• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kamerkę mam kupić ?
viewtopic.php?f=42&t=404
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]

Odpowiedz
Witam

Szukam kamerki do zainstalowania w ciężarówce, kamera ma mi służyć zarówno jako "czarna skrzynka", jak i do nagrywania co ciekawszych widoków za oknem, żeby potem móc sobie pooglądać w domu np przejazd przez Alpy itp. Pracować będzie 9-10, a czasem nawet i więcej godzin dziennie w różnych warunkach, od norweskich mrozów i angielskiej wilgoci po hiszpańskie upały i kurz, więc powinna być trwała i wytrzymała, żebym po pół roku nie musiał kupować następnej.
Oprócz tego dobrze by było, gdyby spełniała jak najwięcej z poniższych warunków:
-jak najlepsza jakość nagrania, brak lub jak najmniejsze gubienie klatek, możliwość odczytania tablic rejestracyjnych itd
-dobra jakość filmów kręconych w nocy, również poza miastem, tzn tylko przy oświetleniu drogi reflektorami samochodu i brak efektu oślepiania kamery przez auta jadące z przeciwka
-szybka reakcja na zmienne warunki oświetleniowe (wyjazd z tunelu itp)
-możliwość wyłączenia/złożenia wyświetlacza w czasie nagrywania, tak kamera nie świeciła po oczach w czasie jazdy w nocy
-automatyczne włączanie nagrywania po włączeniu zapłonu
-nagrywanie w pętli, możliwość wyboru długości trwania pojedynczych plików
-mile widziana możliwość zasilania 24v
-cena do 300, max 400 zł (chyba że naprawdę warto, to mogę trochę dołożyć)
-zakup tylko w Polsce, sprowadzanie z zagranicy odpada

Myślałem o którejś z tych 3 kamer, zwłaszcza o ostatniej z nich:
http://www.platinet.pl/?loc=products&prod=110922
http://nais.net.pl/pl/p/Rejestrator-sam ... VISION/138
http://nais.net.pl/pl/p/Rejestrator-sam ... VISION/134

Czy te kamery spełnią moje oczekiwania, czy lepiej kupić coś innego (tylko co)?
Warto dołożyć stówkę do 2 i 3 pozycji, czy wszystkie działają podobnie i lepiej wziąć najtańszą z nich?
Sugerować się kątem widzenia (pierwsza i druga 120 stopni, trzecia 150 stopni)? Jaki kąt byłby optymalny? 150 stopni daje już chyba lekki efekt rybiego oka i stratę jakości, czy się mylę?
A może nie kombinować tylko lepiej kupić normalną kamerę na kartę, np coś takiego:
http://allegro.pl/promocja-toshiba-cami ... 34044.html
Na plus na pewno o wiele lepsza optyka i generalnie jakość obrazu, do tego full hd, tylko czy coś takiego sprawdzi się w aucie? Mam to wozić w ciężarówce, więc wymiary to nie problem. Jaki kąt widzenia mniej więcej mają tego typu kamery? Nie będzie za wąski?

Co proponujecie?

Wszelkie sugestie i propozycje mile widziane i z góry za nie dziękuję.
Pozdrawiam
Michał

Odpowiedz
Pierwszy link do kamerki - to właśnie ta, o której ostatnio się wiele mówi dostępna w Realu po promocyjnej cenie. Sam zastanawiałem się nad jej kupnem, ale po obejrzeniu materiałów nakręconych nią zrezygnowałem. Planuję kupić rejestrator w podobnych celach do Twojego, a w tej w nocy nic nie było by widać, a w dzień bardzo gubi klatki (włącz sobie jakikolwiek filmik nagrany za jej pomocą na YT w trybie 720p i wrzuć na pełny ekran) - generalnie nie nadaje się do w/w celów.

Drugi link - na YT nie widać nic co by było nagrane za jej pomocą, podejrzewam, że ta sama historia co wyżej

Trzeci link - Zaletą będzie na pewno 150 st (popatrz sobie na filmiki na YT zarejestrowane kamerkami z takim obiektywem - raczej nie koniecznie to wygląda jak efekt rybiego oka - po prostu obejmuje swoim zasięgiem całą szerokość szyby. Ale tutaj pojawia się też ten problem, że nagrywa z prędkością 30FPS i można do niej włożyć kartę tylko 32GB (a na dłuższą podróż potrzebna będzie o wiele większa - nie wolno zapominać, że im lepszej jakości film tym więcej na tej karcie miejsca zajmie; chyba, że chcesz sobie ją zmieniać co jakiś czas albo zrzucać to co się nagrało na laptopa). Nagrywa odcinki o długości 2 minut, a nawet ta pierwsza (dostępna w Realu) nagrywa 5-cio minutowe.

Co do kamerki z allegro - mogło by się okazać, że była by najlepsza z trzech opcji jakie podałeś, ale tu by się mógł pojawić problem jej ładowania. Raczej jej nie podłączysz tak jak te wyżej do gniazdka zapalniczki żeby sobie pracowała na zasilaniu auta - musiał byś ją ładować np za pomocą kabla USB (ale raczej wtedy będzie w stanie czuwania). Z zamocowaniem jej też mógł by być problem - owszem możesz ją położyć na półce, ale wkurzało by Cię jej poprawianie non stop.

Nie jestem w tych dziedzinach profesjonalistą, ale coś tam wiem. Wydaje mi się, że żadna z tych kamer nie spełni Twoich oczekiwań. Taka kamerka powinna nagrywać z prędkością ok 60FPS i więcej, bez gubienia klatek, na karcie pamięci dobrej klasy (trzeba pamiętać, że jak kupisz do bani kartę pamięci to może Ci klatkować, albo inne cuda się mogą dziać). Powinna działać na 12/24V, żeby jej nie trzeba było ładować, więc jeśli chcesz kupić kamerkę typu tej z allegro, to powinna ona dać się tak ładować/pracować na takim zasilaniu. Powinna mieć też możliwość włożenia jak największej karty pamięci. Ja bym wykluczył kamerki standardowe, a skupił się na rejestratorach dedykowanych do samochodów, bo te rozwiązują problem zasilania, mocowania, włączania (po prostu zaczynają nagrywać jak przekręcisz kluczyk w stacyjce), usuwania materiału ręcznie (nagrywają cyklicznie - jak skończy im się miejsce zastępują stary materiał nowym) i w nocy droższe rejestratory zapewne coś zobaczą na drodze oświetlaną przez światła samochodu, inne mogą nie mieć odpowiednich parametrów typu podczerwień, żeby nagrywać w takich ciemnościach i to podczas jazdy.

Obawiam się, że trzeba będzie zainwestować trochę więcej niż te 200-300 zł, żeby być z efektów na prawdę zadowolonym.

Odpowiedz
viewtopic.php?f=42&t=404
Stan pkt - 0

Odpowiedz
viewtopic.php?f=42&t=404
Stan pkt - 0

Odpowiedz
starter napisał(a):Pierwszy link do kamerki - to właśnie ta, o której ostatnio się wiele mówi dostępna w Realu po promocyjnej cenie. Sam zastanawiałem się nad jej kupnem, ale po obejrzeniu materiałów nakręconych nią zrezygnowałem. Planuję kupić rejestrator w podobnych celach do Twojego, a w tej w nocy nic nie było by widać, a w dzień bardzo gubi klatki (włącz sobie jakikolwiek filmik nagrany za jej pomocą na YT w trybie 720p i wrzuć na pełny ekran) - generalnie nie nadaje się do w/w celów.

Racja- dużo osób na forum z niej korzysta.

starter napisał(a):Drugi link - na YT nie widać nic co by było nagrane za jej pomocą, podejrzewam, że ta sama historia co wyżej

Coś podobnego do mojej. Pewnie nawet to samo, więc filmiki też są na YouTube, ale niczym nie odbiega od jakości z pierwszego linku- może ciut gorsza.

Co do trzeciej to też coś o niej było na forum. A na twoje potrzeby bruno to polecam coś od 500zł w górę. Zapoznaj się z tym tematem:
http://autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=42&t=404 Tam znajdziesz coś lepszego.
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]

Odpowiedz
zybi2008 napisał(a):viewtopic.php?f=42&t=404

Zybi kolega napisał:

czyzu69 napisał(a):Proszę czytać ZE ZROZUMIENIEM panowie DO 150 ZŁ NIE POWYŻEJ

A w tym sklepie cena zaczyna się od 300zł
To jest życie,nie niebo - nie musisz być idealny. Pa każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać od nowa.

[Obrazek: us-uzytkownik.png]
[Obrazek: anim.gif]

Odpowiedz
Czytałem ten temat i przejrzałem ofertę tego sklepu. Wynalazków z dwoma kamerami nie potrzebuję - w ciężarówce nie mam tylnej szyby, a nie będę filmował siebie. Jest jeszcze Carcam ES200, ale trochę drogo i to żadne full hd, tylko 1440x1080. Chyba że nie sugerować się tym, bo to dobra kamera? Reszta z tego co widze to różne wersje tych samych kamer.
Z tego co jest na allegro to bardzo fajnie nagrywa Papago P2, ale cena trochę za wysoka, poza tym nie potrzebuje ani GPS, ani tym bardziej antyradaru (nie chcę mieć problemów w razie czego).
Czyli nadal nie wiem co wybrać Sad Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?
Chyba zaczekam aż ceny trochę spadną, a na razie kupie cokolwiek

Odpowiedz
Ja bym sugerował przeczekać grudzień i święta, bo teraz wszystko jest droższe.

Odpowiedz
starter napisał(a):Ja bym sugerował przeczekać grudzień i święta, bo teraz wszystko jest droższe.

No to jest fakt, ale nie do końca prawdziwy, czy akurat dotyczy rejestratorów wydaje Mi się że nie koniecznie.

Odpowiedz
Może ta ja taką posiadam i jestem zadowolony

viewtopic.php?f=28&t=321
Stan pkt - 0

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości