktos juz ma ? Jak wrazenia ?

@pizdys a Ty kiedy rozpoczynasz testy ?

W UK jeszcze nie ma,
niby jest juz produkt na amazonie.co.uk ale "niedostepna".

bedzie to standardowo podziele sie wrazeniami oraz zagladne w kazda jej "dziure" Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Pizdys, a może interesuje Cię "zakup kontrolowany" DR900S w WR24? ;-) normalnie za pieniądze, żeby nie było, że sponsoruje i oczekuję pozytywnych testów :-P jak coś, to daj znać na PW.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
evad juz wiadomo co z tym wi-fi ? laczy sie z telefonem ?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości